Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 12 d.


IQ Tema
Ambicingas amžius: kaip padidinti lietuvio gyvenimo trukmę?
Šiandien gimę vaikai gyvens ilgiau nei jų tėvai ar seneliai. Tai lems 3D spausdintuvai, imunorobotukai ir dirbtinis intelektas.
Kava su IQ
F. Fu-Te Liao: „Kinija nėra tokia stipri, kaip daugeliui atrodo“
Prieš septynis dešimtmečius nuo Kinijos atskilęs Taivanas stokoja tarptautinio pripažinimo, tačiau jau spėjo tapti stipria ir klestinčia demokratine šalimi. Taivano fondo demokratijai (TFD) prezidentas Fordas Fu-Te Liao žurnalistui Antanui Manstavičiui papasakojo, kas padeda šiai laisvės salai išlikti.
The Economist
IT KYLANČIOSE RINKOSĖ
Pasaulinis laiko stumdymo sektorius
Kaip pasaulio nepasiturintieji atranda laisvalaikį internete ir kaip jiems padeda įmonės
Kava su IQ
Bh. Turakhia: „Interneto galimybės dar toli gražu neišsemtos“
Milijardierius iš Indijos Bhavinas Turakhia pirmą kartą internetu pasinaudojo norėdamas surasti mėgstamos dainos žodžius, tačiau pažintis su šia technologija gana greitai atsivėrė kaip neįtikėtina galimybė. IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui jis papasakojo apie naujas ateitį keisiančias technologijas, aukštąjį mokslą ir lyderystę.
Kava su IQ
K. Asfaw: „Technologijos gali vaikus išlaisvinti iš skurdo“
Jungtinių Tautų vaikų fondo UNICEF inovacijų plėtros vadovas Kidus Asfaw įsitikinęs, kad technologijos gali padėti spręsti opiausias pasaulio problemas ir daugiau dėmesio skirti vaikų poreikiams. Tačiau IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pripažino, kad ne visuomet technologijas gebame panaudoti tinkamai.
Reiklus pirkėjas
Ryškiau, garsiau, įspūdingiau: naujasis „Panasonic“ kūrinys
Tikro garso koncertas ar gyvai stebimos krepšinio rungtynės – patirtis, kuri sukeltais įspūdžiais ir emocijomis išlieka visam gyvenimui. Tačiau tokiais pat įspūdžiais šiandien galima mėgautis ir neiškėlus kojos iš namų. Šią galimybę siūlo naujausias „Panasonic“ kūrinys – aukščiausios kokybės garsą ir vaizdą atkuriantis televizorius.
IT ir transportas
DI TECHNOLOGIJOS
Kova dėl dirbtinio proto
JAV ir Kinija aršiai varžosi kurdamos dirbtinį intelektą (DI), o Europa suka nuosaikesniu ir sunkesniu keliu. Ar „vėžlio“ strategija šiose lenktynėse pasiteisins?
Pasaulis
Dirbtinio intelekto dilemos: Europa ieško balanso, kai JAV ir Kinija bėga į priekį
Išplitęs technologijų pasiekiamumas ir jų siūlomos galimybės atveria ir naujų iššūkių. Į juos stambiausi žaidėjai reaguoja skirtingai – JAV ir Kinija yra susitelkusios į inovacijų stūmimą, o Europa laikosi kiek kitokio požiūrio ir siekia ieškoti balanso tarp asmens duomenų apsaugos ir verslo interesų.
The Economist
TECHNOLOGIJOS IR POLITIKA
Puslaidininkių pramonė ir globalizacijos galia
Supervalstybių politika gali pradėti viską griauti
Kava su IQ
Guillermo Velasco: „Smegenų dirbtinis intelektas neaplenks“
Pasaulyje, kuriame viskas skaitmeninama, liko dar neištyrinėtų žemynų. Vienas iššūkių – visiškai atkurti žmogaus smegenis kompiuteryje. Šiuo tikslu 2013-aisiais pradėtas dešimt metų truksiantis „Human Brain Project“ (HBP) – vienas ambicingiausių ES finansuojamų projektų. Prie jo Madrido politechnikos universitete dirbantis inovacijų ir technologijų perdavimo mokslinis vadovas dr. Guillermo Velasco IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui atskleidė projekto iššūkius ir paragino nesibaiminti dirbtinio (DI) intelekto viršenybės.
Aktualijos
Rinkimus keičia technologijos
Specialistai pastebi: pastarosios trys JAV prezidento rinkimų kampanijos keliasi į kibernetinę erdvę. Tai daro įtaką rinkėjų įsitraukimui ir kelia naujų iššūkių.
Aktualijos
Valdžios, verslo ir mokslo atstovai diskutavo dėl Kauno ateities
Spalio 18 d. verslo centre „Kauno dokas“ vyko žurnalo IQ ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotas forumas „Kaunas 2018 – inovacijų santaka“. Renginyje Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje, Lietuvos banko, vietos verslo, savivaldybės, švietimo atstovai bei ekspertai iš užsienio pristatė ekonomines regiono tendencijas, miesto plėtros gaires ir galimybes, sėkmingus inovacijų versle pavyzdžius.
Kultūra
R. Freundas: Tradicinė archeologija yra destruktyvi
Hartfordo universiteto (JAV) profesorių Richardą Freundą nebūtų per skambu pavadinti matančiu kiaurai. Šiuolaikinės technologijos jam leidžia regėti po žeme esančius ir gražiausius žmonijos kūrinius, ir neregėto žiaurumo įrodymus. Su Vilniaus Didžiosios sinagogos tyrinėjimų vadovu Viktorija Vitkauskaitė kalbėjosi apie archeologijos ir humanizmo ryšį.
The Economist
Kinija pavertė Sindziangą policine valstybe, kuriai nėra lygių
Taikant totalitarinę kontrolę ir šiuolaikines technologijas regione masiškai nepaisoma žmogaus teisių
Kultūra
Japonų iliustratorius: „Dauguma mūsų prisibijome technologijų“
Daugiau nei 8 tūkst. kilometrų nuo Lietuvos nutolusi Japonija jau ne pirmą rugsėjį priartėja prie Vilniaus. Šiųmečiame festivalyje „nowJapan“ savo darbus pristatys ir menininkas Hiroyuki-Mitsume Takahashi. Apie savo kūrybą jis pasakojo Laurai Čiginskaitei.
ŽYMA
TECHNOLOGIJOS