Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Kokias žinutes dėl palūkanų ateities siunčia ECB sprendimai?
Bazinės palūkanų normos nebuvo keičiamos antrą kartą iš eilės. Praėjusį ketvirtadienį Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba jas nutarė palikti 4,00-4,75 proc. intervale. Konkrečių sprendimų dėl pinigų politikos krypties keitimo rinkos dalyviai šį kartą nesitikėjo, visgi buvo laukiama užuominų, kada centrinis bankas galėtų pradėti palūkanų mažinimą. Nors ECB vadovė Christine Lagarde stengėsi prislopinti rinkos dalyvių optimizmą, naujausios infliacijos prognozės ir sprendimai dėl ECB vertybinių popierių portfelio normalizavimo siunčia žinutes ir apie bazinių palūkanų normų ateitį.
Aktualijos
KETVIRTADIENIO KALEIDOSKOPAS
V. Orbáno stabdžiai Ukrainos narystei ES, ECB sprendimas ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių gruodžio 14-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Komentarai
KOMENTARAS
Infliacija Europoje krenta greičiau, nei prognozuota
Lapkritį euro zonos metinės infliacijos duomenys gerokai sumažėjo ir sparčiai artėjo prie pageidaujamos 2 proc. ribos. Kokios yra naujausios finansų analitikų prognozės dėl infliacijos 2024 m. ir kokio palūkanų mažinimo galime tikėtis iš Europos Centrinio Banko (ECB)?
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
Analitikai: ECB kitąmet bazines palūkanas mažins bent tris kartus
Europos Centrinis Bankas ir Anglijos bankas 2024 metais bazines palūkanas mažins mažiausiai tris kartus, o pirmas jų apkarpymas veikiausiai įvyks birželio mėnesį, prognozuoja „Financial Times“ kalbinti analitikai.
Komentarai
KOMENTARAS
ECB pristabdė palūkanų kėlimą. Lieka laukti sprendimų dėl kiekybinio griežtinimo
Dešimt iš eilės. Tiek kartų Europos Centrinis Bankas (ECB) didino bazines palūkanų normas, prieš pranešdamas apie pauzę. Ketvirtadienį Atėnuose susirinkusi šios institucijos valdančioji taryba nutarė pristabdyti rekordiškai spartų palūkanų kėlimo ciklą. Daugeliui paskolų turėtojų dabar aktualiausias klausimas, „o kada prasidės mažinimas?“. Vis dėlto verta apsvarstyti ir klausimą dėl kiekybinio griežtinimo. Tai pasitarnautų infliacijos valdymui ir tvariam ekonomikos augimui.
Komentarai
KOMENTARAS
Mažesnės palūkanų normos – jau horizonte
Tarpbankinės palūkanų normos Euribor pasiekė 4 procentus, aukščiausią lygį nuo 2008-ųjų metų. Vis tik daugėja ženklų, kad kitais metais Europos Centrinis Bankas (ECB) jau kovos nebe su infliacija ir pradės mažinti palūkanų normas.
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
ECB atstovas: palūkanų normos bus stabilizuotos artėjant prie 2 proc. infliacijos
Europos Centrinio Banko (ECB) vykdomosios valdybos narys ir vyriausiasis ekonomistas Philipas Lane‘as sako, kad būtina išlaikyti pasiektą infliacijos lygį, o palūkanų normos bus stabilizuotos, kai Bendrija priartės prie 2 proc. infliacijos tikslo.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
Sulaikytas buvęs Kalnų Karabacho lyderis, derybos dėl JAV biudžeto ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių rugsėjo 27-osios naujienų Lietuvoje ir pasaulyje apžvalga. Tęsiasi JAV derybos dėl biudžeto Antradienį kilę ginčai dėl JAV vyriausybės biudžeto tęsiasi. Šiandien
Komentarai
KOMENTARAS
Svarbu ne tai, kiek dar kils palūkanos, o kiek ilgai jos išliks dabartinio lygio
Rugsėjo 14 d. vykusiame posėdyje Europos Centrinio Banko (ECB) Valdančioji taryba nusprendė dar kartą padidinti bazines palūkanas euro zonoje. 2022 m. liepos pabaigoje prasidėjusiame palūkanų didinimo cikle, ECB bazines palūkanas pakėlė jau 10-tą kartą. Tai rodo ECB ryžtą sulėtinti infliaciją iki 2 proc. – toks tikslas yra numatytas Europos centrinio banko mandate.
Komentarai
KOMENTARAS
10 iš eilės bazinių palūkanų normų pakėlimas: kuo ilgiau delsiama, tuo didesnio šoko reikia padėčiai taisyti
Ketvirtadienį Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba dar 0,25 proc. punktais padidino bazines palūkanų normas. Atvejis toks ne pirmas, tačiau itin skausmingas gyventojams ir įmonėms.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
EK vadovės metinis pranešimas, Rusijos ir Šiaurės Korėjos santykiai bei kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių rugsėjo 13-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Finansai ir investavimas
EUROPOS CENTRINIS BANKAS
Ch. Lagarde: ECB kitame posėdyje gali padidinti palūkanų normas arba padaryti pertrauką
Europos Centrinis Bankas (ECB) kitame posėdyje gali vėl padidinti palūkanų normas arba padaryti pertrauką, o bet koks sprendimas priklausys nuo
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
ECB palūkanų normas padidino iki 3,75–4,5 proc.
Ketvirtadienį posėdžiavusi Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba nusprendė visas tris pagrindines palūkanų normas padidinti 25 baziniais punktais.
Komentarai
KOMENTARAS
Metai su keliamomis palūkanomis: už pigius pinigus anksčiau ar vėliau tenka susimokėti
Praėjo lygiai metai nuo pirmojo per pastarąjį dešimtmetį bazinių palūkanų normų pakėlimo. Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį jas padidino devintą kartą iš eilės, iki 3,75–4,5 proc. intervalo. Stebint be atokvėpio keliamas palūkanas, peršasi viena išvada – kuo ilgiau jos laikomos dirbtinėse žemumose, tuo didesnio šoko reikia siekiant jas grąžinti į normalų lygį. Optimizmo suteikia tai, kad pinigų politikos formuotojai pačių veiksmais pademonstravo, jog būtent pinigų kiekio mažinimas yra būdas suvaldyti infliaciją. Tai leidžia tikėtis, kad ateityje tokio masto pinigų spausdinimo nebematysime.
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
L. Marcinkevičius: palūkanų normų pikas yra ne už kalnų, o su jų mažinimu ECB neskubės
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertas Leonardas Marcinkevičius teigia, kad nors rinkos tikisi, jog Europos Centrinis Bankas (ECB) palūkanas paskutinį kartą kels rugsėjį, jų mažinimo pradžia gali užtrukti. Pasak jo, ECB neturinti kitų įrankių, be pasekmių stebėsenos, kuriais gali nuspręsti, ar palūkanų normos pakeltos iki reikalingo lygio.
ŽYMA
EUROPOS CENTRINIS BANKAS