Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 7 d.


Pasaulis
KLIMATO KAITA
Klimato kaita Vokietijai iki 2050 metų gali kainuoti 280–900 mlrd. eurų, rodo tyrimas
Klimato kaita Vokietijai iki 2050 metų gali kainuoti iki 900 mlrd. eurų, rodo pirmadienį paskelbtas vyriausybės užsakymu atliktas tyrimas. Aplinkos ministerija
Pasaulis
UKRAINA IR VOKIETIJA
A. Baerbock: Vokietija pasirengusi leisti Lenkijai nusiųsti Kyjivui tankų „Leopard“
Vokietija yra pasirengusi leisti Lenkijai nusiųsti Ukrainai vokiečių gamybos tankų „Leopard“, jei Varšuva pateiktų tokį prašymą, sekmadienį sakė vokiečių užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.
Pasaulis
VOKIETIJA
O. Scholzas paskirs Borisą Pistorius naujuoju Vokietijos gynybos ministru
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį patvirtino naujuoju šalies gynybos ministru skiriantis socialdemokratų politiką Borisą Pistorius, ir pareiškė, kad jis yra
Pasaulis
KINIJA
Kinija pasmerkė Vokietijos parlamentarų vizitą į Taivaną
Kinija pirmadienį pasmerkė aukšto rango parlamentarų delegacijos iš Berlyno vizitą į Taivaną ir užsiminė apie Vokietijos istoriją, kurią pavadino skaudžia,
NT ir energetika
DUJOS
Į Vokietiją atgabenta pirmoji JAV SGD siunta
Paskutinėmis 2022-ųjų dienomis pradėjęs veikti pirmasis suskystintų gamtinių dujų (SGD) importo terminalas Vokietijoje – Vilhelmshafene – antradienį priėmė pirmąjį krovinį
Pasaulis
VOKIETIJA
Vokietijos parlamentarai pritarė ginkluotės pirkimams, įskaitant naikintuvus F-35
Berlynui pradedant leisti didžiules lėšas savo kariuomenei stiprinti, Vokietijos įstatymų leidėjai pritarė keliems viešųjų pirkimų gynybos srityje projektams, įskaitant „Lockheed Martin“ naikintuvų F-35 pirkimą.
Pasaulis
VOKIETIJA
Klimato aktyvistai dviejuose Vokietijos oro uostuose blokavo kilimo ir tūpimo takus
Klimato aktyvistai ketvirtadienį ryte prisiklijavo prie lėktuvų kilimo ir tūpimo tako Miuncheno oro uoste, be to, sugebėjo įsiveržti ant kilimo ir tūpimo tako Berlyno Brandenburgo oro uoste, pranešė pareigūnai.
Aktualijos
VOKIETIJA IR LIETUVA
A. Baerbock: dalis brigados būtų dislokuojama Lietuvoje, dalis – Vokietijoje
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock sako, kad dalis Berlyno pažadėtos karinės brigados būtų dislokuojama Lietuvoje, o kita dalis liks gimtinėje.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
O. Scholzas: atstatyti Ukrainą yra „kartų užduotis“, kuri turi būti pradėta nedelsiant
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį pareiškė, kad Ukrainos atstatymas yra „kartų užduotis“, kuri turi būti pradėta vykdyti nedelsiant, nors Rusijos invazija tęsiasi.
NT ir energetika
VOKIETIJA
Vokietijos dujų saugyklos užpildytos daugiau kaip 90 proc.
Vokietijos gamtinių dujų saugyklos užpildytos daugiau kaip 90 proc., nepaisant to, kad Rusija nuo šio mėnesio pradžios visiškai nutraukė jų tiekimą per Baltijos jūrą nutiestu eksporto koridoriumi, pažymi visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, remdamasi „Aggregated Gas Storage Inventory“ duomenimis.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina vėl kritikuoja Vokietijos sprendimą nesiųsti tankų
Ukrainos užsienio reikalų ministras vėl kritikavo Vokietijos sprendimą nesiųsti su Rusijos invazija kovojančiam Kyjivui tankų ir sakė, kad nauji Berlyno pažadėti ginklai nėra tai, ko ukrainiečiams reikia labiausiai.
NT ir energetika
ELEKTROS RINKA
O. Scholzas siekia, kad elektros rinkos reformos būtų įgyvendintos jau iki šios žiemos
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį pareiškė trokštantis skubesnių reformų elektros rinkoje, kad sumažėtų spaudimas vartotojams ir įmonėms artėjant žiemai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Vokietija skirs Ukrainai dar 500 mln. eurų vertės karinės pagalbos
Vokietija skirs Ukrainai dar 500 mln. eurų vertės karinės pagalbos, kurios didžioji dalis bus perduota šaliai ateinančiais metais, antradienį pranešė vyriausybės atstovas spaudai.
Pasaulis
VOKIETIJA
Ekskancleris G. Schroederis patraukė Bundestagą į teismą dėl privilegijų panaikinimo
Buvęs kancleris Gerhardas Schroederis patraukė Vokietijos parlamentą į teismą už sprendimą panaikinti kai kurias jo oficialias privilegijas, turėtas po pasitraukimo iš posto, dėl jo ryšių su Rusijos energetikos milžinėmis, penktadienį pranešė jo advokatas.
Pasaulis
VOKIETIJA
Vokietijos ekskancleris G. Schroederis paliekamas valdančiojoje partijoje
Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis liks valdančiosios Socialdemokratų partijos (SPD) narys, pirmadienį paskelbė ši politinė jėga, neįžvelgusi jokių pažeidimų šio politiko glaudžiuose ryšiuose su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
ŽYMA
BERLYNAS