Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 15 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Trumpas ir Zelenskis altorių šešėlyje
Popiežiaus Pranciškaus laidotuvės, Šventojo Petro Bazilika ir krikštijamo Jėzaus paveikslas. Tokiame fone vienas priešais kitą susėdo Donaldas Trumpas ir Volodymyras Zelenskis.
IQ video
SUPRASTI RUSIJĄ
D. Kuolys: balsas iš Amerikos skelbia, kad Dievas – Putino pusėje
Jungtinių Valstijų vadovas Donaldas Trumpas dėl karo Ukrainoje kaltina Volodymyrą Zelenskį ir Joe Bideną. D. Trumpo derybininkas Steve\'as Witkoffas savo ruožtu padlaižiauja Vladimirui Putinui ir teigia, kad KGB galėjo dirbti tik protingi žmonės – tokie kaip V. Putinas.
IQ Tema
VISUOMENĖ
Petys į petį: kaip europiečiai žiūri į savo ir kaimynų šalies gynybą?
„Mes būsime čia ir kovosime, kol nebegalėsime kovoti“, – kovo mėnesį JAV leidiniui „Washington Post“ teigė švedų karė Tilda, dalyvavusi pratybose Latvijoje. Joms vadovavę NATO karininkai teigė, kad Aljansas yra pakankamai pasiruošęs atremti grėsmes iš Rusijos.
The Economist
TARPTAUTINIAI FINANSAI
Skurdžios šalys iš užsienio pagalbos nepraturtės
Ištisus dešimtmečius pareigūnai žada padidinti ekonomikos augimą. Ištisus dešimtmečius jiems nepavyksta.
Komentarai
KOMENTARAS
Amerikiečiai pradeda nusivilti D. Trumpu
Pirmosios apklausos po muitų pasauliui paskelbimo Donaldui Trumpui nežadėjo nieko gero. Pritariančių prezidento darbui skaičius sumažėjo. Žinoma, tai tik atskiri signalai. Tačiau ir ilgesnė tendencija rodo, kad dauguma amerikiečių D. Trumpui nepuoselėja šiltų jausmų. O viena jo kaip prezidento stiprybių – ekonomika – tampa silpnybe.
IQ video
SUPRASTI RUSIJĄ
A. Ažubalis: aš suprantu D. Trumpą
Donaldui Trumpui pradėjus eiti JAV prezidento pareigas, Lietuvos viešojoje erdvėje vyrauja neigiami – ir dažnai nepasižymintys objektyvumu – jo politikos vertinimai.
Komentarai
KOMENTARAS
Muitų karas pasėjo baimes finansų rinkose: ko tikėtis toliau?
Prekybos karo išprovokuotas išsipardavimas akcijų rinkose tęsiasi. Pastarųjų trijų dienų kritimas savo gyliu prilygsta akcijų rinkų nuosmukiui pandemijos pradžioje ar prasidėjus 2008 m. finansų krizei. Pagrindinis JAV akcijų indeksas „S&P 500“ po pirmadienio prekybos nuo vasarį pasiekto piko buvo susitraukęs beveik 18 proc. Investuotojai akylai stebi tolesnę įvykių eigą: ar šalys eis konfrontacijos keliu, ar sieks susitarti ir išvengti tolesnės eskalacijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Muitų karai ir atpigusi nafta lėtins infliaciją Lietuvoje
Valstybės duomenų agentūros duomenimis, kovą metinė bendroji vartotojų prekių ir paslaugų kainų infliacija Lietuvoje siekė 4,1 proc. Prekės per metus pabrango 3,4 proc., o paslaugos – 5,7 proc. Per mėnesį prekių ir paslaugų kainos vidutiniškai padidėjo 0,4 proc.
Komentarai
KOMENTARAS
„Juodasis pirmadienis“: kai griūva pasaulio tvarka, Lietuva negali žaisti rizikingų žaidimų
Pasaulio prekybos sistema šiuo metu balansuoja ties struktūrinio lūžio riba. Tai ne laikinas nuokrypis, o kryptingas pokytis, kurio epicentre – Jungtinių Valstijų grįžtanti tarifų politika. Balandžio 7-oji, jau vadinama „Juoduoju pirmadieniu“, patvirtino, kad pasaulinė ekonomika pasuko į naują, iš tiesų visiškai neprognozuojamą ir todėl labai pavojingą etapą.
Verslas
PREKYBOS KARAI
K. Budrys dėl muitų karo: ES atsakas bus, bet Lietuva norėtų susitarimo
Briuselyje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys skeptiškas, kad JAV įvesdamos muitus pasieks užsibrėžtų tikslų. Lietuvos žurnalistams jis teigė, kad mūsų šalies pozicija yra ieškoti galimybių su JAV susitarti, nors ES atsakas ir neišvengiamas.
Pasaulis
TRANSATLANTINIAI RYŠIAI
M. Rubio paaiškino, kokią NATO mato D. Trumpas
„Jis nėra prieš NATO, jis yra prieš NATO, kuri neturi reikiamų pajėgumų, kad būtų įgyvendinti kiekvienos valstybės įsipareigojimai pagal sutartį“, – tokią prezidento Donaldo Trumpo viziją nupiešė pirmą kartą į NATO būstinę Briuselyje atvykęs JAV valstybės sekretorius Marco Rubio.
Komentarai
KOMENTARAS
Trumpas paskelbė muitus ir „išvadavo“ JAV, bet ar tikrai?
Balandžio 2-oji į istoriją įeis kaip JAV „išsivadavimo diena“ (angl. liberation day). Tiesa, pasak JAV administracijos, tai reiškia ne ką kitą, o išsivadavimą iš nesąžiningos prekybos gniaužtų, kuriuose JAV praleido dešimtmečius. Visgi, realybėje „išsivadavimo“ forma apima tik didesnius muitus prekybos partnerėms, įskaitant ir Europos Sąjungą (ES). Kas laukia Europos ir kaip tai paveiks Lietuvos ekonomiką?
Komentarai
KOMENTARAS
Investuotojų taikiklyje vis dažniau atsiduria Europos bendrovių akcijos
Rinkose sumaištį toliau kelia JAV prezidento Donaldo Trumpo planai įvesti plataus masto muitus. Tikėtina, kad apie naują muitų bangą turėtų būti paskelbta šiandien, po to greičiausiai lauks atsakomųjų muitų serija. Šis neapibrėžtumas neigiamai veikia JAV rinkų ir visos ekonomikos perspektyvą, bet kiek netikėtai sugrąžino investuotojų susidomėjimą Europos bendrovėmis.
ŽYMA
DONALDAS TRUMPAS