Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


NT ir energetika
ENERGETIKA
Pirmyn į praeitį: Lietuvos energetinė nepriklausomybė – Baltijos jūros bangose?
Vėjo jėgainių parkai Baltijos jūroje Lietuvai suteiks progą vėl tapti elektrą eksportuojančia valstybe Ar Lietuva, kuri peržengusi ES slenkstį prarado branduolinės
NT ir energetika
ENERGIJA
„Litgrid“: elektros gamyba ir vartojimas bus skaičiuojami 15 min. periodais
Šiais metais bus pradėtos taikyti naujos sutartys dėl elektros energijos perdavimo paslaugų, kurias sudaro rinkos dalyviai kartu su „Litgrid“, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriumi. Vienas svarbiausių pokyčių yra tai, kad elektros gamyba ir vartojimas nebebus skaičiuojami valandos, o 15 minučių intervalais.
NT ir energetika
ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ
Ekspertai apie VGT sprendimą dėl sinchronizavimo: ir nuvilia, ir atrodo logiškas
Valstybės gynimo tarybai (VGT) pirmadienį įpareigojus Vyriausybę derėtis su Latvija ir Estija dėl pasitraukimo iš Rusijos kontroliuojamos energetikos sistemos (BRELL) ir sinchronizuotis su Vakarų Europa 2025-ųjų pradžioje, vienus energetikos ekspertus tokia pozicija kiek nuvylė, kiti sako, kad tai gali būti apgalvotas ir logiškas sprendimas.
NT ir energetika
ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ
Valstybės gynimo taryba siūlo visoms Baltijos šalims atsijungti nuo BRELL 2025 m. vasarį
Valstybės gynimo taryba (VGT) ragina susitarti su Latvija ir Estija iš BRELL žiedo pasitraukti 2025 m. vasarį, sako prezidento patarėjas Kęstutis Budrys.
NT ir energetika
ELEKTROS GAMYBA LIETUVOJE
Pirmą kartą nuo Ignalinos AE uždarymo šalyje pagaminta daugiau elektros nei suvartota
Pakilus vėjui ir šviečiant saulei pirmadienio popietę vieną valandą elektros gamyba Lietuvoje buvo didesnė nei bendras suvartojimas, rodo „Litgrid“ duomenys. Didžiąją dalį elektros energijos tuo metu gamino atsinaujinančių išteklių elektrinės, praneša bendrovė.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukraina prašo Europos padvigubinti elektros energijos tiekimą
Ukraina ketvirtadienį paragino Europą padvigubinti elektros energijos tiekimą po Rusijos išpuolių prieš jos energetikos infrastruktūrą ir Kachovkos užtvankos, kurios rezervuaras tiekia Zaporižios atominei elektrinei aušinti reikalingą vandenį, sugriovimo.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Dujos, elektra, degalai ir toliau pinga
Lietuvoje nuosekliai mažėja energijos kainos. Tai rodo Lietuvos energetikos agentūros duomenys. Praėjusią savaitę dujų kainos krito 12 proc., vidutinė elektros kaina mažėjo 18 proc., dyzelinas ir benzinas Lietuvoje toliau pigo, o biokuro kainos išliko stabilios.
Aktualijos
KOMPENSACIJOS
Ant Vyriausybės stalo – siūlymas pratęsti kompensacijas už dujas, nutraukti – už elektrą
Vyriausybė šį trečiadienį svarstys Energetikos ministerijos siūlymą nuo liepos pratęsti valstybės kompensacijas už gamtines dujas buitiniams vartotojams, tačiau jos bus mažesnės nei šiuo metu, o dujų kaina liks tokia pat. Tuo metu subsidijas už elektrą antrąjį pusmetį siūloma panaikinti.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Nepriklausomi elektros tiekėjai dar gauna valstybės lėšas daliai tarifo buitiniams vartotojams kompensuoti
Fiksuotos kainos planus siūlantys nepriklausomi elektros tiekėjai vis dar gauna valstybės lėšas, skiriamas tam, kad dalis buitinių vartotojų nemokėtų daugiau nei 28 ct/kWh.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Elektros tiekėjai vienašališkai galės mažinti kainas vartotojams
Seimas leido nepriklausomiems elektros tiekėjams nuo birželio 1-osios vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas mažinant kainas vartotojams.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Iš Lietuvos – naujos kortos įtikinti Latviją ir Estiją dėl greitesnės sinchronizacijos
Jeigu šią savaitę Lietuvoje vyksiantis elektros sistemos izoliuoto darbo bandymas bus sėkmingas, šalis kitąmet gali pasitraukti iš posovietinės BRELL sutarties su Rusija ir Baltarusija.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Segalovičienė: VERT turi stebėti, ar tiekėjai mažina elektros kainas gyventojams
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) turėtų stebėti, ar krentant elektros kainoms rinkoje nepriklausomi tiekėjai į tai reaguoja ir keičia savo kainodarą, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais.
NT ir energetika
ENERGETIKA
V. Poderys: nenustebčiau, kad elektros tiekėjai ir toliau mažintų fiksuotus tarifus
Sausį visiems nepriklausomiems elektros tiekėjams sumažinus fiksuotų planų kainas, Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovas Virgilijus Poderys sako, jog vartotojai gali tikėtis jų tolesnio mažėjimo.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Vyriausybė patvirtino dujų ir elektros kainų kompensacijas gyventojams nuo sausio
Vyriausybė trečiadienį posėdyje patvirtino maksimalią elektros kainos kompensaciją 2023 metų pirmajam pusmečiui – gyventojams bus kompensuojama iki 28,5 cento už kilovatvalandę (kWh) elektros kainos.
NT ir energetika
VĖJO JĖGAINĖS
„Latvenergo“ iki 2026-ųjų įgyvendins 600 MW galios atsinaujinančiosios energijos projektus
Latvijos valstybinė elektros energetikos monopolininkė „Latvenergo“ pranešė planuojanti iki 2026 metų šalyje ir užsienyje įgyvendinti 600 megavatų (MW) galios atsinaujinančios
ŽYMA
ELEKTROS ENERGIJA