Meniu
Prenumerata

sekmadienis, rugsėjo 29 d.


Komentarai
Visur ir niekur
Šiandien Vyriausybė pagaliau Seimui pateikė 2018-ųjų metų biudžetą. Sveikintina, kad ypač didelis dėmesys skiriamas skurdo ir socialinės atskirties mažinimui, Lietuvos saugumui, žadama mažinti biurokratinį aparatą. Tačiau skaitant biudžeto projektą susidaro įspūdis, kad Vyriausybė ir vėl daro klaidą mąstydama tik metus į priekį ir negalvojama, kaip sukurti tokias ekonomikos sąlygas, kurios leistų Lietuvai klestėti.
Aktualijos
Lietuva pernai nepanaudojo 650 mln. eurų Europos Sąjungos paramos
2016 metais Lietuva leido Europos Sąjungos (ES) paramai praplaukti pro šalį – nepaliesti liko 650 mln. eurų. Visa tai lėmė perteklinį valdžios sektoriaus biudžetą, tačiau tik pagilino lėšų įsisavinimo problemą.
Aktualijos
Šeši pokyčiai, po 2020-ųjų laukiantys Lietuvos ekonomikos
Dabartinė Europos Sąjungos (ES) septynerių metų finansinė perspektyva bus užbaigta jau po trejų metų. Šiuo metu Bendrijos institucijos svarsto, koks turėtų būti sąjungos biudžetas po 2020-ųjų ir kaip sušvelninti Didžiosios Britanijos pasitraukimo padarinius.
Aktualijos
Kitų metų biudžetas: papildomi 0,5 mlrd. eurų vaikams, pensijoms ir skurdo mažinimui
Kitų metų biudžete turėtų atsirasti papildomų lėšų vaikams, pensijoms bei kitai paramai. Premjeras Saulius Skvernelis siūlo padidinti skiriamas lėšas beveik 0,5 mlrd. eurų. Iš viso šioms sritims galėtų būti skiriama daugiau nei 4 mlrd. eurų.
Aktualijos
Biudžetas padidėjo 111 mln. eurų daugiau nei planuota
Valstybės ir savivaldybių biudžetai šiemet gavo 2,57 mlrd. eurų pajamų - 4,5 proc. (110,8 mln. eurų) daugiau nei planuota ir 12,4 proc. (283,3 mln. eurų) daugiau nei pernai tuo pat metu.
Komentarai
Viskas kainuos daugiau
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė skamba anekdotiškai, tačiau iš tiesų yra rimtas perspėjimas.
ŽYMA
BIUDŽETAS