Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


Finansai ir investavimas
BULGARIJOS EKONOMIKA
Euro zonos kryžkelėje: Bulgarijos premjeras abejoja, ar šalis šiemet įsives eurą
Bulgarijos ministras pirmininkas Nikolajus Denkovas šeštadienį pareiškė, kad jo šalis gali nesilaikyti 2025 m. sausio 1 d. numatytos prisijungimo prie
Pasaulis
RYTŲ EUROPA
Bulgarijos parlamentas patvirtino proeuropietišką vyriausybę
Bulgarijos įstatymų leidėjai antradienį patvirtino naują proeuropietišką vyriausybę, kurią pasiūlė partija „Tęsiame permainas“ (PP) ir centro dešinioji partija GERB, taip užbaigdamos dvejus metus trukusią politinę aklavietę, pažymėtą penkerių rinkimų.
Pasaulis
BULGARIJA
Bulgarijos parlamento rinkimuose pirmauja konservatoriai ir liberalai
Bulgarijoje sekmadienį, po penktųjų parlamento rinkimų per dvejus metus, konservatoriai ir liberalai pasiekė panašių rezultatų, o prorusiška partija šiek tiek
Pasaulis
BULGARIJA
Bulgarijoje vyksta penkti per dvejus metus visuotiniai rinkimai
Bulgarai sekmadienį, tvyrant dideliam susiskaldymui dėl karo Ukrainoje, balsuoja penktuosiuose visuotiniuose rinkimuose per dvejus metus, o tai yra rekordinis skaičius
Pasaulis
RYTŲ EUROPA
Bulgarijai politinė krizė gali kainuoti narystę euro zonoje nuo 2024-ųjų
Bulgarija dėl ją apėmusios politinės krizės gali nuo 2024-ųjų neprisijungti prie euro zonos, nors šią datą planavo trejus metus, skelbia leidinys „Euractiv“, cituodamas Bulgarijos finansų ministrę Rosicą Velkovą.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
Austrija sako vetuosianti siūlymą priimti Bulgariją ir Rumuniją į Šengeno erdvę
Pasaulis
NEPRIKLAUSOMYBĖS TROŠKIMAS
Bulgarijos sostinėje šimtai žmonių protestavo prieš ryšius su „Gazprom“
Šimtai bulgarų trečiadienį išėjo į gatves sostinėje Sofijoje, reikšdami nuogąstavimus, kad šalies laikinoji vyriausybė gali nutraukti savo provakarietiškos pirmtakės politiką ir grįžti prie glaudžių energetinių ryšių su Rusija.
Pasaulis
BULGARIJOS RINKIMAI
Rinkimai Bulgarijoje: dviejų titanų mūšis
Sekmadienį Bulgarijoje vyks rinkimai. Šalis trečią kartą per aštuonis mėnesius rinks parlamentą, kartu vyks ir prezidento rinkimai. Penkeriems metams renkamo prezidento galios Bulgarijoje labai primena tas, kurias turi Lietuvos prezidentas. Tik Largo rūmų šeimininkas neturi didelių svertų užsienio politikoje.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
Bulgarija prieštarauja Šiaurės Makedonijos prisijungimui prie ES
Bulgarija antradienį blokavo Europos Sąjungos ministrų diskusijas dėl Šiaurės Makedonijos planų prisijungti prie Bendrijos, Sofijai reikalaujant iš Skopjės perrašyti istorijos vadovėlius, kad būtų atspindėtos šalies bulgariškos šaknys.     
Pasaulis
NERAMUMAI
Bulgarijoje prieš vyriausybę protestuojantys aktyvistai susirėmė su policija
Bulgarijoje trečiadienį vyko protestuotojų susirėmimai su policija, parlamentui susirinkus aptarti naujos šalies konstitucijos, kuria siekiama nuraminti ištisas savaites trunkančius antivyriausybinius protestus, priėmimą.
Pasaulis
PROTESTAI BULGARIJOJE
Politiniai nesutarimai Bulgarijoje sukėlė masinius protestus ir nepasitenkinimą
Bulgarijos prezidentas ir premjeras įsivėlė į tiesioginį konfliktą, kai šalies vyriausybė atsisakė atsistatydinti po policijos reidų prezidentūroje. Politinė įtampa persikėlė ir į Bulgarijos gatves.
Pasaulis
NERAMUMAI BALKANUOSE
Bulgarijoje ketvirtą vakarą iš eilės protestais reikalaujama vyriausybės atsistatydinimo
Tūkstančiai bulgarų sekmadienį ketvirtą vakarą iš eilės susirinko Sofijoje ir kituose miestuose, protestuodami prieš korupciją ir reikalaudami konservatorių vyriausybės atsistatydinimo.
Finansai ir investavimas
VALIUTOS
Kroatija ir Bulgarija – kelyje į euro įvedimą
Kroatija ir Bulgarija penktadienį atliko didelį žingsnį euro įvedimo link, ir tai pabrėžia bendros valiutos bloko patrauklumą, nepaistant 2010–2015 metų skolų krizės ir besitęsiančių debatų, kaip užkirsti kelią galimoms būsimoms problemoms.
Pasaulis
PABĖGĖLIAI
Gresiant naujai pabėgėlių krizei stiprinama ES sienų su Turkija kontrolė
Europos Sąjungos sienų kontrolės agentūra FRONTEX sekmadienį pranešė paskelbusi „aukšto lygio parengtį“ pasienyje su Turkija, iš kurios tūkstančiai migrantų siekia
Verslas
Likimo draugų lūkesčiai ir realybė
Didėjanti pajamų nelygybė yra tik kelių labiau išsivysčiusių šalių, o ne viso pasaulio problema, mano Pasaulio banko vyriausiojo ekonomisto direktorato vadovas, „Doing Business“ indekso autorius, buvęs Bulgarijos finansų ministras Simeonas Djankovas. IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui jis papasakojo, kuo panašios Lietuva ir Bulgarija, bei pasidalijo prognozėmis, kodėl neturėtume daug tikėtis iš fintech industrijos.
ŽYMA
BULGARIJA