Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, lapkričio 21 d.


Verslas
DIDYSIS SUGRĮŽIMAS
Atrasti pusiausvyrą: grąžinti darbuotojus atgal į biurus nėra taip paprasta, kaip atrodo
Pandemijai nuslūgus darbdaviai jau laukia darbuotojų biuruose. Šie iš namų neskuba. Dveji pandemijos metai parodė, kaip patogu gali būti dirbti nuotoliu.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Darbo jėgos pranašumas: kodėl 2022-ieji taps darbuotojų metais
Darbuotojai visame pasaulyje susidūrė su sunkumais dėl 2020 ir 2021 m. siaučiant pandemijai taikytų apribojimų. Per pirmuosius pandemijos metus dirbtų valandų skaičius pasaulyje sumenko 9 proc. Kai kuriose šalyse nedarbo lygis išaugo taip staigiai, kad sutrikdė socialinės apsaugos sistemos kompiuterių darbą. Didžiausia našta teko mažai mokamiems ar žemos kvalifikacijos darbuotojams. Kai kurie analitikai nerimauja, kad pandemija taps sudėtingesnės eros pradžia, kurioje minėtiems darbuotojams bus sunkiau rasti darbą ar juos pakeis robotai. Vis dėlto yra priežasčių nepasiduoti pesimizmui.
The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGOS
Sąžiningos darbo ateities garantijos: be vadovų pastangų mišraus pobūdžio darbo vietos neužtikrins lygybės
Išaugęs našumas, laimingesni ir sveikesni darbuotojai, mažesnė oro tarša – tai tik keli iš pranašumų šiame didžiajame darbo iš namų eksperimente. Taip pat tikimasi, kad, darbo vietos taps ne tokios šališkos. Kadangi darbuotojai įstrigę namie, per susirinkimus žvelgia iš vienodo dydžio atsitiktine tvarka surikiuotų langelių ir negali būdami biure įsiteikti vadovams, kovotojai už įvairovę ir įtrauktį tikėjosi, kad pandemija visus sulygins. Kad ji pagaliau įrodys darbo namuose vertę ir suteiks visiems darbuotojams vienodas galimybes suklestėti.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Pižamos prieš kostiumus: žmonėms patinka dirbti iš namų, bet vadovai nori juos susigrąžinti į biurą
Judėjimo suvaržymai 2020 m. biuro gyvenime sukėlė beprecedentį šoką. Kone per naktį viso pasaulio bendrovės buvo priverstos dalyvauti milžiniškame darbo iš namų eksperimente, kuriam prieš tai savo noru būtų pasiryžusios vos kelios. Pasiekus kulminaciją 2020-ųjų pavasarį apie 60 proc. visų darbo valandų JAV buvo praleista dirbant iš svetainių, virtuvių, o sėkmingesniu atveju – iš namų darbo kambario. Jau paaiškėjo šio eksperimento rezultatai – jie rodo, kad daugelis šių naujoviškų būdų dirbti išliks. Taip bus tik geriau.
Atradimai
BIURO ISTORIJOS
Nuo šiol pusryčius gamins tėtis
Jei manote, kad tėvystės atostogos tarp lietuvių – vis dar retas reiškinys, klystate. Liepa Žeromskaitė tikrino, kaip pamažu keičiasi užrūgusios socialinės normos.
Verslas
COVID-19
Vyriausybė svarstys privalomus skiepus daliai darbuotojų, už testus mokėtų darbdaviai
Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti pataisas, numatančias privalomus skiepus nuo COVID-19 daliai darbuotojų ir prievolę darbdaviams mokėti už nenorinčiųjų vakcinuotis testus.
Verslas
Vyriausybė neatsisako ketinimų nuo kitų metų didinti MMA iki 730 eurų
Vyriausybė neatsisako ketinimų nuo kitų metų pradžios minimalią mėnesio algą (MMA) padidinti iki 730 eurų, nors tam nepritaria darbdavių organizacijos, teigia finansų ministrė.
Verslas
DARBO UŽMOKESTIS
Ministerija ir verslas prieštarauja MMA „grindims“, profsąjungos – už
Europos Komisijai siūlant privalomai visose ES narėse suvienodinti minimalios algos (MMA) dydį, netiesiogiai nustatant jos „grindis“, socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė sako, jog tokiu atveju minimali alga Lietuvoje turėtų smarkiai išaugti – nuo 607 iki maždaug 690 eurų (iki mokesčių).
Verslas
DARBAS
Darbdaviai įsipareigojo sumažinus GPM nekirpti atlyginimų
Verslo ir darbdavių atstovai bei dalis profsąjungų pirmadienį pasirašė memorandumą, kuriuo darbdaviai įsipareigojo nemažinti darbuotojų atlyginimų, jei Seimas patvirtins prezidento siūlymus 5 punktais mažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM) ir 50 eurų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD).
The Economist
NE TAVO REIKALAS
Įmonėms vis dažniau rūpi, ką kalba jų darbuotojai
Vis labiau dyla žmonių darbą ir privatų gyvenimą skirianti riba
Aktualijos
NEDARBAS LIETUVOJE
L. Kukuraitis: dėl karantino nedirba daugiau nei šeštadalis darbuotojų
Lietuvoje dėl karantino nedirba apie 200 tūkst. darbuotojų – daugiau nei šeštadalis visų samdomų ir savarankiškai dirbančių žmonių, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Anot jo, tai žmonės, pasiėmę nedarbingumo pažymėjimą, esantys saviizoliacijoje, išleisti į prastovas.
Aktualijos
DARBO RINKA
„Sodra“: kasdien atleidžiama daugiau, nei priimama į darbą
Lietuvoje dėl plintančio koronaviruso paskelbus karantiną ir uždraudus kai kurių įmonių veiklą, nuo antros karantino savaitės kasdien atleidžiama daugiau darbuotojų, negu priimama naujų, teigia „Sodra“. 
Aktualijos
Verslas nepastebi naujojo Darbo kodekso poveikio
Pernai vasarą įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, verslas teigia kol kas nejaučiantis pastebimų pokyčių. BNS kalbinti didžiųjų įmonių vadovai sako, kad jų veiklai naujasis įstatymas didesnės įtakos neturėjo, tik reikėjo tinkamai pasiruošti pokyčiams.
Verslas
80 proc. darbuotojų patys išeina iš darbo, tačiau ne visi „savo noru“
Dažniausiai iš darbo savo iniciatyva išeinama į susirastą geresnį darbą ar keičiantis šeimyninėms bei kitoms aplinkybėms. Tačiau beveik trečdalis išėjusių savo noru tai padarė dėl ne tokių malonių priežasčių, teigia tyrimą atlikęs specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.
Aktualijos
Minimalus atlyginimas bus keliamas nuo sausio, žada premjeras
Nuo kitų metų pradžios daugiau negu 10 eurų bus pakelta minimali mėnesio alga (MMA), sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Tikslią sumą turėtų nustatyti Trišalė taryba, kuri rinksis antradienį.  Šiuo metu minimali alga yra 380 eurų.
ŽYMA
DARBDAVIAI