Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


Pasaulis
CIVILIŲ PADĖTIS GAZOS RUOŽE
Izraelis raginamas apsaugoti Gazos Ruožo civilius
Šeštadienį pasigirdo vis daugiau raginimų Izraeliui apsaugoti Gazos Ruožo civilius. Prieš „Hamas“ teroristus kovojančios Izraelio pajėgos apsupo teritoriją prie Gazos
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
JT: nuo karo pradžios Ukrainoje žuvo apie 9 300 civilių
Patvirtintais duomenimis, nuo Rusijos plataus masto invazijos pradžios Ukrainoje žuvo apie 9 300 civilių ir daugiau kaip 16 300 buvo
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusų apšaudymo aukų daugiabutyje Ukrainos Dnipre skaičius padidėjo iki 35
Rusams savaitgalį apšaudžius daugiabutį Ukrainos Dnipro mieste žuvo mažiausiai 35 žmonės, pirmadienį, tęsiantis gelbėjimo operacijai, paskelbė srities gubernatorius.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Nauji Rusijos smūgiai padarė rimtos žalos vidurio Ukrainoje
Rusijos smūgiai centrinei Ukrainos Dnipropetrovsko sričiai antradienį padarė rimtos žalos energetikos objektams, pranešė regiono vadovas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Žuvusiųjų per Rusijos apšaudymą Ukrainoje skaičius išaugo iki 19
Žuvusiųjų per išvakarėse Rusijos surengtą apšaudymą Ukrainoje skaičius išaugo iki 19, dar 105 žmonės buvo sužeisti, antradienį pranešė Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukrainoje aptiktoje apšaudytoje civilių vilkstinėje rasta 20 žuvusiųjų
Šiaurės-rytų Ukrainoje netoli Kupjansko miesto aptiktoje apšaudytoje civilių automobilių vilkstinėje rasta 20 žmonių kūnų, šeštadienį pranešė Charkivo srities administracijos vadovas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina: per Rusijos smūgius prieš humanitarinę vilkstinę žuvo 25 žmonės
Per Rusijos smūgius civilių automobilių vilkstinei Ukrainos pietiniame Zaporižios regione, fronto linijoje, penktadienį žuvo mažiausiai 25 žmonės, paskelbė ukrainiečių pareigūnai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Prie išlaisvinto Iziumo aptikta apie 450 kapų
Vienoje kapavietėje netoli Ukrainos rytuose esančio Iziumo miesto, kurį neseniai išlaisvino ukrainiečių pajėgos, suskaičiuota apie 450 kapų, penktadienį sakė vienas prezidento patarėjas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusija teigia per smūgį traukinių stočiai „sunaikinusi“ šimtus Ukrainos karių
Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį teigė „sunaikinusi“ per 200 ukrainiečių karių, kai smogė raketa vienai traukinių stočiai vidurio Ukrainoje, nors Kyjivas sako, kad per šią ataką žuvo 25 žmonės, įskaitant du vaikus.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
ES: Rusijai teks atsakyti už „raketų terorą“
Europos Sąjunga ketvirtadienį pasmerkė kruviną Rusijos raketų smūgį traukinių stočiai Ukrainoje ir įspėjo, kad „už Rusijos raketų terorą atsakingi asmenys bus patraukti atsakomybėn“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusijos smūgio Ukrainos traukinių stočiai aukų padaugėjo iki 25 (atnaujinta)
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukrainoje Nepriklausomybės dienos išvakarėse tvyro nerimas dėl Rusijos atakų grėsmės (atnaujinta)
Ukrainos nepriklausomybės dienos ir Rusijos invazijos į savo kaimynę pusmečio sukakties išvakarėse karo draskomoje šalyje išaugo nerimas, kad Maskva gali per šventę smogti atskiriems valstybiniams ir civiliniams taikiniams. Vašingtonas suteikė papildomo peno tokiems būgštavimams, JAV ambasadai Kyjive perspėjus, jog esama „informacijos, kad Rusija aktyvina pastangas artimiausiomis dienomis smogti Ukrainos civilinei infrastruktūrai ir vyriausybiniams objektams“. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar savaitgalį perspėjo apie artėjančią grėsmę. Jis per savo kasdienį kreipimąsi į tautiečius pareiškė: „Šią savaitę Rusija gali bandyti padaryti kažką ypač bjauraus, kažką ypač žiauraus.“ Tokie perspėjimai nuskambėjo po Rusijos pareiškimo, kad Ukrainos žvalgybos tarnybos yra atsakingos už savaitgalį įvykdytą automobilio sprogdinimą, per kurį žuvo Aleksandro Dugino, vieno įtakingiausių dešiniojo sparno Rusijos politinių ideologų, duktė. Kyjivas neigia kaip nors prisidėjęs prie to incidento. Darja Dugina, nacionalistinės pakraipos televizijos „Cargrad“ apžvalgininkė, žuvo šeštadienio vakarą, kai, jai važiuojant Maskvos pakraščiu, buvo nuotoliniu būdu detonuotas prie jos visureigio pritvirtintas įtaisas. Karą persmelkęs baimės jausmas iš dalies susijęs su pietryčių Ukrainoje esančia didžiausia Europos Zaporižios atomine elektrine, kur dėl besitęsiančio apšaudymo ir kautynių rajone iškilo potencialios branduolinės katastrofos pavojus. JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas vėlai pirmadienį perspėjo dėl platesnės branduolinės grėsmės – ypač atsižvelgdamas, kad Rusija užsiminė apie savo didžiulį branduolinį arsenalą karo pradžioje. A. Guterresas pirmadienį pareikalavo nutraukti „žvanginimą branduoliniais ginklais“, nes pasaulis patiria „didžiausio pavojaus akimirką“. JT vadovas taip pat paragino atominius arsenalus turinčias šalis įsipareigoti „pirmoms jų nepanaudoti“. Tačiau šie perspėjimai neužkirto kelio bombardavimui netoli Zaporižios AE. Dnipropetrovsko srities gubernatorius Valentynas Rezničenka pranešė, kad Rusijos pajėgos apšaudė šalia jėgainės esančius Marhanecą ir Nikopolį dešiniajame Dniepro krante, tęsdamos jau kelias savaites nesiliaujantį naktinį bombardavimą. Mirties ir naikinimą Ukrainoje praskaidrino viena prošvaistė: antradienį Kyjive prasideda naujas futbolo lygos sezonas, nors vasarį šalyje buvo sustabdytos visos profesionalios rungtynės. Olimpiniame stadione atidarymo dieną susitiks Donecko „Šachtar“ ir Charkivo „Metalist 1925“ – komandos iš rytinių miestų, kovojančių dėl savo išlikimo. Į 65 tūkst. žiūrovų talpinantį stadioną miesto centre, kur 13 val. vietos (ir Lietuvos) laiku prasidės varžybos, nebus įleidžiami jokie sirgaliai, o nuskambėjus oro pavojaus sirenoms žaidėjai turės skubiai persikelti į slėptuves. „Komandos, žaidėjai didžiuosis šiuo įvykiu“, – pirmadienį interviu telefonu naujienų agentūrai AP sakė „Šachtar“ kapitonas Tarasas Stepanenka.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Per Rusijos smūgius Ukrainos Dnipropetrovsko regione žuvo 13 civilių
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Landsbergis: turime kelti klausimą dėl humanitarinio koridoriaus ukrainiečiams
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Ukrainoje turėtų atsirasti humanitarinis koridorius iš Rusijos okupuotų teritorijų norintiems pasitraukti civiliams gyventojams.
ŽYMA
CIVILIAI