Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 19 d.


Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ekspertai: V. Putinas vis dar išlaiko Rusijos politikos elito lojalumą
Prezidentas Vladimiras Putinas kol kas išlaiko Rusijos politinio elito lojalumą, nors tarptautinė bendrija reiškia pasipiktinimą dėl invazijos į Ukrainą ir įvedė beprecedentes sankcijas.
Pasaulis
RUSIJA
Rusų oligarchas O. Deripaska paragino padaryti galą „valstybės kapitalizmui“ Rusijoje
Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimas oligarchas Olegas Deripaska pirmadienį pareiškė, kad laikas padaryti galą „visam šitam valstybės kapitalizmui“ ir pakeisti politiką, šalies ekonomikai susidūrus su sankcijų, kurias Vakarų šalys paskelbė dėl Maskvos agresijos prieš Ukrainą, padariniais.
The Economist
NELYGYBĖ
Kokiu matu matuoti vieną procentą?
Politikams vis didesnį prioritetą teikiant nelygybės klausimui, dalis ekonomistų jos rodiklius pradeda vertinti nauju kampu
IQ Tema
Žaidžiame klases: kas iš tiesų yra vidurinioji klasė Lietuvoje?
Apie vidurinę klasę iki šiol diskutuota daug, tačiau kartais atrodo, kad Lietuvoje ši sąvoka tampa turtingesne žymiojo „paprasto žmogaus“ versija
Aktualijos
Kaip tampama „apačiais“?
Nostalgija, globalizacijos nešami pokyčiai ir asmeninio saugumo stoka pureną dirvą, kurioje tarpsta populizmas
Komentarai
Davoso depresija
Šveicarijoje, Davose, vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume, į kurį kasmet susirenka vadinamasis globalus elitas aptarti tarptautinių problemų, lankausi nuo 1995-ųjų. Tačiau dar niekada iš jo nesu grįžęs toks nusivylęs kaip pastarąjį kartą.
Aktualijos
Skaldyk ir valdyk
Po nesėkmingo karo Gruzijoje Maskva buvo priversta iš esmės peržiūrėti kovoti su Vakarais turimas priemones. Rusijos santykių su Vakarais eksperto Antono Šechovcovo, skaitysiančio pranešimą konferencijoje "Pasaulis 2018", teigimu, iš Vakarų kylančią grėsmę Vladimiro Putino režimas išsigalvoja, visgi pasirinkta kryptis bendradarbiauti su radikalios dešinės partijomis duoda rezultatų. Apie tai, kaip Kremlius destabilizuoja Europą, taip pat apie artėjančią postputinišką režimo erą su juo kalbėjosi IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė.
Verslas
Brazilijos elito šventė
Kas atsitinka, kai korupcijos kamuojama, didžiulę socialinę atskirtį šimtmečius kenčianti ir iš gilios ekonomikos krizės neišsikapanojanti valstybė imasi organizuoti olimpines žaidynes? Ekspertai ir vietos gyventojai apie „Rio 2016“ dažnai turi kitokią nuomonę nei olimpiadą giriantys Brazilijos politikai ar pats Tarptautinis olimpinis komitetas.
ŽYMA
ELITAS