Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


Pasaulis
BULGARIJA
Bulgarijos parlamento rinkimuose pirmauja konservatoriai ir liberalai
Bulgarijoje sekmadienį, po penktųjų parlamento rinkimų per dvejus metus, konservatoriai ir liberalai pasiekė panašių rezultatų, o prorusiška partija šiek tiek
Pasaulis
BULGARIJA
Bulgarijoje vyksta penkti per dvejus metus visuotiniai rinkimai
Bulgarai sekmadienį, tvyrant dideliam susiskaldymui dėl karo Ukrainoje, balsuoja penktuosiuose visuotiniuose rinkimuose per dvejus metus, o tai yra rekordinis skaičius
Pasaulis
JUODKALNIJA
Juodkalnijoje vyksta antrasis prezidento rinkimų turas
Juodkalnijos gyventojai sekmadienį eina prie balsadėžių rinkti naujo prezidento, o šis balsavimas gali išstumti iš valdžios dešimtmečius šalies politinėje arenoje
Pasaulis
BALKANAI
A. Vučičius: Kosovo serbai pašalins įtampą sukėlusias barikadas
Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius pareiškė, kad Kosovo serbai ketvirtadienį pradės šalinti barikadas Kosove, ir tai gali sumažinti įtampą, sukėlusią būgštavimų
Pasaulis
BALKANŲ PUSIASALIS
Juodkalnijos prezidentas ragina skelbti pirmalaikius rinkimus
Juodkalnijos prezidentas Milo Djukanovičius antradienį paragino surengti pirmalaikius rinkimus, kad būtų suformuota „atsakinga ir veiksminga vyriausybė“, taip dar paaštrindamas užsitęsusią politinę krizę infliacijos kamuojamoje Balkanų šalyje.
Pasaulis
BALKANŲ PUSIASALIS
Kosovo serbai užblokavo kelius, vedančius prie sienos su Serbija
Kosovo policija sekmadienį uždarė dvi sienos su Serbija perėjas, nežinomiems užpuolikams apšaudžius pareigūnus šalies šiaurėje, o serbų mažumos protestuotojams užblokavus kelius, didėjant įtampai dėl Prištinos įvestų naujų pasienio taisyklių.
IT ir transportas
EUROPOS AUTOMAGISTRALĖS
Lenkija pradeda tiesti Lietuvą su Balkanais sujungsiančios „Via Carpatia“ atkarpas
Lenkijoje pradedamos tiesti Klaipėdos uostą su Balkanų valstybių uostais prie Viduržemio ir Juodosios jūrų sujungsiančios automagistralės „Via Carpatia“ atkarpos, skelbia Lenkijos radijas.
Pasaulis
KORONAVIRUSAS
Balkanuose kyla susirūpinimas augant koronaviruso atvejų skaičiui
Nors kol kas skaičiai nedideli, Balkanuose, kurie yra tarp skurdžiausių regionų Europoje ir turi silpną medicinos infrastruktūrą, nerimaujama dėl naujojo koronaviruso atvejų daugėjimo.
Pasaulis
KORONAVIRUSAS
ES ne Bendrijos šalims skirs daugiau kaip 20 mlrd. eurų
Europos Sąjunga imasi įgyvendinti daugiau kaip 20 mlrd. eurų vertės pagalbos šalims partnerėms paketą „Team Europe“, skirtą kovai su naujojo koronaviruso pandemija ir jos padariniais, trečiadienį nurodė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.
Komentarai
KOMENTARAS
Nacionaliniai valgiai ir gėrimai – dalis valstybės minkštosios galios
Atkreipti į save pasaulio dėmesį būna sunku, ypač jeigu jūsų šalis dar tik neseniai sugrįžo į žemėlapį. Neišmanymo – apstu. Per pastaruosius 30 metų daug laiko gaišau aiškindamas, kad Baltijos šalys nėra Balkanai, kad Slovakija nėra Slovėnija (arba atvirkščiai) ir kad Rytų Europa nėra reikšminga politinė arba geografinė kategorija.
ŽYMA
BALKANAI