Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, balandžio 18 d.


Kultūra
Baleto piligrimas M. Legris: „Nesigręžioju į praeitį“
Manuelio Legris biografija daro įspūdį net ir toli nuo baleto pasaulio esantiems žmonėms. Pasiekęs pačias šio meno aukštumas, šokėjas be širdgėlos atsisveikino su scena ir pasuko naujais keliais. Kaip vienas jų nuvedė į Vilnių, prieš baleto „Korsaras“ premjerą artistas pasakojo Viktorijai Vitkauskaitei.
Kultūra
Balerina J. Dronina nominuota prestižiniam apdovanojimui
Baleto pasaulio „Oskaru“ vadinamam „Prix Benois De La Danse“ apdovanojimui šiemet nominuota balerina Jurgita Dronina.
Temos
Maištininkė su puantais
Iš pradžių ją atrado pasaulis. Vėliau vis dažniau Jurgitos Droninos vardą linksniuoti ėmė ir Lietuva. Šiandien balerinos laukia garsiausios pasaulio scenos, bet artimiausius metus daugiausia ji šoks Kanados ir Anglijos trupėse. Viktorija Vitkauskaitė vyksta į Londoną patyrinėti tarptautinės karjeros skonio bei pelnytos šlovės kainos. Ir dietos čia niekuo dėtos.
Kultūra
Baletas prieš raketas
Jei dviem valstybėms nepavyksta sutarti prekybos ar politikos srityje, išeitimi gali tapti bendras kultūros projektas. Tokiu pavyzdžiu kultūros diplomatijos galią iliustruoja britų baleto legenda, „King’s College London“ universiteto vykdomoji direktorė Deborah Bull. Apie politines kultūros galias su viešnia kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
Mergina su charakteriu
Artėjanti baleto „Romeo ir Džuljeta“ premjera uždės dar vieną pliusą Kristinos Gudžiūnaitės svajonių vaidmenų sąraše. Su baleto artiste susitikusi Viktorija Vitkauskaitė atrado, kas sieja vieną ryškiausių šiandienos balerinų su garsiąja W. Shakespeare’o meilės istorijos heroje. Ir romantiškumas čia niekuo dėtas.
ŽYMA
BALETAS