Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


Pasaulis
KINIJA IR RUSIJA
Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi atvyksta į Rusiją
Kinijos diplomatijos vadovas Wang Yi pirmadienį atvyks į Rusiją su keturių dienų vizitu saugumo derybų, pranešė šalies užsienio reikalų ministerija. Kinija
Pasaulis
JAV IR KUBA
JAV ir Kubos atstovai surengė retas derybas Vašingtone
Kubos pasiuntinys Vašingtone surengė retą susitikimą su JAV pareigūnais, tačiau akivaizdžios pažangos siekiant išbraukti salą iš juodojo terorizmą remiančių valstybių
Pasaulis
RUSIJA IR ŠIAURĖS KORĖJA
Šiaurės Korėjos vadovas žada Rusijai paramą jos kovoje su Vakarais
Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitiko pokalbių „Vostočnyj“ kosmodrome Rusijos Rytuose. Kremliaus paskelbtame
Komentarai
KOMENTARAS
Ukraina bus naikinama net ir laimėdama. Kas ir kaip ją išsaugos?
Tai kas toliau ir koks planas, jei iš tiesų bus blogai? Ar to plano tiesiog nėra? Šiuos klausimus, tarsi kirvį, ir
Aktualijos
GYNYBA
G. Nausėda kritikuoja A. Anušauską dėl viešų pasisakymų apie „Leopard“ tankus
Prezidentas Gitanas Nausėda kritikuoja krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, pirmadienį po Valstybės gynimo tarybos (VGT) viešai paskelbusį apie planus pasirašyti ketinimų protokolą su Vokietijos tankų „Leopard“ gamintojais. Šalies vadovas nurodo, kad VGT sutarė tokia riboto naudojimo informacija viešai nesidalinti.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
ES ir Lotynų Amerikos valstybių derybas temdo nesutarimai dėl Ukrainos ir prekybos
Pirmadienį Europos Sąjunga (ES) surengė viršūnių susitikimą su Lotynų Amerikos ir Karibų jūros šalių lyderiais, tikėdamasi atgaivinti įtemptus santykius, nepaisant
Pasaulis
UKRAINA IR TURKIJA
V. Zelenskio derybas Turkijoje lydėjo sėkmė – išsikovojo Ankaros paramą ir ginklų iš JAV
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį užsitikrino itin svarbią Turkijos paramą Ukrainos siekiui įstoti į NATO, gavęs Jungtinių Valstijų pažadą dėl kasetinės amunicijos, galinčios padaryti didžiulę žalą Rusijos pajėgoms mūšio lauke.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Kremlius nemato Kinijos tarpininkavimo dėl Ukrainos perspektyvų
Kremlius ketvirtadienį pareiškė, kad nemato jokių perspektyvų Kinijai tarpininkauti sprendžiant konfliktą Ukrainoje, ir teigė, kad „neturi kitos išeities“, kaip tik tęsti puolimą.
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR KINIJA
Pekine derybų susitiko E. Macronas ir Xi Jinpingas
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį Pekine susitiko su Kinijos kolega Xi Jinpingu, Prancūzijos vadovui siekiant atkalbėti Kiniją nuo paramos Rusijos invazijai į Ukrainą.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Rusijos valstybinė žiniasklaida: Kremliuje prasidėjo Xi Jinpingo ir V. Putino derybos
Antradienį Kinijos prezidentas Xi Jinpingas atvyko į Kremlių oficialių derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, vaizdus transliavo Rusijos valstybinė televizija.
Pasaulis
KARO ĮTAKA
JT ir Rusija derasi dėl Ukrainos grūdų iniciatyvos
Jungtinės Tautos ir Rusija pirmadienį pradėjo derybas dėl Ukrainos grūdų eksporto susitarimo, kuris padėjo sušvelninti pasaulinę maisto krizę, kilusią dėl Maskvos invazijos į kaimyninę šalį, pratęsimo.
Pasaulis
G 20
JAV derybose su Rusija J. Borrellis mato „nedidelį pagerėjimą“
Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis penktadienį sakė matantis „nedidelį pagerėjimą“ diplomatijoje su Maskva, kai per Didžiojo dvidešimtuko (G 20) šalių susitikimą įvyko retos JAV ir Rusijos derybos.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Kremlius sako, kad „šiuo metu“ nėra sąlygų taikai Ukrainoje, kritikuoja naujas sankcijas
Kremlius pirmadienį apsvarstė Kinijos pasiūlymą dėl politinio sprendimo Ukrainoje, tačiau pareiškė, kad „šiuo metu“ nėra sąlygų taikiai išspręsti konfliktą.
Aktualijos
VILNIUS
Viešojo transporto vairuotojų streikas Vilniuje tęsiasi, toliau vyks derybos
Penktadienį toliau tęsiasi bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) vairuotojų streikas, įmonės ir darbuotojų profsąjunga žada derėtis toliau.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukrainos prezidentūra: derėjimasis su Maskva būtų kapituliacija
ŽYMA
DERYBOS