Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


Pasaulis
PASAULIS
PPO paskelbė apie Ukrainos prašymą spręsti ginčą dėl grūdų su ES šalimis
Pasaulio prekybos organizacija (PPO) ketvirtadienį paskelbė apie Ukrainos prašymą pradėti ginčų sprendimo procedūrą po to, kai Lenkija, Vengrija ir Slovakija
Komentarai
KOMENTARAS
„Brexito“ galimybėmis britai dar nepasinaudojo
Beveik prieš septynerius metus britai balsavo už „Brexitą“. 2020 m. sausio 31 d. šalis oficialiai išstojo iš ES, o nuo 2021 m. atgavo prekybos laisvę ir savarankiškumą. Daugiausia problemų „Brexitas“ britams sukėlė dėl prekybos sutrikdymo. Tai akivaizdi priežastis to, kodėl britų, kurie balsuotų už grįžimą į ES, skaičius šiuo metu net 20 proc. lenkia oponentų. Ar tai politiškai realu ir ar ES bus pasirengusi vėl suteikti Jungtinei Karalystei visas turėtas teises Bendrijoje, jau kitas klausimas.
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Lenkijos keliai ir klystkeliai
Jei atsistotų – dangų paremtų, jei prakalbėtų – daug pasakytų. Ši vaikiška mįslė labai tinka Lenkijai, kurios keliai kaip niekas kitas įtaigiai pasakoja pastarųjų trijų dešimtmečių raidos istoriją.
IQ Tema
REGIONINĖ GALYBĖ
Kur lenkia Lenkija?
Lenkija neslepia ambicijų būti Rytų ir Vidurio Europos regiono lydere ir atsvara didžiosioms ES valstybėms. Ar šios ambicijos pagrįstos?
Finansai ir investavimas
FINANSAI
EBPO narių BVP antrąjį 2023-iųjų ketvirtį didėjo 0,4 proc.
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) priklausančių valstybių bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su ankstesniu laikotarpiu,
Aktualijos
PENKTADIENIO KALEIDOSKOPAS
„Wagner“ veiklos modelis, naujos taisyklės interneto platformoms ir kitos svarbiausios naujienos
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
ES įvedė sankcijas Baltarusijos pareigūnams dėl susidorojimo su opozicijos atstovais
Europos Sąjunga ketvirtadienį įvedė sankcijas keliems Baltarusijos milicijos, teisingumo sistemos ir kalėjimų pareigūnams dėl susidorojimo su opozicijos atstovais, taip pat žiniasklaidos darbuotojams ir bendrovėms, kaltinamoms Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą rėmimu.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
ES griežtai smerkia „France 24“ ir RFI blokavimą Nigeryje
Europos Sąjunga penktadienį griežtai pasmerkė prancūzų žiniasklaidos priemonių blokavimą Nigeryje, kur po praėjusią savaitę įvykdyto perversmo kilo protestai prieš buvusią kolonijinę valdytoją Prancūziją.
NT ir energetika
BALTIJOS ŠALIŲ SINCHRONIZACIJA
Baltijos šalių elektros sistemų operatoriai pasirašė susitarimą dėl sinchronizacijos 2025 m. vasarį
Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“, AST ir „Elering“ pasirašė susitarimą dėl sinchronizacijos datos. Pagal susitarimą, atsijungimas nuo Rusijos valdomos sistemos ir prisijungimas prie kontinentinės Europos tinklų įvyks 2025 m. vasarį.
Pasaulis
RUSIJA
J. Borrellis: režimai Afrikoje yra V. Putino „pėstininkai pasauliniame šachmatų žaidime“
Aukščiausiasis Europos Sąjungos (ES) diplomatas Josepas Borrellis pareiškė, kad imperialistinė Rusija siekia panaudoti karinius režimus Afrikoje „kaip pėstininkus savo pasauliniame šachmatų žaidime“.
Finansai ir investavimas
EUROPOS SĄJUNGA
Keturios bendrovės galės teikti sutelktinio finansavimo paslaugas visoje ES
Lietuvos bankas bendrovėms „Crowdpear“, „CF Real Estate Lt“, „8 stars“, ir „Bendras finansavimas“ suteikė sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjų licencijas pagal visoje Europos Sąjungoje (ES) galiojantį Sutelktinio finansavimo reglamentą. Jos galės teikti sutelktinio finansavimo ir papildomas paslaugas visoje ES.
Aktualijos
KLIMATO KAITA
90 proc. lietuvių pritaria siekiui mažinti išmetamųjų teršalų kiekį
Naujos „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, devyni iš dešimties lietuvių ir tiek pat europiečių klimato kaitą laiko rimta pasaulį ištikusia problema. 50 proc.
Aktualijos
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
ES patvirtinus naujas sankcijas Baltarusijai, G. Landsbergis ragina jas griežtinti toliau
Europos Sąjungai (ES) patvirtinus naujas sankcijas Baltarusijai Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad jas patvirtinti reikėjo jau seniai, ir ragina nesustoti.
Verslas
ES INVESTICIJŲ PASKATINTI SEKTINI PAVYZDŽIAI
Efektyviau ir žaliau
ES investicijos reklamos gamintojai bendrovei „Pramuštgalvis“ leido atsisakyti neperdirbamo plastiko ir dirbti našiau. „Tai buvo pirmasis toks Europos Sąjungos (ES) struktūrinių
Aktualijos
VETO TEISĖ
Išgriebti degutą iš medaus
ES viršūnėse netyla kalbos dėl veto teisės atsisakymo. Tačiau kelias iki to – ilgas ir duobėtas. „Jei nori blokuoti visą ES,
ŽYMA
EUROPOS SĄJUNGA