Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 15 d.


Aktualijos
PER DIDELI BATAI
ES lyderystės deficitas
Gera vieta tuščia nebūna, tačiau buvusios Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, kaip ES lyderės, bateliai neranda naujų kojų Europos politikai mėgsta kalbėti,
The Economist
SCHAFFT DEUTSCHLAND DAS?
Vokietijos laukia neeilinės permainos iškart keliose srityse
Susitvarkyti nebus paprasta
Komentarai
KOMENTARAS
Kur rasti naują ES lyderį?
Penktą mėnesį vykstantis karas Europoje patvirtino dar prieš Rusijos agresiją vasario 24 d. sklandžiusias pesimistines prognozes, kad ES nėra norinčių
Komentarai
VOKIETIJA IR SANKCIJOS RUSIJAI
Veidmainiška Vokietija, arba Kodėl sankcijos Rusijai yra ne nuostoliai, bet investicija
Praėjusią savaitę Vokietijos ambasados prieigose stebėjome retą, atrodo, niekada nematytą reiškinį – protestą. Keliasdešimt žmonių sugulė ant asfalto priešais diplomatų kabinetų
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
A. Merkel teisina 2008-ųjų sprendimą blokuoti Ukrainos stojimą į NATO
Buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį teisino savo 2008 metų sprendimą neleisti Ukrainai iškart įstoti į NATO ir, Rusijos invazijai temdant jos 16 vadovavimo metų palikimą, atmetė ukrainiečių prezidento Volodymyro Zelenskio kritiką.
The Economist
PASAULIS 2022. EUROPA
Pirmyn, Olafai: nauja Vokietijos koalicinė vyriausybė bandys atsistoti ant kojų
2022 m. Vokietijos laukia nauja valdžia, ir ne tik dėl to, kad pirmąsyk po 16 metų šaliai vadovaus ne Angela Merkel. Daugiau kaip šešis dešimtmečius Vokietiją valdė įvairios dvišalės koalicijos. Tris A. Merkel kadencijas konservatyvi Krikščionių demokratų sąjunga (CDU/CSU) vadovavo plačioms centristinėms koalicijoms su socialdemokratais (SPD). Bet ilgainiui Vokietijos rinkėjai susiskaidė ir po 2021 m. galutinai susiformuosiančią vyriausybę tikriausiai sudarys trys partijos. Šiuo metu, kai rašomas šis tekstas, atrodo, kad tai bus SPD vadovaujama „šviesoforinė“ koalicija su mažesniais partneriais žaliaisiais ir verslą puoselėjančiais laisvaisiais demokratais (FDP) (koalicijos pavadinimą lemia atitinkamos partijų spalvos: SPD – raudona, o FDP – geltona).
Pasaulis
NAUJOJI VOKIETIJOS VYRIAUSYBĖ
Ką rodo vokiškas naujosios koalicijos „šviesoforas“?
Naujoji Vokietijos koalicija laikysis pirmtakės kurso, bet ne viskas, kas patinka Briuseliui, palanku ir Lietuvai.
Pasaulis
VOKIETIJA
Naujasis Vokietijos kancleris O. Scholzas debiutuoja Europos scenoje
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas penktadienį lankysis Paryžiuje ir Europos Sąjungos bei NATO būstinėse, o didžiausio dėmesio per jo pirmąją užsienio kelionę sulauks įtampa dėl Rusijos ir klimato klausimai.
Pasaulis
NAUJA ERA
O. Scholzas išrinktas Vokietijos kancleriu (atnaujinta)
Pasaulis
VOKIETIJA
Iš politikos besitraukianti A. Merkel išlydėta „pankų krikštamotės“ daina
Politinę karjerą baigianti Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį buvo pastebimai sujaudinta jai surengtos atsisveikinimo ceremonijos, per kurią nuskambėjo „pankų krikštamote“ vadinamos atlikėjos Ninos Hagen daina ir karių eitynėmis su deglais.
Aktualijos
MIGRANTAI
G. Nausėda: tarp A. Merkel ir A. Lukašenkos nebuvo jokių susitarimų dėl migrantų kvotų
Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pokalbiuose su autoritariniu Baltarusijos vadovu Aliaksandru Lukašenka nebuvo jokių susitarimų dėl galimo neteisėtų migrantų pasiskirstymo, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
MIGRANTAI
L. Linkevičius: atskirų ES valstybių bendravimas su Minsku kenkia Bendrijos vienybei
Atskirų Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovų bendravimas su Baltarusijos autoritariniu prezidentu Aliaksandru Lukašenka kenkia Bendrijos vienybei ir gali būti išnaudotas Minsko režimui siekiant politinės naudos, sako Lietuvos ambasadorius migracijai Linas Linkevičius.
Pasaulis
MIGRANTAI
Kremlius sveikina ES ir Baltarusijos kontaktus dėl migrantų krizės
Rusija trečiadienį sveikino surengtas tiesiogines Europos Sąjungos ir Baltarusijos pareigūnų derybas dėl migrantų krizės prie Lenkijos sienos.
Aktualijos
RUSIJA IR VOKIETIJA
I. Šimonytė: A. Merkel susirūpinimas suprantamas, bet nenuostabu, kad panaudotas propagandai
Premjerė Ingrida Šimonytė sako suprantanti Vokietijos kanclerės Angelos Merkel susirūpinimą situacija prie rytinės Europos Sąjungos (ES) sienos, tačiau jos nestebina, kad skambutis Aliaksandrui Lukašenkai buvo panaudotas propagandai.
Pasaulis
MIGRANTAI
A. Merkel prašo V. Putino panaudoti savo įtaką Minskui sprendžiant migrantų krizę
Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskambino Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir paprašė jo panaudoti savo įtaką, kad Baltarusija sustabdytų „nežmonišką“ neteisėtos migracijos pavertimą ginklu, trečiadienį pranešė jos atstovas.
ŽYMA
ANGELA MERKEL