Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 2 d.


Komentarai
KOMENTARAS
JAV ekonomikos sulėtėjimas: ar Baltijos šalims yra ko nerimauti?
Pastaruoju metu pasaulio finansų rinkose tvyro įtampa dėl galimos JAV ekonomikos recesijos. Amerikos akcijų indeksų svyravimai, augantis neapibrėžtumas tarp investuotojų ir vis dažniau viešojoje erdvėje girdimas žodis „recesija“ kelia klausimą – kaip tai gali paveikti Baltijos valstybes?
Komentarai
KOMENTARAS
Lėtėjanti JAV ekonomika – konkurencinio pranašumo šansas Baltijos šalių verslams
2024 m. pabaigoje, kai D. Trumpas vėl buvo išrinktas JAV prezidentu, finansų rinkose tvyrojo optimizmas. Tikėtasi, kad verslui palanki administracija skatins ekonomikos augimą, o JAV įmonių akcijų kainos toliau kils. Tuo metu euro zonos ekonomikai prognozuotas silpnumas, ypač Vokietijai balansavus ties recesijos riba. Euro ir dolerio kursas beveik pasiekė paritetą, investuotojai perkėlinėjo kapitalą iš Europos į JAV. Tačiau 2025-ieji prasidėjo kitaip, nei tikėtasi – JAV ekonomikos perspektyvos ėmė kelti abejonių, o euro zonos ekonomika demonstravo atsigavimo ženklus.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar vis dar tenka rinktis tarp profesinės sėkmės ir asmeninio gyvenimo?
Lietuvoje sparčiai kinta lyderystės supratimas, tačiau klausimas, kaip suderinti karjerą ir asmeninį gyvenimą, išlieka aktualus daugeliui profesionalų ir lyderių. Sėkmė nebėra vertinama vien pagal užimamas pareigas ar finansinius rodiklius – vis didesnį vaidmenį įgauna profesinio ir asmeninio gyvenimo balansas bei tvari lyderystė.
Komentarai
KOMENTARAS
Infliacijos ir palūkanų šokas labiausiai paveikė mažas pajamas gaunančius gyventojus
Rekordinės infliacijos ir palūkanų šoko pasekmes Baltijos šalių gyventojai jaučia iki šiol. Tiesa, situacija kiekvienoje šalyje gerokai skiriasi. Kaip ekonominiai
Komentarai
MAKROEKONOMIKA
Kodėl Lietuvos vartotojų optimizmas – didžiausias Europos Sąjungoje?
Lietuvos vartotojų optimizmas kovo mėnesį buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje, o Lietuva ir Lenkija – vienintelės valstybės, kur vartotojų optimizmo
Komentarai
KOMENTARAS
Europos Centrinis Bankas ruošia dirvą palūkanoms karpyti birželį
Pastarasis Europos Centrinio Banko (ECB) pinigų politikos posėdis stebuklo nesukūrė: kad sulauksime pirmojo palūkanų mažinimo jau dabar, tikimybė buvo praktiškai
Finansai ir investavimas
LIETUVOS BANKAI
„Citadele“ bankas pernai uždirbo 110 mln. eurų grynojo pelno
2023 metais „Citadele“ bankas gavo 234 mln. eurų veiklos pajamų ir uždirbo 110 mln. eurų grynojo pelno, t. y. dvigubai
Komentarai
KOMENTARAS
Gruodį euro zonos infliacija paspartėjo. Ar tai pakeis ECB palūkanų politiką?
Pirmosios 2024 m. sausio savaitės pabaigoje analitikai ir rinkos dalyviai nekantriai laukė praėjusių metų gruodžio euro zonos infliacijos duomenų. Dėl ženklaus infliacijos euro zonoje sulėtėjimo rudenį praėjusių metų pabaigoje buvo vis agresyviau piešiamas bazinių palūkanų karpymo euro zonoje scenarijus. Gruodžio euro zonos infliacijos paspartėjimas buvo kiek mažesnis nei tikėjosi rinka, o grynoji infliacija toliau lėtėjo ir buvo mažiausia per 21 mėnesį. Ekspertai, kuriuos reguliariai apklausia „Bloomberg“, ir toliau piešia agresyvias bazinių palūkanų ir EURIBOR mažėjimo prognozes euro zonai, tačiau koją šioms prognozėms gali pakišti keletas rizikos faktorių.
Komentarai
CENTRINIAI BANKAI
Ko tikėtis 2024 m. iš centrinių bankų ir kas gali pakišti koją palūkanų mažėjimui?
Gruodžio 13 ir 14 d. įvykusių JAV (FED) ir Europos (ECB) centrinių bankų pinigų politikos posėdžiai svarbūs ne tik
Komentarai
KOMENTARAS
Infliacija Europoje krenta greičiau, nei prognozuota
Lapkritį euro zonos metinės infliacijos duomenys gerokai sumažėjo ir sparčiai artėjo prie pageidaujamos 2 proc. ribos. Kokios yra naujausios finansų analitikų prognozės dėl infliacijos 2024 m. ir kokio palūkanų mažinimo galime tikėtis iš Europos Centrinio Banko (ECB)?
Komentarai
KOMENTARAS
Europoje mažėjant infliacijai, JAV būsto rinkoje – stagnacija
Pasibaigus rugsėjui, infliacijos lygis euro zonoje ir toliau mažėjo, o JAV namų ūkių vartojimas išliko stebėtinai stabilus. Kokios naujausios infliacijos prognozės euro zonoje ir kaip JAV būsto rinka prisitaiko prie dabartinės ekonominės situacijos?
Komentarai
KOMENTARAS
Mažmeninė prekyba metus gali baigti augimu: vartotojų optimizmas auga, mažėja infliacijos įtaka
Rugsėjo pabaigoje Valstybės duomenų agentūra paskelbė Lietuvos mažmeninės prekybos rodiklius už rugpjūčio mėnesį. Remiantis duomenimis, didžiausią nuosmukį patyrė maisto ir ilgai naudojamų prekių, kaip elektronika, segmentai. Tačiau mažmenininkų pardavimų kritimo tempai lėtėja, o tai lemia lėtėjanti infliacija ir augantis vartotojų optimizmas. Tiesa, mažmeninės prekybos augimui 2024 m. pradžioje iškils naujų rizikų, iš kurių didžiausia – nebe infliacija.
Finansai ir investavimas
BANKAI
„Citadele“ šiemet uždirbo 21,4 mln. eurų pelno, pajamos augo 8 proc.
Padalinį Lietuvoje turintis Latvijos bankas „Citadele“ pranešė, kad grynasis veiklos Baltijos šalyse pelnas per pirmuosius šešis 2022 metų mėnesius siekė 21,4 mln. eurų, o antrąjį ketvirtį – 9,3 mln. eurų.
Finansai ir investavimas
LATVIJOS BANKAS
„Citadele“ skolina iki 9 mln. eurų „cargoGO“ vilkikų parko plėtrai ir atnaujinimui
Finansai ir investavimas
Latvijos AT nusprendė iš žlugusio „Parex“ banko savininkų išieškoti 124,3 mln. eurų
Latvijos Aukščiausiojo Teismo (AT) Civilinių bylų departamentas nusprendė, kad žlugusio  „Parex“ banko savininkai Valerijus Karginas ir Viktoras Krasovickis privalo atlyginti
ŽYMA
CITADELE