Meniu
Prenumerata

šeštadienis, lapkričio 23 d.


Pasaulis
COVID-19
PSO: koronaviruso pandemija galimai žengia į baigiamąją fazę Europos regione
Atsiradus koronaviruso omikron variantui COVID-19 pandemija perėjo į naują fazę ir galbūt artėja prie pabaigos Europoje, sekmadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono direktorius Hansas Kluge.
Pasaulis
COVID-19
Briuselyje per protestą prieš COVID-19 suvaržymus miestui padaryta didžiulės žalos
Briuselyje sekmadienį per daugiatūkstantinį protestą prieš kovos su koronavirusu priemones kilus demonstrantų susirėmimams su policija miestui buvo padaryta didžiulės žalos, pranešė belgų žiniasklaida.
Kultūra
PASAULIS 2022. KULTŪRA
Produktyvi vienuma ir pandemijos mūzos
Įpusėjus 2020-iesiems visame pasaulyje žinomas skulptorius, performansų ir filmų kūrėjas Williamas Kentridge’as iš PAR susirgo COVID-19. Jis dirbo atlikėjams skirtame inkubatoriuje „The Centre for the Less Good Idea“, 2016 m. atidarytame Johanesburgo centre. Priverstas izoliuotis, jam ir dar keliems su juo dirbusiems šokėjams ir muzikantams gavus teigiamą testo atsakymą, menininkas ėmė dirbti nedidelėje studijoje, kurią turėjo pasistatęs sodo gale šeimos namuose Houtone.
Aktualijos
COVID-19
I. Šimonytė: sprendimų dėl naujų sąlygų karantino įvedimui nėra
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad nėra apsispręsta dėl jokių naujų sąlygų galimam karantino įvedimui be anksčiau skelbto reanimacijos lovų rodiklio.
Aktualijos
COVID-19
Seimas nusprendė: medikai ir socialiniai darbuotojai nebus skiepijami privalomai
Ketvirtadienį Seimas neįteisino privalomo medikų ir socialinių darbuotojų skiepijimo.
The Economist
PASAULIS 2022. MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS
iRNR vaistų ateitis po COVID-19
Kaip sako „BioNTech“ įkūrėjai Uğuras Şahinas ir Özlem Türeci, koronaviruso vakcinose pirmąsyk pritaikyta iRNR technologija atveria plačias galimybes ir kitose srityse.
The Economist
PASAULIS 2022. MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS
Buvo pandeminė, o dabar endeminė: nauji gydymo būdai ir vakcinų lavina padės suvaldyti virusą, bet jo nesunaikins
Turtingesnėse pasaulio valstybėse, kuriose pasiskiepijo nemažai gyventojų, tretieji pandemijos metai bus geresni nei antrieji ir COVID-19 nebeturės tokio didelio poveikio sveikatai bei kasdienei veiklai. Tokiose šalyse kaip Didžioji Britanija ir Izraelis vakcinos susilpnino atvejų ir mirčių ryšį (žr. grafiką). Bet skurdesnėse šalyse, kur paskiepyta mažiau piliečių, abu šie kenksmingi viruso padariniai bus juntami ilgiau. Ši skirtinga viruso įtaka pasiturinčiose ir skurstančiose valstybėse ims badyti akis. Viena didžiausių pasaulyje labdaros organizacijų Gatesų fondas prognozuoja, kad vidutinės pajamos sugrįš į priešpandeminį lygį 90 proc. išsivysčiusių ūkių, bet tik trečdalyje žemas ir vidutines pajamas gaunančių valstybių.
The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGOS
Sąžiningos darbo ateities garantijos: be vadovų pastangų mišraus pobūdžio darbo vietos neužtikrins lygybės
Išaugęs našumas, laimingesni ir sveikesni darbuotojai, mažesnė oro tarša – tai tik keli iš pranašumų šiame didžiajame darbo iš namų eksperimente. Taip pat tikimasi, kad, darbo vietos taps ne tokios šališkos. Kadangi darbuotojai įstrigę namie, per susirinkimus žvelgia iš vienodo dydžio atsitiktine tvarka surikiuotų langelių ir negali būdami biure įsiteikti vadovams, kovotojai už įvairovę ir įtrauktį tikėjosi, kad pandemija visus sulygins. Kad ji pagaliau įrodys darbo namuose vertę ir suteiks visiems darbuotojams vienodas galimybes suklestėti.
