Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


Verslas
ROŽINĖ SĖKMĖ
Barbės filmas toliau neša pelną bendrovei „Mattel“
Didžiulis filmo „Barbė“ („Barbie“) pasisekimas ketvirtuoju 2023 m. ketvirčiu suteikė JAV žaislų milžinei „Mattel“ stiprų postūmį, trečiadienį pranešė bendrovė.
Kultūra
NOVA LITUANIA
K. Kaupinis: „Politika yra aukščiausios rūšies menas“
Debiutinis pilnametražis Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“, paremtas geografo Kazimiero Pakšto gyvenimo istorija, nukels į 1938–1939 m. Ievai Šukytei režisierius pasakojo, kuo, jo manymu, XX a. ketvirtasis dešimtmetis panašus į šiandienę Lietuvą.
Kultūra
Režisierius Ignas Jonynas: naujasis mūsų filmas yra šiek tiek mišrūnas
Debiutinis ilgametražis režisieriaus Igno Jonyno filmas „Lošėjas“ 2014-aisiais pripažintas geriausiu. Šį rudenį kino teatruose – jo antrojo filmo „Nematoma“ premjera. Kuo jis skirsis nuo debiuto ir kaip vyko kūrybinis procesas, režisierius pasakojo Laurai Čiginskaitei.
Kava su IQ
Filmų kūrėja L. Klein: „Net ir nedidelis ryšys pažadina žudytis norintį žmogų iš aklumo“
JAV režisierė Lisa Klein pati patyrė tai, apie ką atvirauja jos kurtos dokumentinės juostos „Žodis iš S raidės“ herojai. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei pašnekovė pasakojo, kodėl svarbu investuoti į savižudybių prevenciją ir kodėl paskutinę akimirką žmonės visgi nesiryžta nušokti nuo tilto.
Kultūra
Gyvenimas kaip kine
Nežinia kodėl, bet jau ilgą laiką tave persekioja gyvenimo, kaip filmo, idėja. Ta nuojauta, kad esi kažkokio scenarijaus personažas, kad esi jau užfiksuotas kino juostoje, kad nevaldai siužeto ir nieko negali pakeisti, nes nuo tavęs niekas nepriklauso.
Kultūra
Laisvų žmonių gentis
Naujas režisieriaus Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ atsigręžia į nematomą dviračių pasaulio ir prestižinių „Giro d'Italia“ lenktynių pusę – sportininkus, pralaiminčius dėl savo komandos draugo pergalės. IQ kultūros redaktorei Viktorijai Vitkauskaitei dokumentikos kūrėjas pasakoja apie juostos gimimo užkulisius ir jokiais medaliais neišmatuojamą stiprybę.
Kultūra
Europietiški (ne)standartai
Prancūzų režisieriaus Antonino Peretjatko komedija „Džiunglių įstatymas“ pasakoja nuotykių ir meilės istoriją Prancūzijos Gvianos džiunglėse, kur du herojai atvyksta įkurti slidinėjimo kurorto. IQ žurnalistė Ieva Rekštytė-Matuliauskė su festivalio „Žiemos ekranai“ svečiu kalbėjosi apie įkvepiantį gyvenimo absurdą.
ŽYMA
FILMAS