Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


Aktualijos
DVIGUBA PILIETYBĖ
Nepavykęs referendumas sukūrė teisinio neįmanomumo situaciją
Nepavykus antram referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, jo iniciatorė Dalia Asanavičiūtė sako, kad Lietuva atsiduria „teisinio neįmanomumo situacijoje“. Todėl politikė pirmadienį
Komentarai
ŠVIETIMO POLITIKA
Kam reikalingos rusų ir lenkų mokyklos? Tik ne vaikams
Konkrečios istorijos, kad kai kuriose ne lietuvių kalba dėstančiose mokyklose tvyro prokremliškos ir Lietuvai priešiškos nuotaikos, paskatino diskusijas, gal jau
Temos
MIGRANTŲ ISTORIJOS
Verčiau mirti, nei grįžti į Kiniją
Tūkstančiai kinų migrantų kasmet keliauja per Lotynų Ameriką iki JAV sienos. Shawnas Yuanas sekė vieno jų kelionę nuo Kito iki
Aktualijos
EMIGRANTAI
Norinčių grįžti į Lietuvą emigrantų per trejus metus padaugėjo beveik 15 proc.
Norinčių grįžti į Lietuvą emigrantų per trejus metus padaugėjo 14,6 proc., o labiausiai tą padaryti juos motyvuoja gerėjantis darbo užmokestis ir Lietuvoje likę šeimos nariai. Tuo metu tų, kurie užsienio šalyse yra gerai įsitvirtinę ir apie grįžimą negalvoja, sumažėjo 11,2 proc., rodo naujausia Užimtumo tarnybos apklausa.
Kultūra
KINAS
Norvegų režisierius E. Poppe – laisvas kurti ir tikėti
„Jei pusantros valandos įstrigusiame lifte praleistumėte su Vladimiru Putinu, ką jam pasakytumėte? Juk akivaizdu, kad būtumėte priversti kalbėtis, – taip netiesiogiai savo būsimą psichologinę dramą „Kvislingas“ Agnei Žemaitytei pristato norvegų režisierius Erikas Poppe. – Man būtų be galo įdomu, kas vyksta antidemokratinio šalies vadovo galvoje ir kaip toli jis gali eiti.“ Vilniuje neseniai viešėjęs menininkas jau ketvirtoje savo juostoje („Tūkstantį kartų labanakt“, „Karaliaus ne“, „Utioja, liepos 22-oji“) nagrinės demokratijos trapumo klausimus.
Aktualijos
MIGRACIJA
Į Lietuvą grįžta daugiau lietuvių nei išvyksta, padaugėjo emigravusių iš Rusijos, Ukrainos
Į Lietuvą grįžta daugiau lietuvių nei išvyksta, padaugėjo emigravusių iš Rusijos bei Ukrainos, penktadienį pranešė Migracijos departamentas.
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Namai be dūmų
Jau buvau patikėjęs, kad „Brexitas“ pargins namolio visus emigrantus, bet kai per rinkimų laikotarpio sumaištį nežinia kurios kadencijos seimūnai priėmė įstatymą, ribojantį laisvę rūkyti balkonuose, ėmiau abejoti, ar tikrai visi iškart parkurnės į savo gimtąsias pakriaušes, viršulus ir koralus.
Pasaulis
TURKIJA
R. T. Erdogano ultimatumas: Europa privalo paremti Turkiją Sirijoje, jei nori sprendimo dėl migrantų
Europos šalys privalo palaikyti Turkijos „sprendimus“ Sirijoje, jei nori išspręsti migrantų krizę, trečiadienį pareiškė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas , apkaltinęs Europą „trypiant“ pabėgėlių teises.
The Economist
Kodėl klesti ūkio darbininkų migracija
Priešiškumas migrantams auga, bet pagalbiniai darbininkai vis dar balsuoja kojomis
The Economist
Vyriausybėms reikia sugalvoti, kaip geriau valdyti migraciją
Dėl migrantų pasaulis gali dar labiau suklestėti, bet reikia įtikinti rinkėjus
IQ Tema
Mylėti palikusius: kodėl emigrantai per rinkimus balsuoja vangiai?
2016 m. Seimo rinkimuose balsavo mažiau nei dešimtadalis tokią teisę turinčių emigrantų. Ar Lietuva tikrai nori stipresnio ryšio su jais?
IQ Tema
Trijų beždžionėlių metodas
Emigrantai, homoseksualai, onkologiniai ligoniai, mokslininkai: IQ pristato dešimt visuomenės grupių – šimtus tūkstančių žmonių, kurie Lietuvoje vis dar nesulaukia deramo politikų dėmesio
Aktualijos
Po „Brexit“ išvykstančių ES piliečių skaičius padidėjo ketvirtadaliu, sumažėjo imigracija
Didžioji Britanija fiksuoja didžiausią per dešimtmetį iš šalies išvykstančių Europos Sąjungos piliečių pagausėjimą. Per 12 mėnesių, skaičiuojant iki kovo pabaigos, iš salyno išvyko iki 122 tūkst. žmonių.
ŽYMA
EMIGRANTAI