Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


Pasaulis
TURKIJA
R. T. Erdoganas turėjo „nepagrįstų pranašumų“ antrajame rinkimų ture, teigia stebėtojai
Turkijos prezidento rinkimuose būta „nepagrįstų pranašumų“ perrinktojo Recepo Tayyipo Erdogano atžvilgiu, pirmadienį pareiškė Europos rinkimų stebėtojai. Sekmadienį vykusį antrąjį rinkimų turą
Pasaulis
TURKIJA
R. T. Erdogano varžovas Turkijos prezidento rinkimuose padavė dabartinį lyderį į teismą
Turkijos lyderio Recepo Tayyipo Erdogano varžovas prezidento rinkimuose pateikė jam maždaug 47 tūkst. eurų ieškinį už sumontuoto vaizdo įrašo, kuriame
Pasaulis
IQ POLITIKA
Ar žemės drebėjimas sudrebins ir artėjančius rinkimus Turkijoje?
Pirmadienio naktį Pietų Turkiją sukrėtė 7,8 balo žemės drebėjimas, po jo įvyko keliasdešimt požeminių smūgių. Pirmadienio popietę kilo dar vienas žemės drebėjimas, 7,4 balo stiprumo. Antradienį aukų skaičius Turkijoje viršijo 3,5 tūkst., tačiau neatmetama, kad jų bus ir daugiau. Teigiama, kad tai – stipriausias žemės drebėjimas nuo 1939-ųjų, kai dėl požeminių smūgių žuvo 30 tūkst. žmonių. Apie nelaimės padarinius – pokalbis su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Egdūnu Račiumi.
The Economist
PASAULIS 2023. EUROPA
Turkijos šimtmetis gali sutapti su R. T. Erdoğano eros pabaiga
Šiuolaikinei Turkijai, kurią Kemalis Atatürkas sukūrė iš Osmanų imperijos likučių, 2023-iaisiais sukanka 100 metų. Nuotaika vargu ar bus šventiška. 2010 m.
The Economist
PASAULIS 2023. APŽVALGA
Kaip V. Putino karas destabilizuoja pasaulį
Robertas Guestas teigia, jog smulkesni diktatoriai pasimokys iš Vladimiro Putino klaidų. Pasaulis turi pasirūpinti, kad tos pamokos būtų teisingos. Pasak
Pasaulis
TURKIJA IR RUSIJA
R. T. Erdoganas nurodė vyriausybei pradėti rengti Rusijos siūlomo naujo dujų centro planus
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas palaiko Kremliaus idėją sukurti naują tarptautinį dujų centrą Turkijoje ir pageidauja, kad jo vyriausybė netrukų pradėti rengti idėjos įgyvendinimo planus, penktadienį pranešė Turkijos žiniasklaida.
Pasaulis
RUSIŠKOS DUJOS
Prancūzija atmetė V. Putino pasiūlymą įkurti naują dujų centrą kaip „beprasmį“
Prancūzijos prezidentūra ketvirtadienį atmetė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymą sukurti naują „dujų centrą“ Turkijoje, per kurį dujos būtų tiekiamos Europai, pareikšdamas, kad toks pasiūlymas yra „beprasmis“.
Pasaulis
SAVIRAIŠKOS LAISVĖ
Turkija įveda laisvės atėmimo bausmę už „netikras naujienas“
Turkijos parlamentas ketvirtadienį patvirtino griežtą įstatymą, pagal kurį žurnalistams ir socialinės žiniasklaidos vartotojams grės įkalinimo iki trejų metų bausmė už „netikrų naujienų“ skleidimą.
Pasaulis
RUSIJA IR TURKIJA
Turkija sumokės už ketvirtadalį rusiškų dujų rubliais
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Turkija sumokės už ketvirtadalį rusiškų gamtinių dujų importo pagal naujus sandorius, skirtus prekybai skatinti, rubliais.
Finansai ir investavimas
ENERGETIKA
Turkija už dalį rusiškų dujų mokės rubliais, sako R. T. Erdoganas
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas patvirtino, kad jo šalis pradės mokėti rubliais už dalį iš Rusijos importuojamų gamtinių dujų.
Pasaulis
R. T. Erdoganas perspėja, kad Turkija dar gali blokuoti Šiaurės šalių stojimą į NATO
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį perspėjo Švediją ir Suomiją, kad dar gali blokuoti jų stojimą į NATO, jeigu jos
Pasaulis
NATO PLĖTRA
Suomijos ir Švedijos lyderiai antradienį aptars siekį įstoti į NATO su Turkijos vadovu
Suomijos ir Švedijos lyderiai aptars savo šalių siekius įstoti į NATO su šį procesą blokuojančios Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu,
The Economist
GEOPOLITIKA
JAV vis labiau užsisklendžiant, galvas kelia regioniniai nenaudėliai
Smulkesnės grėsmės dar niekada begėdiškiau nedemonstravo svorio
Pasaulis
ŽODŽIO LAISVĖ
R. T. Erdoğanas griežtina įstatymus dėl socialinių tinklų
Turkijos parlamentas trečiadienį priėmė kontroversišką įstatymą, suteikiantį vyriausybei daugiau galių kontroliuoti socialinius tinklus, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.
ŽYMA
ERDOGANAS