Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, balandžio 18 d.


Vietovardžiai
Nykstantys Mianmaro veidai
Činų genties, vienos iš daugiau nei 130 Mianmare pripažįstamų etninių grupių, atstovės šimtmečius tatuiravosi veidus, bet ši tradicija netrukus išnyks. Tomas Baranauskas leidosi į tolimą kelionę susitikti su paskutinėmis moterimis dažais išmargintais veidais.
Vietovardžiai
Spalvų rojus Čilėje
Piešiniai ant sienų gali ne darkyti, o puošti miestą ir netgi paversti jį gyvu šiuolaikinio gatvės meno muziejumi. Tokius įspūdžius iš vieno garsiausių Čilės miestų parsivežė Laima Druknerytė.
Temos
Made in Bangladesh
Dalis sukrečiančių žymiojo brazilų fotografo Sebastião Salgado ciklo „Darbininkai: industrinio amžiaus archeologija“ kadrų užfiksuoti Bangladeše – vienoje tankiausiai gyvenamų ir skurdžiausių pasaulio valstybių. Į ją išvykęs Romualdas Požerskis laikėsi S. Salgado krypčių ir fiksavo neįtikėtinomis sąlygomis dirbančių žmonių buitį ir... šypsenas.
Temos
Nesibaigianti šventė Buenos Airėse
Ryškios spalvos, šilti žmonės, dieną naktį neslūgstanti energija ir, žinoma, tango. Tokie prisiminimai, užfiksuoti garsiajame San Telmo turguje, tebelydi po Argentiną keliavusią fotografę Laimą Druknerytę.
Temos
Oda, kurioje gyvenu
Vaidmuo. Žaidimas. Kaukė. Kūno meno (angl. body art) plenero dalyviai skirtingais žodžiais įvardija savo sukurtus portretus ir jų sukeltas būsenas. Viktorija Vitkauskaitė stebi, kaip sluoksnius dažų ir tuzinus menininkų idėjų sugėrusi oda keitė garsius Lietuvos kūrėjus.
ŽYMA
FOTOPASAKOJIMAS