Aktualijos
COVID-19
COVID-19 valdymo pokyčiai: privalomi respiratoriai, trumpesnė, bet platesnė izoliacija
Dėl omikron atmainos plitimo pirmadienį Lietuvoje pradeda galioti naujos COVID-19 valdymo priemonės.
The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGOS
Nauja pusiausvyra: stygiaus slegiamos pasaulio ekonomikos laukia lemtingi metai
Ar pasaulio ekonomiką siūbuojančios stagfliacinės jėgos užsitęs? 2021 m. centriniai bankai ir dauguma ekonomistų kartojo, kad infliaciją skatinantys ir augimą stabdantys veiksniai bus laikini. Tiekimo grandinių nepakankamumas išnyks, energijos kainos nusileis į Žemę, o dėl niekam nesuprantamų priežasčių vis dar nedirbantys turtingųjų šalių gyventojai vėl ims plušėti. Ir vis dėlto 2021-iesiems artėjant prie pabaigos, finansų rinkų, visuomenės ir net centrinių bankų viltys ima bliūkšti.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Pižamos prieš kostiumus: žmonėms patinka dirbti iš namų, bet vadovai nori juos susigrąžinti į biurą
Judėjimo suvaržymai 2020 m. biuro gyvenime sukėlė beprecedentį šoką. Kone per naktį viso pasaulio bendrovės buvo priverstos dalyvauti milžiniškame darbo iš namų eksperimente, kuriam prieš tai savo noru būtų pasiryžusios vos kelios. Pasiekus kulminaciją 2020-ųjų pavasarį apie 60 proc. visų darbo valandų JAV buvo praleista dirbant iš svetainių, virtuvių, o sėkmingesniu atveju – iš namų darbo kambario. Jau paaiškėjo šio eksperimento rezultatai – jie rodo, kad daugelis šių naujoviškų būdų dirbti išliks. Taip bus tik geriau.
The Economist
PASAULIS 2022. JAV
Atsigavimas, antra dalis: JAV ūkis pamažu grįš prie ikipandeminės tendencijos
Iš pirmo žvilgsnio 2021 m. JAV pagrindinio augimo skaičiai atrodo kaip įspūdingas pasiekimas. 2020 m. susitraukęs 3,5 proc., BVP veikiausiai bus paaugęs beveik 6 proc. – per daugiau kaip 50 metų nuo dugno iki piko nė karto nebuvo pašokta staigiau. Bet detalės kelia daugiau nerimo. Pašoko infliacija, įmonėms sunku rasti darbuotojų ir trūksta visko nuo sauskelnių iki automobilių. 2022-ieji viską apvers: pagrindinio augimo skaičiai bus ne tokie įspūdingi, bet po JAV ekonominio variklio dangčiu padėtis bus geresnė.
Verslas
INTERVIU
VIVA vadovas D. Vilčinskas: parama verslui galėtų būti įvairesnė
Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Pagalbos verslui fondo vadovas sako, kad ateityje fondas galėtų gelbėti ne tik dėl pandemijos nukentėjusias įmones, bet ir teikti papildomą finansavimą investicijoms, obligacijoms ar kitokią pagalbą.
The Economist
PASAULIS 2022. ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKOS
Lemtingas metas: prezidento rinkimai patikrins Brazilijos institucijas
2022 m. Brazilija visa galva pasiners į rinkimus. Taigi daugiau kaip 30 politinių partijų bandys manipuliuoti politika ir ekonomika, taip pat derėtis, vykstant rinkimų kovai dėl daugiau kaip tūkstančio įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios pozicijų. Iki rinkimų, kurie vyks spalį, ne vieną mėnesį bus atidžiai stebimos ir nuomonių apklausos. Vyriausybė bandys padidinti socialines išlaidas, siekdama laimėti balsų prezidentui Jairui Bolsonaro, ne pačius geriausius laikus išgyvenančiam dešiniajam populistui. To gali nepakakti.
ŽYMA
COVID-19