Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 29 d.


Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Įsigaliojęs tabako draudimas, karinės pratybos prie Armėnijos sienos ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Įsigaliojo draudimas tabako gaminiams su skoniu ir kvapu
Vietovardžiai
EGZOTIŠKI KRAŠTAI
Aplankyti Manilos kapinių gyventojų – su pilnomis kišenėmis saldainių
Kontrastai Filipinų sostinėje Maniloje čia apsilankiųjų neturėtų stebinti – metropolis turi net 28 mln. gyventojų. Nors oficialiai pagrindinėje dalyje
Pasaulis
FILIPINAI
Filipinai dėl JAV sankcijų atšaukė susitarimą pirkti rusiškų sraigtasparnių
Filipinai atšaukė užsakymą pirkti 16 rusų karinių sraigtasparnių, po pranešimų, kad buvęs prezidentas Rodrigo Duterte taip nusprendė dėl JAV sankcijų Maskvai, patvirtino Gynybos departamento atstovas.
Pasaulis
AZIJA
Filipinų parlamentas paskelbė F. Marcosą jaunesnįjį šalies prezidentu
Filipinų parlamentas trečiadienį paskelbė Ferdinandą Marcosą jaunesnįjį 17-uoju šalies prezidentu, jam triuškinamai laimėjus gegužės 9-osios rinkimus.
Pasaulis
KARINĖS PRATYBOS
JAV ir Filipinai pradeda didžiausias istorijoje bendras karines pratybas
Filipinai ir Jungtinės Valstijos pirmadienį pradėjo didžiausias istorijoje bendras karines pratybas šioje Pietryčių Azijos salų valstybėje, rodančias stiprėjančius šalių ryšius gynybos srityje, tvyrant įtampai ginčijamoje Pietų Kinijos jūroje.
The Economist
PASAULIS 2022. AZIJA
Suvienyti jėgas: Filipinų opozicijai reikia bendradarbiauti, kad galėtų pasipriešinti autoritarizmui
Teoriškai 2022 m. Filipinai paliks Rodrigo Duterte’s erą praeityje. Konstitucija leidžia prezidentui tik vieną šešerių metų kadenciją. Nors pats yra kilęs iš vienos šalies politinių dinastijų, 2016 m. R. Duterte siekė būti išrinktas kaip nepraustaburnis paprasto žmogaus gynėjas. Jis pažadėjo išlaidų infrastruktūrai ir teikti pirmenybę ūkiui augti, pakeisti konstituciją perduodant galias iš per daug savimi pasitikinčios sostinės Manilos regionams ir užsienio politiką nekeliaklupsčiaujant nė vienai didžiajai valstybei. Svarbiausia – jis paskelbė karą narkotikams, nusikaltimams ir korupcijai. „Esu paskutinė jūsų korta, – žadėjo rinkėjams politikas. – Nebijosiu susitepti rankų, kad tik darbas būtų padarytas.“
Pasaulis
TERORAS FILIPINUOSE
Filipinų prezidento 4 metai valdžioje: neteisminės žmogžudystės, žmogaus teisių pažeidimai ir teroras
Filipinų prezidento Rodrigo Duterte’s 4-osios valdymo metinės kiek apkarto dėl JT Žmogaus teisių tarybos raporto dėl šalyje išvešėjusių neteisminių žmogžudysčių, priimtų abejotinų antiteroristinių įstatymų ir prasto atsako į COVID-19 pandemiją.
Pasaulis
KARANTINO VĖZDAS
Sekti, tildyti, rakinti: kontroversiškiausi karantino pavyzdžiai visame pasaulyje
Demokratinių ir autoritarinių valstybių lyderiai visame pasaulyje koronaviruso epidemijos piko metu naudojosi proga sustiprinti savo galią. Tik masinių susibūrimų ir judėjimo draudimais jie neapsiribojo.
Aktualijos
ŽMOGAUS TEISIŲ SUVARŽYMAI
Kova be taisyklių: koronavirusas rankas atriša ne tik autoritariniams lyderiams
Viruso COVID-19 sukelta pandemija autokratiniai lyderiai visame pasaulyje naudojasi kaip galimybe savo galioms stiprinti. Jų veiksmų modelis, regis, atsispindi ir
Aktualijos
Filipinų prezidentas tęsia kovą su įtariamais narkotikų prekeiviais
Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte paragino šalies policiją kasdien likviduoti dešimtis įtariamų narkotikų prekeivių ir negailėjo pagyrimų pareigūnams, kurie šią savaitę
Aktualijos
36 gyvybes Filipinuose nusinešęs išpuolis nebuvo teroro aktas, teigia šalies valdžia
Automatu ginkluotas užpuolikas praėjusią naktį Filipinuose padegęs kazino greičiausiai nebuvo teroristas, sako šalies prezidentūra. Šis gaisras nusinešė 36 žmonių gyvybes.
Aktualijos
Islamistų užimtame mieste Pietų Filipinuose įstrigę apie 2 tūkst. žmonių
Šiandien Filipinų kariuomenės sraigtasparniai apšaudė islamistų kovotojus, kurie užėmė pietinį Maravio miestą. Čia įstrigę apie 2 tūkst. negalinčių ištrūkti žmonių. Savaitę trunkantys susirėmimai jau nusinešė dešimtis gyvybių.
ŽYMA
FILIPINAI