Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
Sulaikytas buvęs Kalnų Karabacho lyderis, derybos dėl JAV biudžeto ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių rugsėjo 27-osios naujienų Lietuvoje ir pasaulyje apžvalga. Tęsiasi JAV derybos dėl biudžeto Antradienį kilę ginčai dėl JAV vyriausybės biudžeto tęsiasi. Šiandien
Komentarai
KOMENTARAS
Svarbu ne tai, kiek dar kils palūkanos, o kiek ilgai jos išliks dabartinio lygio
Rugsėjo 14 d. vykusiame posėdyje Europos Centrinio Banko (ECB) Valdančioji taryba nusprendė dar kartą padidinti bazines palūkanas euro zonoje. 2022 m. liepos pabaigoje prasidėjusiame palūkanų didinimo cikle, ECB bazines palūkanas pakėlė jau 10-tą kartą. Tai rodo ECB ryžtą sulėtinti infliaciją iki 2 proc. – toks tikslas yra numatytas Europos centrinio banko mandate.
Komentarai
KOMENTARAS
10 iš eilės bazinių palūkanų normų pakėlimas: kuo ilgiau delsiama, tuo didesnio šoko reikia padėčiai taisyti
Ketvirtadienį Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba dar 0,25 proc. punktais padidino bazines palūkanų normas. Atvejis toks ne pirmas, tačiau itin skausmingas gyventojams ir įmonėms.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
EK vadovės metinis pranešimas, Rusijos ir Šiaurės Korėjos santykiai bei kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių rugsėjo 13-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Finansai ir investavimas
EUROPOS CENTRINIS BANKAS
Ch. Lagarde: ECB kitame posėdyje gali padidinti palūkanų normas arba padaryti pertrauką
Europos Centrinis Bankas (ECB) kitame posėdyje gali vėl padidinti palūkanų normas arba padaryti pertrauką, o bet koks sprendimas priklausys nuo
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
ECB palūkanų normas padidino iki 3,75–4,5 proc.
Ketvirtadienį posėdžiavusi Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba nusprendė visas tris pagrindines palūkanų normas padidinti 25 baziniais punktais.
Komentarai
KOMENTARAS
Metai su keliamomis palūkanomis: už pigius pinigus anksčiau ar vėliau tenka susimokėti
Praėjo lygiai metai nuo pirmojo per pastarąjį dešimtmetį bazinių palūkanų normų pakėlimo. Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį jas padidino devintą kartą iš eilės, iki 3,75–4,5 proc. intervalo. Stebint be atokvėpio keliamas palūkanas, peršasi viena išvada – kuo ilgiau jos laikomos dirbtinėse žemumose, tuo didesnio šoko reikia siekiant jas grąžinti į normalų lygį. Optimizmo suteikia tai, kad pinigų politikos formuotojai pačių veiksmais pademonstravo, jog būtent pinigų kiekio mažinimas yra būdas suvaldyti infliaciją. Tai leidžia tikėtis, kad ateityje tokio masto pinigų spausdinimo nebematysime.
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
L. Marcinkevičius: palūkanų normų pikas yra ne už kalnų, o su jų mažinimu ECB neskubės
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertas Leonardas Marcinkevičius teigia, kad nors rinkos tikisi, jog Europos Centrinis Bankas (ECB) palūkanas paskutinį kartą kels rugsėjį, jų mažinimo pradžia gali užtrukti. Pasak jo, ECB neturinti kitų įrankių, be pasekmių stebėsenos, kuriais gali nuspręsti, ar palūkanų normos pakeltos iki reikalingo lygio.
Aktualijos
ANTRADIENIO KALEIDOSKOPAS
Mokesčių reforma Seime, J. Prigožino paieškos ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių birželio 27-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
Ch. Lagarde: jei perspektyvos reikšmingai nekis, ECB liepą tęs palūkanų didinimą
Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde antradienį pareiškė, kad yra mažai tikėtina, jog netolimoje ateityje su aukšta infliacija kovojantys pinigų politikos formuotojai galės teigti, kad buvo pasiektas palūkanų normų kėlimo pikas.
Verslas
PALŪKANŲ NORMOS
G. Šimkus: esame reikšmingai priartėję prie palūkanų normų kėlimo pabaigos
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tvirtina, kad reikšmingai artėjama link to, jog Europos Centrinis Bankas (ECB) nebekeltų palūkanų normų. Jis buvo užtikrintas, kad liepos mėnesį dar kartą palūkanų normos bus keliamos, bet dėl rugsėjo mėnesio prognozių spėti nesiryžo.
Komentarai
KOMENTARAS
Kas nutinka ekonomikai perdozavus ECB „burbulinado“?
Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį dar kartą pakėlė bazines palūkanų normas. Dabar jos sieks 3,5-4,25 proc. intervalą. Dar praėjusiame valdančiosios tarybos posėdyje centrinis bankas buvo paskelbęs, kad nuo liepos imsis mažinti per pandemiją prispausdintų pinigų kiekį – visiškai nutrauks lėšų, gautų iš kiekybinio skatinimo tikslais pradėtos Turto pirkimo programos (TPP), reinvestavimą. Šiuo sprendimu euro zonos pinigų politikos formuotojai pripažino, kad ilgą laiką nuliniame lygyje laikytos palūkanų normos visgi nebuvo vienintelis veiksnys, įgalinęs itin aukštą infliaciją.
Aktualijos
KETVIRTADIENIO KALEIDOSKOPAS
Palūkanų normos, problemos B. Johsonui ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių birželio 15-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Verslas
PALŪKANŲ NORMOS
ECB dar kartą pakėlė palūkanų normas
Ketvirtadienį posėdžiavusi Europos Centrinio Banko (ECB) Valdančioji taryba nusprendė visas tris pagrindines palūkanų normas padidinti 25 baziniais punktais.
Finansai ir investavimas
BAZINĖS PALŪKANOS
ECB beveik neabejotinai toliau didins bazines palūkanų normas
Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį beveik neabejotinai padidins palūkanų normas ir toliau tęs savo kovą su infliacija, nepaisydamas to, kad
ŽYMA
EUROPOS CENTRINIS BANKAS