Meniu
Prenumerata

penktadienis, balandžio 19 d.


Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Rinkimai Lenkijoje, „Litexpo“ pirkimai ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių spalio 16-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Verslas
ŽALIOJI TRANSFORMACIJA
Vandenilio technologijai diegti „Achemai“ siūloma 122,65 mln. eurų parama
Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo 122,65 mln. eurų Europos Sąjungos paramą Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovei „Achema“, kuri įdiegtų vandenilio technologiją ir taip mažintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį pakeičiant jas vandeniliu.
Verslas
NETEKTIS
Mirė viena turtingiausių Lietuvos moterų, „Achemos“ akcininkė Jūratė Žadeikienė
Plungės rajono savivaldybė pranešė, kad praėjusį penktadienį mirė viena iš „Achemos“ akcininkių, Plungės garbės piliečio velionio Bronislovo Lubio dukra Jūratė Žadeikienė.
Verslas
IQ FORUMAS „JONAVA 2023“
IQ forumas. Kaip Jonavos Venecija gali išgelbėti Veneciją Italijoje?
„Jonava yra išskirtinė, nes čia yra labai svarbi įmonė, kuri susidurs su tam tikrais iššūkiais žaliosios transformacijos metu“, – teigė Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forume Jonavoje – apie tvarumą, klimatui neutralią ekonomiką ir pramonės transformaciją
Jonavos rajono savivaldybė yra viena iš trijų Lietuvoje, kuri susidurs su didžiausiais žaliosios transformacijos iššūkiais. Kaip juos įveikti? Apie tai žurnalas
Verslas
TRĄŠŲ GAMYBA
„Achema“ iš dalies atnaujino veiklą
Tarptautinėse rinkose atpigus gamtinėms dujoms, didžiausia jų vartotoja Lietuvoje – Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ po dviejų mėnesių pertraukos vėl atnaujino trąšų gamybą, BNS patvirtino įmonės atstovė.
Verslas
DRUGELIO EFEKTAS
Be „Achemos“ angliarūgštės dalis maisto pramonės įmonių patirs problemų
Jonavos azoto trąšų gamintojai „Achema“ nuo ketvirtadienio laikinai stabdant gamybą, ji netieks ir maisto pramonėje naudojamo anglies dioksido – vadinamosios angliarūgštės. Kai kurių įmonių atstovai sako, kad tai itin didelė problema, ypač mažesniems gamintojams, be to, tai gali branginti produkciją.
Verslas
ENERGETIKA
„Achema“ laikinai stabdo veiklą
Dėl smarkiai išaugusių gamtinių dujų kainų ketvirtadienį veiklą laikinai stabdo Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“. Preliminariai planuojama, kad įmonė nedirbs iki gruodžio, tačiau gali būti reaguojama į pokyčius dujų ir trąšų rinkose.
Verslas
ACHEMA
„Achema“ planuoja atleisti apie 5 proc. darbuotojų, už prastovas mokės 40 proc.
Nuo rugsėjo laikinai veiklą stabdanti Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ planuoja atleisti apie 5 proc. darbuotojų, sako bendrovės vadovas. Anot Ramūno Miliausko, už prastovas įmonė mokės, kaip ir numato Darbo kodeksas – 40 proc. vidutinės algos, o šiuo metu numatoma, kad gamykla nedirbs iki gruodžio.
Verslas
ACHEMA
A. Armonaitė: stabdoma „Achema“ galėtų pasinaudoti 100 mln. eurų fondo parama
Ekonomikos ir inovacijų ministrė sako, kad stabdoma Jonavos azoto trąšų gamintoja „Achema“ galėtų pasinaudoti šimtamilijoninio fondo parama. Aušrinės Armonaitės teigimu, tiek įmonei, tiek visam regionui galėtų būti skirta iki 100 mln. eurų paramos perorientuoti veiklą ir tapti labiau „žalia“.
Verslas
AZOTO TRĄŠŲ GAMINTOJA
M. Sinkevičius: pelningai dirbusi „Achema“ privalo pasirūpinti darbuotojais
Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius sako, jog pelningai pirmąjį pusmetį dirbusios didžiausios rajono darbdavės – azoto trąšų gamintojos „Achema“ stabdymas nėra netikėta naujiena. Gamykla, mero žiniomis, nedirbs mažiausiai tris mėnesius, todėl privalo „socialiai sąžiningai“ pasirūpinti darbuotojais.
Verslas
AZOTO TRĄŠŲ GAMYBA
„Achema“ nuo rugsėjo laikinai stabdo veiklą
Didėjant gamtinių dujų kainai ir dėl to nevaldomai kylant trąšų savikainai, nuo praėjusio rudens ne visu pajėgumu dirbanti didžiausia Lietuvoje gamtinių dujų vartotoja, Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ nuo rugsėjo 1 dienos laikinai stabdo veiklą.
Verslas
KONCERNAS
„Achemos grupės“ vadovo poste K. Braziulį keičia N. Jasinavičius
Vieno didžiausių šalyje koncerno „Achemos grupė“ generalinio  direktoriaus poste kelis mėnesius dirbusį Kastytį Braziulį keičia Nerius Jasinavičius. 
Aktualijos
Šalies nacionalinis saugumas be bendrovių „Telia“, „Orlen“, „Achema“
Seimas siūlo išbraukti bendroves „Telia Lietuva“, „Orlen Lietuva“, „Achema“ iš nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašo.
ŽYMA
ACHEMA