Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 20 d.


Advokatas
KONSTITUCIJA IR VERSLAS
Ar Konstitucija saugo ekonominę veiklos laisvę?
Ir kodėl jai skiriama mažiau dėmesio nei asmens ir politinėms teisėms?
Pasaulis
JAPONIJA
Japonijos įmonės pesimistiškiau vertina 2023 metų perspektyvas
Japonijos didžiųjų bendrovių nuotaikas temdo išaugusios sąnaudos ir susilpnėjusi jena, rodo „Kyodo News“ atliktas tyrimas. 117 įmonių apklausa parodė, kad tik
Aktualijos
2023-IEJI
Premjerė: 2023-ieji bus nelengvi, bet žmonių gyvenimas neturėtų blogėti
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad 2023 metai bus nelengvi Lietuvai, bet ekonomines problemas valstybė bent iš dalies amortizuos – šalies ekonomika nežymiai augs, žmonių perkamoji galia nemažės, jie turės darbo, atlyginimai didės, o kainos augs lėčiau.
Finansai ir investavimas
INFLIACIJA LIETUVOJE
Gruodį – 20 proc. išankstinė metinė infliacija, 0,1 proc. – mėnesio
Išankstinė metinė infliacija Lietuvoje gruodį, palyginti su 2021 metų gruodžiu, siekė 20 proc., skelbia Statistikos departamentas. Metinė infliacija mažėja trečią mėnesį
Verslas
2022-IEJI
Ekspertai: svarbiausias 2022-ųjų ekonominis įvykis – infliacijos šuolis
Reikšmingiausias 2022-ųjų metų ekonominis įvykis Lietuvoje buvo didelis infliacijos šuolis, kurį didžiąja dalimi lėmė Rusijos sukeltas karas Ukrainoje, teigia BNS kalbinti ekonomistai.
Komentarai
KOMENTARAS
Kokios patirties pasiimsime iš šių metų?
Karas Ukrainoje, istoriškai labai didelė infliacija, sparčiai didėjusios palūkanų normos, vertybinių popierių kainų nuosmukis ir dar daug kitų neigiamai skambančių
The Economist
KINIJA PRIEŠ COVID-19
Dėl vis mažiau rezultatyvios Kinijos COVID-19 strategijos Xi Jinpingas lieka be gerų variantų
Atlaisvinsi suvaržymus, pasipils mirtys. Imsiesi griežtai, neatlaikys ūkis. Pavarčius lapkričio 29-osios numerį, oficialaus Komunistų partijos ruporo „People’s Daily“ skaitytojams galėjo kilti
Verslas
EKONOMIKA
Finansų ministerija gerina šių metų BVP prognozę, kitąmet augimas lėtės
Finansų ministerija gerina šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozę – anot jos, ekonomika šiemet augs 2,4 procento. Rugsėjį prognozuota, kad ekonomika augs 1,6 procento.
The Economist
ADIEU, LAISSEZ-FAIRE
J. Bidenas mėgina JAV ūkyje atlikti daug metų nematyto masto pertvarką
Jis naudoja pramonės politiką darbo vietoms kurti, emisijai mažinti ir gamybai skatinti. Sniegingą sausio dieną J. Bidenas buvo suplanavęs vizitą į
Finansai ir investavimas
PASKOLOS
Bankai atsargiau vertina skolinimą, tikisi mažesnės paskolų paklausos
Nors naujų paskolų paklausa trečiąjį ketvirtį liko stabili, ateityje ji turėtų mažėti dėl didėjančių palūkanų ir ekonominio neapibrėžtumo, rodo naujausia bankų apklausa.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
G. Šimkus: galime ieškoti popierinių krizių ir nematyti, kad Lietuvos ekonomika šiemet augs
2022-aisiais Lietuvos ir ES ekonomikas purčius vienam iššūkiui po kito, IQ apžvalgininkė Liepa Žeromskaitė su Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi aptarė, ko galime tikėtis kitais metais.
Komentarai
KOMENTARAS
Nepaisant iššūkių, Lietuvos ekonomika kol kas išlaiko stuburą tiesų
Nepaisant karo metamo neapibrėžtumo šešėlio, energetikos krizės, siautėjančios infliacijos ir sparčiau nei tikėtasi kylančių palūkanų normų perspektyvos ir gausybės kitų iššūkių Lietuvos ekonomika išlieka atspari.
Aktualijos
EKONOMIKA IR INOVACIJOS
A. Armonaitė: Lietuvos gyvybės mokslų pramonė po 8 metų galėtų pasivyti Singapūrą
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad Lietuva turi visas sąlygas tapti globalia gyvybės mokslų pramonės lydere ir pagal jos sukuriamą bendrąjį vidaus produktą (BVP) susilyginti su Singapūru. Anot jos, šalis yra bene vienintelė Europos Sąjungos valstybė, kur šis sektorius jau beveik dešimtmetį auga dviženkliais skaičiais.
Verslas
EKONOMIKOS AUGIMAS
EBPO: Lietuvos ekonomika kitąmet augs apie 1,3 proc.
Lietuvos ekonomika kitais metais augs greičiau nei kitose šalyse ir sieks apie 1,3 proc., sako Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vyriausiasis ekonomistas Alvaras Pereira. Jo teigimu, Lietuvai norint išlikti konkurencinga būtina tęsti pradėtas reformas.
Verslas
EKONOMIKA
I. Genytė-Pikčienė: erdvės infliacijos augimui beveik nėra
Aukštos infliacijos veiksniai liudija apie jos mažėjimą, tačiau mažesnių kainų vartotojams dar teks palaukti, sako ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.
ŽYMA
EKONOMIKA