Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 15 d.


Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusija pradeda reaguoti: kalbos Europoje ir JAV parama Ukrainai žadina branduolinį žvėrį (Tikimasi Kinijos pagalbos)
Prezidentas Vladimiras Putinas įsakė Rusijos kariuomenei surengti branduolinių ginklų pratybas, kuriose dalyvaus karinis laivynas ir netoli Ukrainos dislokuoti kariai, pirmadienį
Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Sumaištis Rusijoje, Vokietijos brigada Lietuvoje ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių birželio 26-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Vokietija yra pasirengusi visam laikui dislokuoti brigadą Lietuvoje Taip pirmadienį sakė Vilniuje besilankantis
Pasaulis
RUSIJA
J. Prigožino atžvilgiu tęsiamas tyrimas dėl maišto
Tyrimas Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ boso Jevgenijaus Prigožino atžvilgiu dėl ginkluoto maišto organizavimo pirmadienio rytą nebuvo nutrauktas, pranešė rusų
Pasaulis
RUSIJA
Kremliaus kritikas V. Kara-Murza nuteistas kalėti 25 metus
Maskvos teismas Kremliaus kritiką Vladimirą Kara-Murzą pirmadienį pripažino kaltu dėl išdavystės ir Rusijos kariuomenės menkinimo ir nuteisė jį kalėti 25 metus.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Kremlius sako, kad „šiuo metu“ nėra sąlygų taikai Ukrainoje, kritikuoja naujas sankcijas
Kremlius pirmadienį apsvarstė Kinijos pasiūlymą dėl politinio sprendimo Ukrainoje, tačiau pareiškė, kad „šiuo metu“ nėra sąlygų taikiai išspręsti konfliktą.
Pasaulis
BALKANAI
Didėjant įtampai Kosove, Rusija išreiškė paramą Serbijai
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Rusija remia savo sąjungininkę Serbiją, Balkanų šalies santykiams su kaimyniniu Kosovu tampant vis labiau įtemptiems dėl neseniai įvykusių šaudymų ir blokadų.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusija: Maskva pasirašytų taikos sutartį, jei Ukraina pripažintų teritorijų aneksiją
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas trečiadienį pareiškė, kad Maskva galėtų pasirašyti taikos sutartį su Ukraina, tačiau pagal tokį susitarimą Kyjivas turėtų pripažinti, kad teritorijos, kurias Kremlius tvirtina aneksavęs po pseudoreferendumų, yra rusų.
Pasaulis
BALTARUSIJA IR RUSIJA
V. Putinas Minske: Rusija neplanuoja absorbuoti Baltarusijos
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paneigė planus absorbuoti Baltarusiją, kai pirmadienį su retu vizitu lankėsi šalyje, kurios autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka padėjo jam įsiveržti į kaimyninę Ukrainą.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Rusija: naftos kainų „lubos“ nepaveiks puolimo Ukrainoje
Kremlius pirmadienį pareiškė, kad rusiškos naftos kainų „lubos“, dėl kurių sutarė Europos Sąjunga, Didysis septynetas (G 7) ir Australija, nepaveiks Maskvos karo Ukrainoje.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ IR RUSIJA
Kremlius kaltina JK vadovavus sprogimams „Nord Stream“ dujotiekiuose ir juos koordinavus
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kremlius: Paryžius ir Berlynas nerodo noro tarpininkauti taikos Ukrainoje deryboms
Kremlius pirmadienį pareiškė, kad Prancūzija ir Vokietija nerodo „jokio noro“ tarpininkauti taikos Ukrainoje deryboms, ir gyrė Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pasiūlymą surengti derybas.
Pasaulis
RUSIJOS MOBILIZACIJA
Kremlius: mobilizuojant rezervistus karui Ukrainoje padaryta klaidų
Kremlius pirmadienį pripažino, kad mobilizuojant rezervistus kariniams veiksmams Ukrainoje buvo padaryta klaidų, ir teigė, kad sprendimas uždaryti Rusijos sienas nebuvo priimtas.
Pasaulis
DIPLOMATIJA
Rusija gina sprendimą išsiųsti ES diplomatus
Rusija pirmadienį gynė netikėtai priimtą sprendimą išsiųsti kelis europiečių diplomatus per Europos Sąjungos diplomatijos vadovo vizitą Maskvoje, bet pabrėžė tebesanti susidomėjusi santykių su Briuseliu gaivinimu.
Pasaulis
NORD STREAM
JAV numačius sankcijas „Nord Stream 2“, Rusija sako ginsianti interesus
Rusija gins savo interesus, jei Jungtinės Valstijos išplės sankcijas eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą iki Vokietijos projektui „Nord Stream 2“, pareiškė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai.
Pasaulis
NATO vadovas: kada nors Rusija supras, kad jai naudinga su mumis bendradarbiauti
NATO nenori sugrįžti prie Šaltojo karo laikų konfrontacijos su Rusija, penktadienį sakė aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
ŽYMA
DMITRIJUS PESKOVAS