Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


Kultūra
PAŽIŪROS
R. Polanski nedalyvaus Prancūzijos kino apdovanojimų ceremonijoje
Kino režisierius Romanas Polanski ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad nedalyvaus Prancūzijos „Oskarais“ vadinamų kino apdovanojimų įteikimo ceremonijoje, nes baiminasi feminisčių „viešo linčiavimo“.
Verslas
LYČIŲ LYGYBĖ
Moterys Lietuvoje tebekovoja už savo teises
Dažnai lyčių lygybė siejama su tolerancija, kvotomis ar feminizmu. Vis dėlto pirmiausia vyrų ir moterų skaičiaus balansas ir sąžiningi atlyginimai yra ekonominio augimo variklis – tai skatina ir įmonių, ir šalies progresą.
Aktualijos
Daugiau asmens laisvių, mažiau valstybės
„Feminizmas vis dar lieka viena aktualiausių politinių diskusijų temų, ir suprasti jo reikšmę ypač svarbu šiuolaikinėms moterims“, – įsitikinusi „The Atlas Society“ vadovė Jennifer A. Grossman. Kalbėdama su IQ žurnaliste Kotryna Tamkute ji kritikavo modernios gerovės valstybę ir teigė, kad tik sveikas žmogus gali būti visiškai laisvas.
Aktualijos
Moteris ir jos problemos nebeegzistuoja
Amžiaus sandūroje Senajame žemyne tvyrojo savotiškas pergalės jausmas, kad pagaliau europietės pasiekė lygybę. Tačiau, kaip pastebi feminizmo tyrinėtoja Eglė Kačkutė, liko nemažai neatsakytų klausimų. Su ja apie moterų padėtį skirtingose visuomenėse ir atspindžius literatūroje kalbėjosi Ieva Aleksiejūnienė.
ŽYMA
FEMINIZMAS