Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 16 d.


IT ir transportas
„LIETUVOS GELEŽINKELIAI“
Rusijos ir Baltarusijos klientus praradę „Lietuvos geležinkeliai“ nebegalės riedėti iš inercijos – prasideda skausmingos permainos
Rusijos invazija į Ukrainą ir Vakarų sankcijos verčia „Lietuvos geležinkelius“ peržiūrėti 30 metų puoselėtą strategiją, kai valstybės įmonė daugiausia pajamų uždirbdavo iš krovinių gabenimo tarp Rytų ir Vakarų.
Aktualijos
TRĄŠŲ TRANZITAS
LVAT atsisakė atnaujinti bylą dėl nutraukto „Belaruskalij“ trąšų tranzito
Lietuvos teismas galutinai atsisakė atnaujinti bylą dėl Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ ir „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) šių metų vasarį nutrauktos sutarties – birželį tas pats teismas pripažino, kad sutartis kėlė grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.
Aktualijos
SANKCIJOS
I. Udovickiui leista iš „Belaruskalij“ įsigyti 30 proc. BKT akcijų
Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis galės įsigyti 30 proc. „Belaruskalij“ valdomų BKT akcijų ir įgyti vienvaldę įmonės kontrolę, penktadienį paskelbė Konkurencijos taryba.
Verslas
KLAIPĖDA
19 proc. krovinių šiemet netekęs Klaipėdos uostas: rezultatas geresnis nei tikėtasi
Klaipėdos uoste šiemet sausį-liepą perkrauta 20,5 mln. tonų krovinių, arba 19 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) vadovas sako, jog rezultatas pesimistinis, bet ne toks prastas, kaip tikėtasi.
Verslas
TRĄŠŲ TRANZITAS
„Belaruskalij“ ir LTG sutartis kėlė grėsmę nacionaliniam saugumui
Baltarusijos trąšų gamintojų „Belaruskalij“ ir „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) sutartis dėl milijonų tonų trąšų gabenimo per Lietuvą kėlė grėsmę nacionaliniam saugumui,
Verslas
SANKCIJOS
Birių krovinių terminalas atleidžia beveik visus darbuotojus
Klaipėdos uoste „Belaruskalij“ trąšas krovęs Birių krovinių terminalas (BKT), kurio krantinės nuo vasario 10-osios stovi tuščios, pranešė planuojantis atleisti beveik visus darbuotojus, patvirtino Užimtumo tarnyba.
Verslas
NACIONALINIS SAUGUMAS
Vyriausybėje – siūlymas sugriežtinti strateginių įmonių sandorių patikrą
Vyriausybė trečiadienį svarstys, ar sugriežtinti strateginių įmonių sandorių patikrą bei suteikti daugiau įgaliojimų vyriausybinei tokius sandorius tikrinančiai komisijai.
Verslas
TRANZITAS
LTG: įsigaliojus draudimui, krovinių srautas į Baltarusiją sumažės dešimtadaliu
Minskas nuo pirmadienio nebeįleidžia traukinių iš Lietuvos, tranzitu per Baltarusijos teritoriją vežančių trąšas ir naftos produktus. „Lietuvos geležinkeliai“ sako, kad dėl to traukinių srautas į Baltarusiją sumažės kiek daugiau nei dešimtadaliu, tačiau tikėtina, kad jie bus nukreipti į Lenkiją ar Latviją.
Verslas
TRANZITAS
G. Skaistė: Minsko draudimai smarkiai nepaveiks Lietuvos ekonomikos
Minskui ketinant neįleisti traukinių iš Lietuvos, gabenančių krovinius tranzitu į Ukrainą ar Rusiją, finansų ministrė sako, kad didelio poveikio Lietuvos ekonomikai tai sukelti neturėtų.
Verslas
GRASINIMAI
I. Šimonytė: Minsko pažadus nepraleisti traukinių iš Lietuvos vertiname kaip grasinimus
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Minsko grasinimai nepraleisti traukinių iš Lietuvos yra vertinami, sprendžiama, koks būtų jų poveikis ir alternatyvūs sprendimai.
Verslas
GRASINIMAI
G. Landsbergis: Minsko grasinimus nepraleisti traukinių iš Lietuvos vertiname rimtai
Lietuva rimtai vertina Minsko režimo grasinimus per šalį nepraleisti geležinkeliais gabenamų krovinių tranzito, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Verslas
GRASINIMAI
Lietuvai nutraukus trąšų tranzitą, Minskas žada neįleisti traukinių iš Lietuvos
Lietuvai nutraukus baltarusiškų kalio trąšų tranzitą, Baltarusija ketina imtis griežtų atsakomųjų priemonių, antradienį pareiškė šalies ministras pirmininkas Ramanas Haloučanka.
Verslas
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
Pirmadienį Lietuvą turėtų kirsti paskutiniai „Belaruskalij“ kroviniai
Pirmadienį 24 val. turėtų sustoti vienos didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“ trąšų tranzitas per Lietuvą – nuo Baltarusijos sienos iki Klaipėdos uosto.
Verslas
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
„Belaruskalij“ skundžia Vyriausybės sprendimą dėl sutarties su LTG nutraukimo
Į JAV sankcijų sąrašus įtraukta Baltarusijos kalio trąšų gamintoja ir eksportuotoja „Belaruskalij“ teismui skundžia Vyriausybės sprendimą, pagal kurį „Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) nurodyta nutraukti ilgalaikę sutartį su „Belaruskalij“ dėl trąšų gabenimo per Lietuvą.
IT ir transportas
VICEMINISTRAS APGAVO EUROPARLAMENTARUS?
Rasta išeitis dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito tenkina ir Briuselį
„Kai dirbi, tai ir padarai“, sako liaudies išmintis. Dar neseniai Lietuvos diplomatija skėsčiojo rankomis dėl per šalį vykdomo baltarusiškų trąšų
ŽYMA
BELARUSKALIJ