Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


Pasaulis
VALSTYBINĖ VERTYBĖ
Rusija uždraudė iš šalies išvežti benziną ir dyzeliną
Rusijos vyriausybė, pasak žiniasklaidos, didžia dalimi šešiems mėnesiams uždraudė benzino ir dyzelino eksportą. Vyriausybės vadovo Michailo Mišustino pasirašytas eksporto draudimas
Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Įsigaliojęs tabako draudimas, karinės pratybos prie Armėnijos sienos ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Įsigaliojo draudimas tabako gaminiams su skoniu ir kvapu
Verslas
PREKYBA TABAKU
Įsigalioja draudimas prekiauti kaitinamojo tabako gaminiais su skoniu ir kvapu
Pirmadienį įsigalioja draudimas Lietuvoje prekiauti kaitinamojo tabako gaminiais, jeigu juose yra pridėtinio kvapo ar skonio. Legaliai prekiauti bus galima tik natūralaus
Pasaulis
SOCIALINIAI TINKLAI
E. Muskas panaikino politinės reklamos draudimą socialiniame tinkle „X“
Elonas Muskas antradienį panaikino politinės reklamos draudimą, įvestą socialiniame tinkle „Twitter“, dabar vadinamame „X“, siekiant užkirsti kelią dezinformacijai dar prieš
Pasaulis
„TIKTOK“
Australija uždraudžia „TikTok“ vyriausybės įrenginiuose
Australija antradienį paskelbė uždrausianti „TikTok“ vyriausybės įrenginiuose, taip prisidėdama prie vis gausesnio Vakarų šalių, kurios dėl grėsmių nacionaliniam saugumui imasi priemonių prieš šią kinams priklausančią programėlę, būrio.
Pasaulis
„TIKTOK“ DRAUDIMAS
Naujoji Zelandija uždraus „TikTok“ parlamentarų įrenginiuose
Naujoji Zelandija uždraus Kinijos įmonei priklausančią vaizdo įrašų dalijimosi programėlę „TikTok“ parlamentarams skiriamuose įrenginiuose, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnai.
Komentarai
KOMENTARAS
Kailių verslo atėmimas Lietuvai gali kainuoti šimtus milijonų
Lietuvoje vyksta diskusijos dėl draudimo auginti kailinius žvėrelius. Tokios diskusijos vyksta kelis dešimtmečius Europoje ir yra labai daug praktikos, kai kur yra priimti sprendimai drausti, tačiau įgyvendinimo keliai yra skirtingi. Daugiausiai Lietuvoje tai aktualu audinių fermoms, kurios turi ilgametę praktiką ir yra retas verslas šalyje, kuris gali pasigirti geriausia produkcijos kokybe Pasaulyje ir valdo 5 – 8 proc. Pasaulio audinių rinkos, priklausomai nuo metų.
Aktualijos
IDEOLOGIJOS
Lietuva uždraudė propaguoti totalitarinius ir autoritarinius režimus
Lietuva uždraudė viešuosiuose objektuose propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas. „Pagaliau Lietuvoje turėsime teisinę priemonę įvertinti mūsų santykį su totalitariniais
Verslas
PARAMA UKRAINAI
D. Gedvilas: norint padėti atstatyti Ukrainą reikia išspręsti draudimo klausimus
Lietuvai ruošiantis padėti atstatyti Ukrainą Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas teigia, jog norint pradėti dirbti Ukrainoje pirmiausia reikia išspręsti tiek žmonių, tiek technikos ar medžiagų draudimo problemą.
Aktualijos
KAIMYNAI
Vyriausybė uždraudė į Lietuvos erdvę įskristi Baltarusijos oro vežėjams
Vyriausybė trečiadienį uždraudė į Lietuvos oro erdvę įskristi Baltarusijos oro vežėjams. Draudimas įsigalioja nuo gegužės 27 dienos 3 val. nakties. 
Verslas
VERSLO APLINKA
Drausti negalima drausti
Sunkumų dėl pandemijos prispaustam verslui atsipalaiduoti neleidžia ir institucijos. Verslininkai vis garsiau kalba apie neadekvatų ir autokratišką jų elgesį.
Verslas
DRAUDIMO RINKA
Draudimo įmonės per devynis mėnesius uždirbo 39,4 mln. eurų pelno
Lietuvoje registruotos draudimo bendrovės per šių metų devynis mėnesius uždirbo 39,4 mln. eurų grynojo pelno – 6 proc. daugiau nei 2019-ųjų sausio-rugsėjo mėnesiais, kai jis buvo 37,2 mln. eurų. Lietuvos banko duomenimis, šiemet pelningai dirbo visos draudimo bendrovės, nors kai kurių jų uždirbtas pelnas buvo simbolinis.
Pasaulis
ANTISEMITIZMAS
„Facebook“ draus Holokaustą neigiantį turinį
Pasaulis
EKOLOGIJA
Kanada iki 2021 metų pabaigos uždraus kelių rūšių vienkartinius plastiko gaminius
Kanada iki 2021 metų pabaigos uždraus plastikinius maišelius, šiaudelius ir dar keturių rūšių vienkartinius plastiko gaminius, trečiadienį paskelbė aplinkos ministras, pripažindamas, kad perdirbimo iniciatyvų įgyvendinimo srityje visgi atsilieka nuo Europos valstybių.
Aktualijos
SVEIKATA
Nuo 2021 m. nebebus galima rūkyti balkonuose, renginiuose lauke, viešojo maitinimo vietose
ŽYMA
DRAUDIMAS