Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


Aktualijos
S. Skvernelis: atlyginimai augs ir po mokesčių pertvarkos
Nepaisant kritikos, jog mokesčių pertvarka neskatins atlyginimų augimo ir įšaldys juos maždaug ties minimalaus užmokesčio lygiu, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad algos kils.
Komentarai
Tikrosios pajamų nelygybės priežastys
Pajamų nelygybė Lietuvoje pasiekė kritinę ribą. Apie tai signalizuoja į aukščiausią lygį ir modernios Lietuvos istorijoje, ir tarp visų ES šalių įkopęs pajamų nelygybės indeksas ir sustojęs progresas mažinant skurdą.
Komentarai
Protingi, talentingi, reikalingi, bet jau prarasti?
Programuotojas, dirbantis Berlyne. Inžinierė, neseniai baigusi Kembridžo universitetą. Tarptautinės įmonės vadovas Stokholme. Tai potencialūs Lietuvos darbo rinkos lyderiai – talentingi, tarptautinės darbo patirties turintys ir keliomis užsienio kalbomis kalbantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai. Deja, politinėse diskusijose apie migraciją neretai šie talentai užmirštami.
Verslas
Prognozė: Lietuvos ekonomika šiemet augs daugiau nei Estijos
Lietuvos ir Latvijos ekonomika šiemet augs po 3 proc. ir bus sparčiausia Baltijos šalyse, prognozuoja didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ analitikai. Tuo metu Estijoje ūkio augimas turėtų siekti 2,5 proc., teigiama antradienį paskelbtoje ekonomikos apžvalgoje „Economic Outlook“.
Komentarai
Poreikių politika ir jos ydos
Politikai vis dažniau siekia patenkinti būtinuosius žmonių poreikius, nepriklausomai nuo jų pačių veiklos ir pastangų.
Komentarai
Ką nutyli paviešinti atlyginimų vidurkiai?
Viešoji erdvė Lietuvoje vėl įkaito – dėmesio centre atsidūrė paviešinti šalies darbdavių mokami vidutiniai atlyginimai. Buvo skubama aiškintis ir lyginti, kokio dydžio atlyginimus gauna vieno ar kito sektoriaus darbuotojai. Nusirito nuomonių lavina, kas darbuotojams moka per mažai ir kokios galimos to priežastys. Tačiau visose šiose diskusijose pritrūko vieno svarbaus aspekto.
Verslas
Gerai apmokami darbuotojai aukšto pelningumo negarantuoja
Įmonės, kuriose atlyginimo vidurkis „į rankas" viršija 1000 eurų, dažniau auga spartesniu tempu. Kita vertus, kas trečia tokia įmonė pasižymi žemu veiklos pelningumu arba veikia nuostolingai.
Komentarai
Darbuotojų piniginės pilnėja
Vidutinis darbo užmokestis šalyje, regis, augo bent trečdaliui Lietuvos gyventojų. Remiantis „Sodros“ duomenimis, minimalios mėnesio algos (MMA) didinimas ir, tikėtina, sumažėję vokeliuose mokamų atlyginimų mastai, tiesiogiai padidino oficialią algą maždaug 300 tūkst. darbuotojų.
Komentarai
Atlyginimai kyla daug sparčiau negu kainos. Ar ilgam?
Nors uždirbame daugiau, produktyvumas Lietuvoje auga labai lėtai – darbuotojai sukuria beveik tiek pat pridėtinės vertės, o už tai gauna vis didesnius atlyginimus. Jei šalies ekonomika netaps produktyvesnė, atlygis taip sparčiai augti negalės. Taip kyla rizika patekti į spąstus, kai vartotojų kainos kyla sparčiau, nei darbo užmokestis.
Komentarai
Kaip vėsinti kaistančią darbo rinką?
Lietuvoje per 2016-uosius gyventojų sumažėjo 36 tūkstančiais, tačiau darbo jėga – dirbantys asmenys ar bedarbiai, kurie ieško darbo – per metus padidėjo 2 tūkstančiais. Toks darbo jėgos augimo potencialas, nesiimant papildomų priemonių, beveik išnaudotas ir jau šiais metais gali pradėti mažėti.
Komentarai
Bloga statistika = bloga politika
Tuoj prasidės rinkimai. Partijos rungtyniaus, kas labiau išgąsdins žmones. Kaip įrodymus trauks kuo baisesnius skaičius. Vienas tokių skaičių neabejotinai bus atlyginimai.
Aktualijos
Klasių kova vandens šautuvais
Kodėl Lietuvoje streikuoja tik mokytojai, nors kai kurios darbuotojų grupės turi daug daugiau priežasčių kraštutinėmis priemonėmis reikalauti geresnių darbo sąlygų?
Verslas
Senas penkmečio planas
Atsakomybę, kodėl atlyginimai Lietuvoje – vieni žemiausių ES, investuotojai linkę suversti reformų vengiantiems politikams, kuriems labiau rūpi rinkimų baigtis nei šalies konkurencingumas.
Verslas
NBA ruletė
Jau po metų stipriausios krepšinio lygos žaidėjams bus galima kelti algas – tai jau dabar sujaukė komandų ir žaidėjų derybas
Verslas
Legionierių laimė (ir baimė)
Darbuotojai iš užsienio dažniausiai naudos suteikia visiems: sau, juos delegavusiai bendrovei, vietos kolektyvui ir priimančiai šaliai. Tai supranta vis daugiau įmonių, bet ne Lietuvos valdžia.
ŽYMA
ATLYGINIMAI