Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Laiškas Lietuvos biurokratams
Peržiūrėjau pirmadienį skelbtus Lietuvos pramonės rodiklius ir sėdau rašyti laiško Lietuvos biurokratams, nes paskelbti pramonės duomenys vėl nedžiugina, tik gal
Aktualijos
DARBAS VALSTYBEI
Iššūkiai valdžios sektoriuje: atlyginimai, jauni specialistai ir pasitenkinimas darbu
Kaip ministerijų ir kitų vyriausybinio sektoriaus įstaigų valdininkai vertina savo darbo aplinką? Maži atlyginimai, jaunų specialistų stoka ir neigiamas mikroklimatas –
Komentarai
KOMENTARAS
Neišardytos voratinklio gijos
Rudenį laukus ir pievas apvijusius voratinklius greit pažabos šaltis, sutraukys vėjai. Tačiau šalį apraizgiusios biurokratijos pinklės lieka kerotis.
Komentarai
KOMENTARAS
Kiek žvaigždučių duosite valstybės tarnautojui?
„Viešbutis, kuriame praleidote savaitgalį, paliko jums įvertinimą“, – sumirksi pranešimas apie naują elektroninį laišką iš platformos „Airbnb“ jūsų telefone. Norėdamas
Komentarai
SVEIKATOS POLITIKA
Kas svarbiau – biurokratai ar ligoniai?
83 proc. vaistų, kuriuos patvirtina Europos vaistų agentūra (EVA), Lietuvoje yra neprieinami. Blogesnė situacija tik Šiaurės Makedonijoje, nurodoma Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (EFPIA) 2020 m. atliktame tyrime.
Verslas
ENERGETIKA
Verslui įsirengti nuosavas jėgaines trukdo per menkas finansavimas ir biurokratija
Valdžiai teigiant, kad geriausia apsauga verslui nuo išaugusių energijos kaštų yra nuosavos jėgainės, smulkios ir vidutinės įmonės pasigenda tinkamo finansavimo. Pramonininkai teigia, jog investuoti į saulės ar vėjo energetiką galėtų ir be valstybės pagalbos, tačiau jiems trukdo biurokratiniai suvaržymai.
Pasaulis
GYNYBA
ES leis JAV, Kanadai ir Norvegijai prisidėti prie karinio mobilumo projekto
Europos Sąjunga ketvirtadienį planuoja suteikti JAV, Kanadai ir Norvegijai leidimą prisidėti prie vieno iš Bendrijos gynybos projekto, turinčio sudaryti sąlygas sparčiau perkelti karius ir karinę techniką tarp bloko šalių.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
„Nežinoma“ Rusija – mūsų Lietuva
Prahoje įsikūręs rusakalbis TV kanalas „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš įvairių Rusijos vietų rengia reportažų ciklą, pavadintą „Nežinoma Rusija“. Pavadinimas
Komentarai
„Pakankamai gerai“ – per maža
Jei laiko mašina kokį 1990-ųjų Lietuvos pilietį perkeltume į 2018-ųjų Lietuvą, spėju, čia jam irgi pasirodytų „kaip užsienyje“. Neigti pažangą, ypač materialinės gerovės, yra absurdiška ir rodo ypatingą įsikabinimą į sovietinę praeitį. Paklauskite žmonių iš šalies, tų, kurie žiūri CNN, o ne RT, ir jie neabejotinai pasakys, kad pokyčiai yra stulbinantys, o Lietuva yra tikrų tikriausia sėkmės istorija.
Komentarai
Medžioklės plotai
Iškart perspėju apie perkeltinę pavadinimo prasmę. Nors augau medžiotojo šeimoje ir kaip relikviją saugau tėvo dvivamzdį, apie lietuviškos medžioklės ypatumus labai menkai išmanau. Ir nedrįsčiau rašyti apie urėdijas, miškus ir žvėris krašte, kuriame spėriai mažėja žmonių. Imuosi svarstyti dabartinės Lietuvos valdžios pažadus stabdyti emigracijos srautus.
Aktualijos
Nuo pernai gruodžio valstybės tarnautojų skaičius sumažėjo 500 žmonių
Nuo Vyriausybės darbo pradžios Lietuvoje sumažėjo valstybės tarnautojų – institucijose ir įstaigose dirba 521 darbuotojais mažiau.
Komentarai
Lietuviškų mugabių tramdymas
Šį mėnesį sukaks 37 metai, kai Robertas Mugabe eina Zimbabvės prezidento pareigas. Šios vienos skurdžiausių pasaulio valstybių vadovas nėra rekordininkas – jį lenkia dar trijų Afrikos šalių lyderiai, o sąrašo priekyje yra beveik 42 metus Kamerūną valdantis Paulas Biya.
Komentarai
Viskas įmanoma
Neslėpsiu, pasiskolinau du žodžius iš garsiosios Peterio Pomerancevo knygos pavadinimo („Niekas nėra tiesa ir viskas yra įmanoma“), nors čia pat pridurčiau, kad tai visai dažna kasdienės kalbos frazė.
ŽYMA
BIUROKRATIJA