Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 10 d.


Pasaulis
GYNYBOS KONFERENCIJA KINIJOJE
Aukščiausio rango Kinijos ir Rusijos pareigūnai: užsienio jėgos kursto neramumus
Pekine pirmadienį prasidėjus tarptautinei gynybos konferencijai, aukščiausio rango Kinijos ir Rusijos pareigūnai perspėjo, kad užsienio jėgos siekia pasėti sumaištį Azijoje
The Economist
NEKAIMYNIŠKA
Kodėl Kinijai vertėtų būti draugiškesnei su kaimynėmis
Norint mesti JAV iššūkį dėl pasaulio lyderės pozicijos, jai reikės kaimynių palaikymo. Tik Rusija turi tiek kaimynių kiek Kinija, kurios sausumos
Pasaulis
AZIJA
Kinijos ekonomika susiduria su naujais sunkumais
Aukščiausio rango Kinijos lyderiai pirmadienį vykusiame 24 asmenų Politinio biuro posėdyje pareiškė, kad šalies ekonomika susiduria su naujais sunkumais ir iššūkiais, pranešė valstybinė žiniasklaida.
The Economist
KITAS VARIANTAS – ALTAZIJA
Pasaulinės įmonės Azijoje dairosi alternatyvų gamybai Kinijoje
Ar gali Altazija aplošti Kiniją?
Pasaulis
KINIJA IR BRAZILIJA
Brazilijos prezidentas su valstybiniu vizitu atvyko į Kiniją
Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva vėlai trečiadienį atvyko į Kiniją oficialaus vizito, kuriuo siekiama sustiprinti ir taip glaudžius
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Kodėl moterys – paslėptas Japonijos turtas
Japonijos ūkio ateitis priklauso nuo moterų, sako buvusi lyčių lygybės ministrė Mori Masako.
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Jokowiopolis: naujoji Indonezijos sostinė atspindi jos kūrėją
Borneo pakraštyje 2023 m. įsiburgs elektriniai pjūklai. Ten pradės kilti naujoji Indonezijos sostinė Nusantara, kuriai ruošiamas plotas džiunglėse.
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Pietryčių Azijos regione galvas vėl kelia autoritariniai valdovai
Pietryčių Azija jau seniai demonstruoja visus galimus autoritarizmo variantus nuo komunistinės diktatūros (Vietname, Laose), kapitalistinės diktatūros (Kambodžoje) ir karinės diktatūros (Mianmare) iki absoliučios monarchijos (Brunėjuje), vienpartinio valdymo (Singapūre) ir klientelistinės demokratijos (Malaizijoje, Indonezijoje ir Filipinuose).
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Pavojingai kaistantys taškai: Azijoje šaltasis karas niekada nebuvo pasibaigęs
Nesenos diskusijos, ar Azijoje bręsta naujas šaltasis karas, neturi reikšmės. 2023 m. auganti įtampa pabrėš, kad, nepaisant optimistinių XX a. paskutinio dešimtmečio pradžios vertinimų, esą pasaulis linksta į vakarietišką atviros, taisyklėmis pagrįstos tvarkos sampratą, šiame regione anas šaltasis karas niekada nebuvo pasibaigęs. Kaip Rusijos karas Ukrainoje 2022-aisiais galutinai tai patvirtino Europoje, taip ateinančiais metais Azijoje matysime kitą didžiosios pasaulinės kovos tarp liberalizmo ir autokratijos etapą.
The Economist
PASAULIS 2023
Vis blogiau: afganistaniečiams gresia daugiau vargo, talibams nesugebant valdyti
Afganistanas yra ir toliau bus pamiršta tragedija. Vakarų lyderiai užsiėmę karu Ukrainoje ir galinčiomis smukti ūkių apsukomis. O nematant ženklų,
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Indija toliau eis mažoritarinio šovinizmo keliu
Narendrai Modi 2022-ieji buvo geresni nei daugumai pasaulio lyderių. Prognozuota, kad Indijos ministras pirmininkas baigs metus kaip sparčiausiai augančio vieno didžiųjų pasaulio ūkių vadovas – prieaugis bus arti 7 proc., nepaisant aibės pasaulinių krizių.
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Artėjančios pasaulio taurės varžybos Indijoje neapsiribos rungtynėmis
Svetimšaliams reformistinis Manmohano Singho 1991 m. biudžetas žymi tą metą, kai Indija atkūrė ryšį su pasaulio ekonomika. Daug indų veikiau
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Pietų Azijos ūkiams 2022-ieji buvo sunkūs, bet Indija išlieka prošvaistė
Maža pasaulio kraštų, kurie 2023 m. pasitiks tokios formos kaip Pietų Azija. Prisiminkime, kokie regionui buvo 2022-ieji. Šri Lankoje griuvo ūkis, infliacija pasiekė 70 proc., pradėjo trūkti maisto ir degalų, sukilusi visuomenė iš šalies išvijo prezidentą. Pakistanas balansavo prie finansinių įsipareigojimų nevykdymo ribos, nukentėjo nuo biblinių potvynių, pridariusių 32–40 mlrd. JAV dolerių žalos, ir jam tenka pakęsti amžiną minias kurstančio ekspremjero Imrano Khano, kurio pastangomis šalis darosi nevaldoma, trukdymą.
Pasaulis
AZIJA
V. Putinas pareiškė Xi Jinpingui, kad nori stiprinti karinį bendradarbiavimą
Rusijos vadovas Vladimiras Putinas penktadienį Kinijos prezidentui Xi Jinpingui pareiškė, kad norėtų stiprinti karinį bendradarbiavimą, ir pasveikino abiejų šalių pastangas kovoti su Vakarų įtaka.
The Economist
BE DUONOS PALIEKANTYS BANDITAI
Kaip vyrai su ginklais didina pasaulinį badą?
Vladimiro Putino bandymas šantažuoti grūdais pabrėžia platesnę problemą Iš pirmo žvilgsnio neatrodo, kad Vladimiras Putinas turėtų daug bendro su Etiopijos pėstininku.
ŽYMA
AZIJA