Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 1 d.


IQ Tema
AVIACIJOS PASLAUGOS
Orlaivių priežiūros ir remonto paslaugos teikiamos jau trijuose Lietuvos oro uostuose, tačiau priešakyje – daugiau plėtros
Rugpjūčio pabaigoje Šiaulių oro uoste duris atvėrė naujas bendrovės „Aviatic MRO“ angaras, skirtas orlaivių remontui ir priežiūrai. 17 tūkst. kvadratinių
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Apie skrydžius aplink mus
Lietuva nuo Estijos, o ypač nuo Latvijos labiausiai skiriasi tuo, kad anos abi yra jūrinės valstybės, o mes – aviatoriai.
IQ Tema
UKRAINOS AVIACIJA
D. Serouchovas: svajojame kuo greičiau pirmieji grįžti namo
Pandemija, o paskui ir Rusijos invazija sujaukė komercinių Ukrainos skrydžių bendrovių planus. Tačiau antros pagal dydį šalies oro linijų bendrovės „SkyUp“ įkūrėjas ir vadovas Dmytro Serouchovas įsitikinęs, kad, nepaisant sėkmingos plėtros Europoje, jo verslas bus vienas pirmųjų, pasibaigus karui grįšiančių toliau dirbti Ukrainoje. Su juo IQ apžvalgininkė Liepa Žeromskaitė kalbėjosi apie aviacijos ateitį šalyje, kurios dangų dabar raižo tik kariniai orlaiviai.
IQ Tema
SKRYDŽIŲ KAINOS
Pakilo ir neketina leistis: ar pigių skrydžių laikai baigėsi?
Skristi tapo brangu. Išaugusi kelionių lėktuvais paklausa ir padidėję bendrovių kaštai išaugino lėktuvų bilietų kainas. Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) atlikto tyrimo duomenimis, net 25 proc. respondentų teigė dabar keliaujantys daugiau nei prieš COVID-19 pandemiją. Šiemet kovą, palyginti su pernykščiu, Europos keleivių srautas padidėjo 38,5 proc.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
M. Gaussas: jei kas sako, kad su 10 lėktuvų padarysime „Air Lituanica 5“, turiu nuvilti – nepavyks
Latvijos nacionalinės oro linijų bendrovės „Air Baltic“ generalinis direktorius Martinas Gaussas sako, kad per 11 darbo metų skrydžių bendrovėje jis nesulaukė nė vieno atstovo iš Lietuvos Vyriausybės, tačiau estai ir latviai atvyksta dažnai. Pokalbyje su IQ apžvalgininke Agne Piepaliūte oro linijų bendrovės vadovas svarstė, kodėl Lietuva vis dar yra pavadinama aviaciniu užkampiu ir kaip artimiausiu metu klostysis įmonės veikla.
IQ Tema
AVIACIJOS STRATEGIJA
Skrydžių stoka – sena Lietuvos liga, tačiau šalies aviacijos sektorius turi ir daugiau skaudulių
Iki 2030 m. Lietuvą su likusiu pasauliu sies 150 skirtingų skrydžių krypčių. Tarptautinės oro transporto asociacijos pasauliniame pasiekiamumo vertinimo reitinge pakiltume per 10 vietų, į 85-ąją. Lietuvos aviacijos sektorius generuos 5 proc. BVP (2019 m. sudarė 2,82 proc. šalies BVP). Aviacijos sektorius taps žalesnis, patrauklesnis ir patogesnis tiek verslui, tiek keleiviams.
Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
„Abrams“ Ukrainoje, pykčiai tarp Lenkijos ir Vokietijos bei kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių rugsėjo 25-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
IT ir transportas
IQ VERSLAS
S. Bartkus: Lietuvos oro uostams lygintis su Varšuva ar Ryga nebūtų teisinga
Ar Vilnius gali tikėtis aviacijos sektoriuje susilyginti su Ryga ir su Varšuva? Kokią įtaką Lietuvos oro uostams (LOU) turės „RailBaltic“ ir kaip apskritai būtų galima apibrėžti Lietuvos aviacijos strategiją? Apie tai ir daugiau IQ apžvalgininkė Liepa Žeromskaitė kalbėjosi su naujai paskirtu LOU vadovu Simonu Bartkumi.
Verslas
AVIACIJA
Šiaulių oro uoste „Aviatic MRO“ atidarė modernų orlaivių techninės priežiūros centrą
Lietuviško kapitalo orlaivių techninės priežiūros ir remonto įmonė „Aviatic MRO“ Tarptautiniame Šiaulių oro uoste atidarė inovatyvų orlaivių remonto ir aptarnavimo angarą, pretenduojantį tapti vienu svarbiausių lėktuvų techninės priežiūros centrų regione. Jau šių metų pabaigoje angaras bus pasirengęs visiškai aptarnauti bet kokio tipo ir dydžio komercinį orlaivį bei suteikti visas remonto ir orlaivių priežiūros paslaugas.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: V. Zelenskio apsilankymas EP, neeilinė sesija Seime ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 9-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
IT ir transportas
AVIACIJA
M. Skuodis: „Brussels Airlines“ kovo mėnesį grįžta į Vilnių
Belgijos oro bendrovės „Brussels Airlines“ kovą atnaujins pernai rudenį laikinai sustabdytus tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Briuselio, sako susisiekimo ministras. Mariaus Skuodžio teigimu, nuo kovo skrydžių bus daugiau, negu anksčiau.
IT ir transportas
AVIACIJA
Lietuvos oro uostų vadovas A. Stikliūnas: prioritetas – daugiau skrydžių į Londoną (interviu)
Šiemet vietoj planuotų 5,9 mln. eurų skrydžių labai svarbiomis kryptimis iš Lietuvos skatinimui numačius tik 2 mln. eurų, laikinasis Lietuvos oro uostų vadovas Aurimas Stikliūnas sako, kad esminis prioritetas yra ne kuo daugiau krypčių, o pasiekiamumo pagerinimas, pirmiausiai – su Londonu.
IT ir transportas
AVIACIJA
Pasaulio aviakompanijų keleivių apyvarta 2022-aisiais išaugo 1,6 karto
Pasaulio aviakompanijų keleivių apyvarta 2022-aisiais, palyginti ankstesniais metais, išaugo 64,4 proc., skelbia Tarptautinė oro transporto asociacija (International Air Transport Association, IATA).
IQ video
IQ VERSLAS
O. Mašalė: į aviaciją investuotas vienas euras atneša tris eurus grąžos
Ambicingu tikslu to nepavadinsi, bet Lietuva iki 2030 m. pasauliniame pasiekiamumo vertinimo reitinge siekia pakilti bent dešimčia pozicijų, į 85
ŽYMA
AVIACIJA