Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 21 d.


The Economist
RADIKALI KAIRĖ
Tūkstantmečio kartos socialistai nori radikalios ūkio pertvarkos ir išgelbėti klimatą
Ar turi logikos radikalių jų idėjos ūkį „demokratizuoti“?
IQ Tema
Užgniaužta energija
Nors pasaulio mastu Lietuva moteris į darbo rinką įtraukia gana aktyviai, iki šiol esame priversti klibinti likusius barjerus. Jei pavyks, naudos turėsime visi.
The Economist
ISLAMO REVOLIUCIJA
Revoliucija praūžė prieš 40 metų, o Iranas vis dar įstrigęs praeityje
Šaliai, kuri galėtų gyventi daug geriau, mulos daugiausia atnešė vargą
The Economist
MITYBA
Kaip vištiena turtingajame pasaulyje tapo populiariausia mėsa
Iš 30 mlrd. ūkiuose auginamų gyvulių ir paukščių šiandien 23 mlrd. – vištos
Komentarai
Progresiniai, perskirstymas ir populistai
„Visų šalių proletarai – vienykitės“ – pamenu šūkį ant tuometinių laikraščių. Galėdavau jį pakartoti kad ir prikeltas naktį, nors nei tėvai, nei seneliai partijai nepriklausė. Tiesiog VŠPV buvo tiek visur matomas, jog jį atkartoti galėjai ir nesuprasdamas, ką tai reiškia. „Oh be a fine girl kiss me“ arba OBAFGKM, žvaigždžių klasifikacija pagal spinduliavimo intensyvumą, yra kone vienintelis dalykas, kurį atsimenu iš astronomijos paskaitų. OBAFGKM galiu išbelsti ir prikeltas naktį, nors esmę ir prasmę jau seniai pamiršau.
Kava su IQ
P. Tasca: „Kriptovaliutos leis atsirasti naujai investicijų į nekilnojamąjį turtą klasei“
Oficialūs finansų rinkos žaidėjai vis dar yra labai susidomėję kriptovaliutomis ir blockchain sprendimais, tikino ne vienai institucijai šiuo klausimu patarinėjęs ekonomistas Paolo Tasca. Kalbėdamas su IQ apžvalgininku Gyčiu Kapsevičiumi jis pabrėžė, kad menkas vartotojų išmanymas sukuria terpę apgavystėms kriptovaliutų rinkoje.
Komentarai
Piliečio alga – misija (ne)įmanoma
Nepaisant regione tvyrančio euroskepticizmo, Lietuvos gyventojai yra vieni optimistiškiausių europiečių Europos Sąjungos atžvilgiu. Vos keletui ekspertų ir nevyriausybinių organizacijų pradėjus kalbėti apie naują šiuolaikinių skurdo ir atskirties problemų sprendimo būdą – vadinamąsias bazines pajamas, mūsų visuomenė jau palankiausiai regione vertina šią gana teorinę naujovę.
Aktualijos
Aušra, kurios nenorėjo matyti
„Tiesiog gimiau kitam darbui, mano pašaukimas kitas“, – apie politinę veiklą savo knygoje prieš penkerius metus rašė Aušra Maldeikienė, šiandien prezidento rinkimų programoje išsikėlusi tikslą grąžinti politiką į politiką.
The Economist
Vyriausybėms reikia sugalvoti, kaip geriau valdyti migraciją
Dėl migrantų pasaulis gali dar labiau suklestėti, bet reikia įtikinti rinkėjus
Verslas
M. Buchananas: „Spręsdami problemas, to nenorėdami dažnai sukuriame naujų“
Ekonominius ir socialinius reiškinius galima sėkmingai paaiškinti naudojantis tiksliųjų mokslų metodais, mano JAV fizikas, rašytojas ir žurnalistas Markas Buchananas. Kalbėdamas su IQ apžvalgininku Gyčiu Kapsevičiumi jis tikino, kad tradicinis požiūris į ekonomiką šiandien yra per siauras, todėl ją vertinti ir priimti sprendimus reikėtų naudojant kuo daugiau duomenų.
Verslas
Aukščiau galvą: ko iš Lietuvos ekonomikos galėtų pasimokyti Jungtinės Valstijos?
Ekonominės laisvės indekse (angl. Economic Freedom Index) Lietuva tik vienu laipteliu atsilieka nuo JAV. Tačiau šalims keliami uždaviniai – toli gražu ne panašūs. Viena turi ginti globalią ekonominę galią, kita – nenuklysti iš reformų kelio. JAV viešosios politikos instituto „Heritage Foundation“ ekonominės laisvės indekso tyrimo vadovas Anthony B. Kimas mano, kad Lietuva turi tai, ko iš jos galėtų pasimokyti ir Vašingtonas.
Aktualijos
Tada ir dabar: kaip nuo pirmojo popiežiaus vizito pasikeitė Lietuva?
Nuo tada, kai Lietuvoje pirmą kartą apsilankė popiežius Jonas Paulius II, praėjo ketvirtis amžiaus.
Temos
Tolyn nuo biurų: kaip teisininkai tampa amatininkais
Biurų darbuotojai kyla nuo kėdžių ir eina virti alaus, kepti duonos ar marinuoti daržovių. Ryanas Aventas mano, kad amatų populiarėjimas rodo šiuolaikinės ekonomikos trūkumus ir galbūt net jos ateitį.
Verslas
„Big Mac“ kaina atskleidžia valiutos vertės pokyčius: kiek skirtingose šalyse tektų pakloti už tą patį mėsainį?
„The Economist“ pateikė atnaujintą valiutos vertės indeksą, kuris sukurtas greitojo maisto restoranuose parduodamo „Big Mac“ sumuštinio kainos pagrindu. Tai yra puikus pavyzdys atspindėti valiutos vertės pokyčius visame pasaulyje, kadangi minėtas mėsainis visame pasaulyje yra daugmaž vienodas. Tokiu būdu galima pritaikyti pirkimo galios pariteto teoriją.
ŽYMA
EKONOMIKA