Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gruodžio 6 d.


Kultūra
PASKUTINĖ SKILTIS
„Midsummer Vilnius“ su sostine pažindina meno kalba
Miesto festivalis „Midsummer Vilnius“ jau aštuntą vidurvasarį pažadina Valdovų rūmų didįjį kiemą. Nuo 2016 m. organizuojamas festivalis kasmet ne tik
Kultūra
KINAS
„Kino pavasaryje“ bus parodyti šeši ilgo metro lietuvių filmai, tarp jų ir „Mariupolis 2“
Kovo 16–26 dienomis vyksiančiame Vilniaus miesto kino festivalyje „Kino pavasaris“ bus parodyti šeši ilgo metro lietuvių filmai, tarp jų – Ukrainoje nužudyto Manto Kvedaravičiaus ir jo sužadėtinės Hannos Bilobrovos „Mariupolis 2“.
Kultūra
KINAS
Kino festivalis „Scanorama“ žada pristatyti naujoves ir išlaikyti tradicijas
Pristatyta Europos šalių kino forumo „Scanorama“ jubiliejinė festivalio programa, joje – naujas ilgametražių filmų konkursas, Lietuvoje beveik nerodyti filmai iš juostų ir kitos naujovės, ketvirtadienį pranešė organizatoriai.
Pasaulis
COVID-19
Rio de Žaneiras atidėjo garsųjį karnavalą
Garsieji Rio de Žaneiro karnavalo paradai ketvirtadienį tapo dar viena COVID-19 pandemijos auka: pareigūnai paskelbė, kad šaliai toliau grumiantis su liga neribotam laikui atidedami 2021 metų vasario renginiai.
Kultūra
Grįžtantys prie jūros
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) jau beveik tris dešimtmečius kviečia į tarptautinį operos ir simfoninės muzikos festivalį „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Kam šiais metais bus skiriamas ypatingas dėmesys, Laurai Čiginskaitei pasakojo KVMT vadovė Laima Vilimienė.
Kultūra
Japonų iliustratorius: „Dauguma mūsų prisibijome technologijų“
Daugiau nei 8 tūkst. kilometrų nuo Lietuvos nutolusi Japonija jau ne pirmą rugsėjį priartėja prie Vilniaus. Šiųmečiame festivalyje „nowJapan“ savo darbus pristatys ir menininkas Hiroyuki-Mitsume Takahashi. Apie savo kūrybą jis pasakojo Laurai Čiginskaitei.
Kultūra
„Tilto namai“ vasarą atidarys alternatyvia muzika
Birželio 2-3 dienomis Vilniuje, „Downtown Forest“ hostelio pievose, vasarą atidarys antrasis „Tilto namų“ festivalis.
Kultūra
Debiutų pavasaris
Į kino teatrus grįžta Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“, kurio programoje – ne tik žinomų režisierių, bet ir debiutantų pavardės. Laurai Čiginskaitei vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta sako, kad būtent pradedančių kūrėjų filmai būna įdomiausi.
Kultūra
Festivaliai Lietuvoje: taip gimė tradicijos
Prieš atkuriant nepriklausomybę ir šiek tiek vėliau rengti festivaliai neturėjo kelių scenų ir juose nepasirodydavo po keliolika grupių, tačiau jie žymėjo šio reiškinio pradžią
Kultūra
Keturiese prieš tūkstantį
Būsimasis festivalio „Naujasis cirko savaitgalis“ svečias Claudio Stellato išlaikė vis retesnėmis tampančias savybes: gebėjimą neskubėti, susikoncentruoti, paisyti tik savo vidinių terminų. Prieš jo viešnagę Vilniuje Viktorija Vitkauskaitė domėjosi, kaip menininkas suderina lėtą tempą ir dinamiškas idėjas.
Kultūra
Vasaros ritmu
Suteikti malonumą, sukelti šypseną ir padėti atsipalaiduoti. Tokia, anot Kristupo festivalio meno vadovo Donato Katkaus, turėtų būti šiltojo sezono muzika. Apie 23-iojo festivalio ritmus su dirigentu kalbasi Inesa Rinkevičiūtė.
Kultūra
Poezijos pavasaris kviečia: pirmosios savaitės renginiai
Net trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – prasidėjęs Poezijos pavasaris leidžiasi į kelionę po Lietuvą. 57-ojo poezijos festivalio renginiai taip pat vyks ir Lenkijoje, Gruzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Šveicarijoje.
Kultūra
„Nepatogus kinas“: jokios politinės ideologijos
Jau dešimt metų aktualius dokumentinius filmus pristatantis festivalis „Nepatogus kinas“ aštrių ir skausmingų temų nežada pritrūkti. Ką nepatogaus žiūrovams pasiūlys šiemet, festivalio direktoriaus Gedimino Andriukaičio klausė Viktorija Vitkauskaitė.
ŽYMA
FESTIVALIS