Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


Kultūra
2023 METŲ BOOKERIO PREMIJA
2023 metų Bookerio premiją laimėjo airių rašytojas P. Lynchas
Airių rašytojas Paulas Lynchas sekmadienį laimėjo 2023 metų Bookerio premiją už romaną „Pranašo giesmė“ („Prophet Song“) – distopinį kūrinį
Pasaulis
AIRIJA
Po išpuolio peiliu prie mokyklos Dubline pratrūko susirėmimai
Ketvirtadienį Dubline pratrūko smurtas, protestuotojai padegė automobilį ir susigrūmė su policija po incidento prie pradinės mokyklos, kai peiliu buvo sužaloti trys vaikai, o socialiniuose tinkluose pasklido gandai, kad išpuolis susijęs su užsieniečiu.
Pasaulis
NEUTRALITETAS
Airijoje prasidėjo Rusijos invazijos į Ukrainą paskatinti debatai dėl šalies neutraliteto
Ketvirtadienį Airijoje prasidėjo viešos diskusijos dėl tarptautinės saugumo politikos, įskaitant ilgalaikį karinį šalies neutralumą, kurį Rusijai įsiveržus į Ukrainą vis sunkiau suderinti su Europos sąjungininkių pozicija.
Pasaulis
KIBERNETINIS SAUGUMAS
Airija skyrė „Meta“ 265 mln. eurų baudą už per 500 mln. vartotojų duomenų nutekinimą
Airijos duomenų apsaugos komisija (The Data Protection Commission, DPC) pirmadienį skyrė 265 mln. eurų baudą „Facebook“ valdytojai „Meta Platforms Inc.“ už tai, kad ji nepakankamai stengėsi užkirsti kelią daugiau kaip pusės milijardo šio tarptautinio socialinio tinklo vartotojų duomenų nutekinimui.
Pasaulis
BREXIT
ES ėmėsi naujų teisinių žingsnių prieš JK dėl Šiaurės Airijos
Europos Komisija penktadienį pradėjo keturias naujas teisines procedūras prieš Jungtinę Karalystę, kaltindama Londoną nevykdant „Brexito“ susitarimo sąlygų, reglamentuojančių prekybą su Šiaurės Airija.
Temos
ŠIAURĖS AIRIJA
„Viskas byra.“ Nelaimingas Šiaurės Airijos gimtadienis
Kraštui minint šimtąją sukaktį protestantų nuotaikos visai nešventinės. Jas stebėjo Tomas Rowley.
Pasaulis
SKAITMENINIS VERSLAS
Karantino pasekmės: JAV drabužių tinklas „Gap“ planuoja uždaryti savo fizines parduotuves JK ir Airijoje
JAV drabužių bendrovė „Gap“ planuoja iki rugsėjo uždaryti 81 parduotuvę Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje, tačiau toliau prekiaus internete, pereidama prie skaitmeninio verslo modelio, ketvirtadienį pranešė mažmenininkė.
Pasaulis
RIBOJIMAI
Karantinas grįžta į Europą: pirmoji apie tai pranešė Airija
Airija taps pirmąja Europos Sąjungos valstybe, dėl koronaviruso sugrąžinančia karantiną, vėlų pirmadienį pranešė ministras pirmininkas Michealas Martinas, paskelbęs sprendimą dėl žmonių judėjimo apribojimo, tačiau perspėjęs, kad mokyklos dirbs ir toliau.
IT ir transportas
TEISMAI
ES apskundė milžinei „Apple“ palankų ESBT sprendimą
 Europos Sąjunga (ES) penktadienį apskundė Europos Sąjungos Bendrojo Teismo (ESBT) sprendimą, kuriuo panaikintas Briuselio nurodymas milžinei „Apple“ sumokėti Airijos valstybei 13 mlrd. eurų nesumokėtų mokesčių.
Pasaulis
„GOLFGEITAS“
ES prekybos komisaras Ph. Hoganas atsistatydino dėl COVID-19 prevencijos pažeidimo
Eurokomisaras nusprendė trauktis po koronaviruso prevencijos taisyklių pažeidimo, kai jis per kelionę į gimtąją Airiją dalyvavo parlamentarų golfo draugijos vakarienėje.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
Naujuoju Eurogrupės vadovu išrinktas airis Paschalis Donohoe
Airijos finansų ministras Paschalis Donohoe ketvirtadienį buvo išrinktas naujuoju Eurogrupės pirmininku, įveikęs kitus du varžovus.
Pasaulis
COVID-19
Airijos ministras pirmininkas rodo pavyzdį: pandemijos metu dirbs gydytoju
Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras, šaliai kovojant su viruso COVID-19 pandemija, nusprendė grįžti į mediciną. Vieną dieną per savaitę jis
The Economist
BRĘSTA NEEILINIAI ĮVYKIAI?
Po „Brexito“ ir „Sinn Féin“ sėkmės daugėja kalbų apie Airijos susivienijimą
Procesas nebūtų lengvas
Pasaulis
AIRIJA
Atsistatydino Airijos ministras pirmininkas
Airijos premjeras Leo Varadkaras ketvirtadienį atsistatydino, bet laikinai vadovaus vyriausybei, kol trys pagrindinės šalies partijos bando susitarti dėl koalicijos po aiškaus nugalėtojo nenustačiusių rinkimų.
Pasaulis
AIRIJA
Airijos rinkimų rezultatai pranašauja dvipartinės politinės sistemos pabaigą
ŽYMA
AIRIJA