Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 1 d.


Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Pagaliau geros naujienos
Atpratome nuo gerų naujienų šiame krizių, pandemijos ir karų talžomame pasaulyje, tačiau šįkart vienos tokios sulaukėme.
Pasaulis
RINKIMAI LENKIJOJE
Rinkimai Lenkijoje: populistai prieš liberalus
Spalio 15 d. Lenkijoje vyksiančių parlamento rinkimų favoritė, kaip rodo leidinio „Politico“ apklausos, yra dabartinė Jarosławo Kaczyńskio vedama valdančioji populistinė
IQ Tema
RINKIMAI LENKIJOJE
Kova už demokratiją Lenkijos parlamento rinkimuose
Rudenį vyksiantys parlamento rinkimai Lenkijoje gali atnešti netikėtų permainų. Arba atverti naujus kelius demokratijos ir žmogaus teisių pažeidimams. Birželio 4 d.
Pasaulis
TEISINĖ VALSTYBĖ
V. Orbánas eina toliau: siekia ES dešiniųjų palaikymo jo ekstremalios padėties įgaliojimams
Vengrijos premjeras Viktoras Orbánas siekia konservatorių paramos, kad galėtų likti pagrindiniame Europos centro dešinės politiniame bloke nepaisant susirūpinimo jo naujais įgaliojimais valdyti šalį dekretais.
Kultūra
P. Machcewiczius: „Kurdamas karo muziejų atsidūriau atminties kare“
Antrojo pasaulinio karo muziejaus Gdanske įkūrėjas ir buvęs direktorius Pawełas Machcewiczius dėl šios įstaigos su Lenkijos valdžia sulaužė daug iečių, o galiausiai iš posto buvo priverstas pasitraukti. Gabrielė Norkūnaitė su istorijos profesoriumi kalbėjosi apie tai, kas slypi už skirtingų požiūrių į šalies praeitį.
IQ Tema
Poprezidentinė dalia: trys tolesnės karjeros scenarijai D. Grybauskaitei
Ką Dalia Grybauskaitė galėtų veikti palikusi rūmus S. Daukanto aikštėje?
Aktualijos
ES ekspertai: D. Grybauskaitė yra viena pagrindinių kandidačių pakeisti D. Tuską
Ketvirtadienį paskelbta Europos Sąjungos (ES) institucijų darbuotojų ir ekspertų apklausa rodo, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė yra tarp favoritų nuo 2019 metų vadovauti Europos Vadovų Tarybai (EVT)
Aktualijos
Lenkija suirzo dėl D. Tusko perrinkimo Europos Vadovų Tarybos pirmininku
Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį perrinko lenką Donaldą Tuską Europos Vadovų Tarybos pirmininku, nors tam griežtai priešinosi Varšuva, įspėjusi, jog tai sukuria pavojingą Vokietijos dominuojamos Bendrijos nesiskaitymo su valstybe nare precedentą.
Aktualijos
Europoje D.Tuskui koją kiša oponentai Lenkijoje
Lenkija šeštadienį paskelbė siūlanti vieną lenkų europarlamentarą į Europos Vadovų Tarybos pirmininkus vietoje Donaldo Tusko, kurio antrai kadencijai šiame poste nepritaria valdančioji dešiniojo sparno partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS).
The Economist
Dar vienas Europos galvos skausmas
Naujosios Lenkijos vyriausybės darbo pradžia – pasibaisėtina
ŽYMA
DONALDAS TUSKAS