Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 7 d.


Aktualijos
Šiaurės Airijos politikus skaldo ir „Brexit“
Šiaurės Airijoje ketvirtadienį vyks pirmalaikiai rinkimai, rengiami siekiant išspręsti politinę krizę, kurią paspartino Jungtinės Karalystės sprendimas trauktis iš Europos Sąjungos.
Aktualijos
Jungtinė Karalystė spręs imigrantų iš ES likimą
Jungtinės Karalystės Lordų Rūmai pirmadienį pradės detaliai nagrinėti su „Brexit“ susijusį įstatymo projektą.
Atradimai
Avantiūristo užrašai. Mano gimtoji Europa
Didžioji Britanija išstojo iš ES. Europos Komisijos prezidentas mirusį Kubos tironą pavadino „daugelio didvyriu“ ir paragino vengti referendumų, mat gali atsirasti ir daugiau norinčių išstoti, nes „stinga meilės Europos Sąjungai“.
Komentarai
Didžioji Britanija ir Šiaurės bei Baltijos šalių saugumas
Praeitą savaitgalį Miuncheno saugumo konferencijoje tvyrojo Pax Americana pabaigos Europoje pojūtis. Trumpa nuvilianti gynybos sekretoriaus Jameso Mattiso kalba ir neįtikinamas viceprezidento Mike'o Pence'o pasisakymas nesugebėjo atitaisyti sumaišties, sukeltos Donaldo Trumpo neatsargių kalbų. Galbūt Europa viešai vis dar viliasi geriausios baigties. Deja, privačiai kalbantis su kitais delegatais tapo aišku: ruošiamės blogiausiam scenarijui.
Komentarai
Kuo „Frexit“ skirtųsi nuo „Brexit“?
Prancūzijos prezidento rinkimuose kandidatuojančios Marine Le Pen ekonominė politika gąsdina investuotojus. Jos užmojų įvykdymas Prancūzijos ekonomikai galėtų sukelti staigų ir skaudų šoką.
Verslas
Buvęs Londono Sičio meras apie gyvenimą po „Brexit“
Populistų iškilimą galima vertinti kaip perspėjimą Vakarų vyriausybėms būti atsargesnėms su globalizacijos skatinimo tempu ir mastu. Tuo įsitikinęs ilgametis SEB banko padalinio Jungtinėje Karalystėje vadovas, buvęs Londono Sičio lordas meras Rogeris Giffordas.
IQ Tema
Reikia vėl išmokti mąstyti
„Pagarba individo laisvei ar kolektyvinei sąmonei, orientacija į altruizmą ar egoizmą – šie pasirinkimai nulems Vakarų demokratijos ateitį“, – teigia Ayn Rand instituto vykdomasis direktorius Yaronas Brookas. Kotryna Tamkutė teiravosi, kas lemia rinkėjų palankumą populistinėms idėjoms ir ką daryti, kad jos nenustelbtų argumentų.
The Economist
Nuopuolis
Kodėl menksta Europos įmonių įtaka pasaulinio verslo arenoje?
Aktualijos
Užslopintų jausmų proveržis
Po „Brexit“ pasipylę neapykantos nusikaltimai atvėrė ilgai besikaupusį antiimigrantiškų nuotaikų pūlinį.
Komentarai
Pasaulis po „Brexit“
Prabėgs nemažai laiko, kol Jungtinė Karalystė, Europa ir visas pasaulis galutinai suvoks visus „Brexit“ referendumo dėl pasitraukimo iš ES padarinius.
Komentarai
Kaip atplėšti dalelę Londono?
Jungtinės Karalystės piliečių sprendimas trauktis iš ES tampa nemažu galvos skausmu paslaugų centrus Londone įsteigusioms tarptautinėms bendrovėms – dalis jų jau dairosi, kur perkelti savo paslaugas britams palikus Bendriją.
The Economist
Po balsavimo – chaosas
Jungtinėje Karalystėje (JK) nuspręsta išstoti iš ES. Toliau laukia naujas ministras pirmininkas, nestabilios finansų rinkos ir daug metų netikrumo, kuris brangiai kainuos.
Komentarai
Referendumų spąstai
Balsavimas dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES tapo ir asmenine britų premjero Davido Camerono drama. Norėjęs tik sustiprinti savo galimybes laimėti parlamento rinkimus 2015 m. ir padidinti Konservatorių partijos vienybę, galiausiai jis pralaimėjo viską.
ŽYMA
BREXIT