Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


IQ Tema
DAINIUS KREIVYS
D. Kreivį energetikos krizė užklupo netikėtai, bet ji paskatins seniai planuotas pertvarkas
Dainius Kreivys seniai ir neslėpdamas svajojo apie energetikos ministro postą, tad niekam nebuvo abejonių, kam jis atiteks, kai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai iškovojo teisę sudaryti Vyriausybę. D. Kreivys praeityje buvo konservatorių šešėlinis energetikos ministras, o 2008–2011 m. ėjo ūkio ministro pareigas, iš kurių buvo priverstas pasitraukti dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto. Ambicingas, patyręs, bet mažakalbis politikas gavo progą atsigriebti. Pradžia buvo gera.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: viršutinė dujų kainų riba turėtų būti žemesnė nei 200 eurų
Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams ketvirtadienį nesusitarus dėl dujų kainų viršutinės ribos, energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad ji turėtų būti žemesnė nei 200 eurų už megavatvalandę (MWh).
Aktualijos
INTERESAI
G. Landsbergis: dėl D. Kreivio įmonės turimų „Ignitis grupės“ akcijų turi pasisakyti VTEK
Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad partiečio, energetikos ministro Dainiaus Kreivio įmonės turimos „Ignitis grupės“ akcijos jam neturėtų kelti interesų konflikto, tačiau ragina palaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų.
Aktualijos
INTERESAI
Seimo pirmininkė: Vyriausybės nariai turi deklaruoti ryšius su „Ignitis grupe“
Seimo pirmininkė mano, kad energetikos ministro Dainiaus Kreivio įmonės bei finansų viceministro Gedimino Norkūno ryšiai su valstybės kontroliuojama „Ignitis grupe“ turi būti deklaruoti.
Aktualijos
ELEKTRA
Tiekėjai teigia, kad fiksuota elektros kaina negali keistis kartu su biržos kaina
Energetikos ministrui Dainiui Kreiviui pareiškus, kad nepriklausomi elektros tiekėjai turi reaguoti į mažėjančias kainas rinkoje, pastarieji teigia, jog atsižvelgiant į kainų svyravimo rizikas, vartotojams siūloma fiksuota kaina negali iš karto mažėti krentant kainai biržoje.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: tiekėjai turi reaguoti į mažėjančias elektros kainas
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad nepriklausomi elektros tiekėjai turi reaguoti į mažėjančias kainas rinkoje. Jis teigė tikįs, kad per kelis mėnesius kainos vis dėlto atslūgs.
NT ir energetika
NESUTARIMAI
D. Kreivys: EK nepasiūlius dujų kainų lubų, dauguma ES šalių ketina blokuoti jos siūlymus
Verslas
ENERGETIKA
D. Kreivys: kitąmet elektros kaina verslui galėtų mažėti iki 35 centų
Aktualijos
INTERPELIACIJA
Interpeliaciją D. Kreiviui pasirašė 62 parlamentarai, ji įteikta Seimo pirmininkės biurui
Dėl kritiškos situacijos elektros ir šilumos sektoriuose inicijuotą interpeliaciją energetikos ministrui Dainiui Kreiviui pasirašė 62 parlamentarai.
NT ir energetika
ENERGETIKOS KAINOS
A. Skaisgirytė: dujų kainų lubos – viena iš galimybių, tačiau ne pagrindinė
Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų, kaip skubiai sumažinti rekordines elektros kainas vartotojams, dujų kainų lubų nustatymas yra viena iš galimybių, tačiau ne pagrindinė, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: dujų kainų lubos – ilgalaikis sprendimais pigesnei energijai
Dujų kainų lubos būtų ilgalaikis sprendimas Europai siekiant atpiginti elektrą, sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Tai jis teigė premjerei Ingridai Šimonytei pareiškus, jog pagrindinė problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų.
Aktualijos
RINKOS LIBERALIZAVIMAS
Premjerė dėl „Perlas Energija“ situacijos D. Kreivio atsakomybės neįžvelgia
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad valstybė pasirūpins veiklą stabdančios nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ klientais, o dėl tokios situacijos ji teigia nematanti energetikos ministro Dainiaus Kreivio atsakomybės.
NT ir energetika
„Perlas Energija“ stabdo veiklą – apgauti klientai raginami sudaryti sutartis su kitais tiekėjais
Prieš kelias savaites fiksuotos kainos sutartis vienašališkai pakeitęs elektros tiekėjas UAB „Perlas Energija“ stabdo veiklą. Bendrovė ketvirtadienio rytą savo klientus informavo,
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: dujų kainos toliau diktuos elektros kainą
Energetikos ministrui antradienį suabejojus, ar elektros biržos algoritmas nėra dar viena aukštų kainų Lietuvoje priežastis, trečiadienį Dainius Kreivys sako, jog algoritmas bus pakoreguotas, tačiau elektros kainas diktuos augančios dujų kainos.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: trečiasis elektros rinkos liberalizavimo etapas bus atidėtas bent metams
Energetikos ministras Dainius Kreivys teigia, jog paskutinis mažmeninės elektros rinkos liberalizavimo etapas bus atidėtas mažiausiai metams.
ŽYMA
DAINIUS KREIVYS