Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


The Economist
BLOGOS ŽINIOS
Daugėja dezinformacijos. Kaip ji veikia?
Tai supratus pavyks atrasti geresnių būdų su ja kovoti
Verslas
KOVA SU PROPAGANDA
ES pradėjo „Facebook“ ir „Instagram“ tyrimą dėl dezinformacijos
Europos Sąjunga antradienį pradėjo „Facebook“ ir „Instagram“ tyrimą dėl susirūpinimo, kad šios bendrovei „Meta“ priklausančios platformos nesugeba kovoti su dezinformacija
Aktualijos
HIBRIDINIS KARAS
Belgija skelbia karą Kremliaus agentams Europos Parlamente
Rusijos propaganda iš kai kurių Europos Parlamento narių lūpų jau nieko per daug nestebina. Bet įtarimai, kad už tai jiems
IT ir transportas
DI IR RINKIMAI
Dirbtinis intelektas kišasi į politiką: kaip jis gali paveikti rinkėjų valią?
Kovą Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo (NALB) forume vykusios diskusijos pradžioje auditorija išvydo vaizdo įrašą. Susirinkusiųjų jis nė kiek nenustebino – jame viena renginio vedėjų, žurnalistė ir „AJ Contrast“ prodiuserė Viktorija Mickutė kvietė visus pasiklausyti dalyvių įžvalgų.
Aktualijos
KETVIRTADIENIO KALEIDOSKOPAS
NT mokesčio saugikliai, humanitarinė pagalba Gazai ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių spalio 19-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
LENKIJOS PARLAMENTO RINKIMAI
Rinkimų kampaniją Lenkijoje užtvindė dezinformacija
Prieš pat sekmadienį vyksiančius Lenkijos parlamento rinkimus namų ūkiai visoje šalyje gavo lankstinukus su guminiame plauste jūroje susigrūdusių migrantų nuotrauka. „Invazija!
Aktualijos
RUSIJOS DEZINFORMACIJA
Per mėnesį – 138 rusų dezinformacijos atvejai, bauginama karu Baltijos šalyse
Per praėjusį mėnesį Lietuvos kariuomenė priešiškoje informacinėje aplinkoje identifikavo 138 Rusijos dezinformacijos atvejus gynybos tema. Kaip nurodoma pirmadienį išplatintame pranešime, aktualiausios
Aktualijos
SOCIALINIAI TINKLAI
Debunk.org: dažniausiai feisbuke blokuojama už terminus „maskoliai“, „kacapai“, „orkai“
Ukrainą palaikančios paskyros dažniausiai blokuojamos už terminus „maskoliai“, „kacapai“ ir „orkai“, konstatuoja asmenų ir įrašų blokavimo priežasčių socialiniuose tinkluose tyrimą atlikęs dezinformacijos analizės centras debunk.org.
Aktualijos
MELAGIENOS
Debunk.org: per 300 lietuviškų prekės ženklų reklama remia melagienų portalus
Keturiuose dezinformaciją platinančiuose lietuviškuose portaluose reklamuojasi ir tokiu būdu melagienas remia daugiau nei 300 lietuviškų prekės ženklų, rodo nevyriausybinės organizacijos Debunk.org tyrimas. Tyrėjai negalėjo tiksliai įvertinti paramos dydžio, tačiau teigė, kad tai dešimtys tūkstančių eurų.
Pasaulis
SOCIALINIAI TINKLAI
ES įspėja E. Muską, kad „Twitter“ privalo laikytis taisyklių dėl dezinformacijos
Trečiadienį Europos aukšto rango pareigūnas, atsakingas už skaitmeninio reguliavimo vykdymą, įspėjo socialinio tinklo „Twitter“ vadovą Eloną Muską, jog jis privalo labiau stengtis kovoti su dezinformacija, kad būtų laikomasi Europos Sąjungos teisės aktų.
Aktualijos
DEZINFORMACIJA
Dezinformacijos srautas per mėnesį sumenko penktadaliu, dėmesys – karui Ukrainoje
Lietuvos kariuomenės analitikai rugsėjį fiksavo maždaug penktadaliu mažesnį dezinformacijos srautą nei rugpjūtį, didžiausias dėmesys žinutėse skirtas karui Ukrainoje, branduolinei eskalacijai, „Nord stream“ dujotiekiui.
Aktualijos
SUSITIKIMAS SU LIUKSEMBURGO PREMJERU
V. Čmilytė-Nielsen: svarbu išlaikyti strateginę kantrybę, nes Rusija bandys ją palaužti
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį susitikusi su Liuksemburgo premjeru Xavieru Betteliu pabrėžia regioninio bendradarbiavimo svarbą, įskaitant trijų Baltijos ir Beniliukso šalių formatą.
Verslas
DEZINFORMACIJA
A. Pranckevičius: svarbu paneigti Rusijos dezinformaciją dėl „Kaliningrado blokados“
Lietuvai svarbu paneigti Rusijos dezinformaciją dėl „Kaliningrado blokados“ ir nepasiduoti siekiui sukelti paniką, sako Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje (ES) Arnoldas Pranckevičius.
Pasaulis
KOVA SU MELAGIENOMIS
ES kyla į kovą su dezinformacija socialiniuose tinkluose
Europos Sąjunga ketvirtadienį pristatė atnaujintas taisykles, kuriomis sieks griežčiau kovoti su dezinformacija, skleidžiama „Facebook“, „Google“, „Twitter“ ir kitose socialiniuose tinkluose. Nauja
ŽYMA
DEZINFORMACIJA