Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


Pasaulis
APEC
Karas Ukrainoje meta šešėlį ant APEC viršūnių susitikimo
Ramiojo vandenyno regiono valstybių lyderiai ketvirtadienį atskrenda į Bankoką, kur vyks viršūnių susitikimas, skirtas aptarti atsigavimo nuo pandemijos strategiją ir pasaulinės ekonomikos suirutės, išprovokuotos karo Ukrainoje, valdymą.
Pasaulis
UKRAINA IR RUSIJA
S. Lavrovas: Ukrainos derybų sąlygos yra nerealios
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį kalbėdamas per Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimą pareiškė, kad Ukrainos sąlygos atnaujinti derybas su Maskva yra „nerealios“.
Pasaulis
KINIJA IR PRANCŪZIJA
E. Macronas paragino Kinijos lyderį daryti dar didesnį spaudimą Rusijai dėl karo Ukrainoje
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį paragino Kinijos prezidentą Xi Jinpingą aktyviau siekti, kad Rusiją susėstų prie derybų stalo dėl karo Ukrainoje, pranešė prezidentūra.
Pasaulis
DIDYSIS DVIDEŠIMTUKAS
JAV: G-20 susitikimo pareiškime dauguma narių griežtai pasmerks Rusijos karą prieš Ukrainą
Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimo pabaigoje „dauguma“ narių griežtai pasmerks Rusijos karą prieš Ukrainą, antradienį Balyje sakė vienas aukšto rango JAV pareigūnas.
Pasaulis
DIDYSIS DVIDEŠIMTUKAS
Kinijos lyderis G-20 susitikime ragina neversti maisto ir energijos ginklu
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas antradienį perspėjo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo dalyvius neversti maisto ir energijos ginklu, galimai užmaskuotai kritikuodamas Rusijos invaziją į Ukrainą.
Pasaulis
DIDYSIS DVIDEŠIMTUKAS
V. Zelenskis G20 susitikimo dalyviams: dabar yra metas užbaigti Rusijos karą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį vaizdo ryšiu kreipdamasis į Balyje vykstančio Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikimo dalyvius pareiškė, kad dabar atėjo laikas nutraukti „destruktyvų“ Rusijos karą ir „išgelbėti tūkstančius gyvybių“.
Pasaulis
DIDYSIS DVIDEŠIMTUKAS
G20 susitikimą atidaręs Indonezijos lyderis ragina užbaigti karą
Indonezijos prezidentas Joko Widodo antradienį, pradėdamas Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame dominuos Rusijos invazijos į Ukrainą klausimas, paragino lyderius „užbaigti karą“.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda ragina šalinti Rusiją iš G20, stabdyti narystę tarptautinėse organizacijose
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ragina tarptautinę bendruomenę šalinti Ukrainą užpuolusią Rusiją iš G20 formato, stabdyti jos narystę tarptautinėse organizacijose.
Pasaulis
G 20
Virtuali galia: Rijadui teks nuryti dvi karčias piliules
Kaip ir kasmet, 19 valstybių ir ES lapkričio 21 ir 22 d. rinksis į G20 susitikimą. Šiemet įtakingiausių valstybių vadovų susitikimo šeimininke pirmą kartą tapo arabų šalis – Saudo Arabija. Tačiau svečiams Rijado palmių neteks pamatyti – dėl pasaulinės pandemijos renginys vyks virtualiai.
Finansai ir investavimas
BVP RODIKLIAI
EBPO gerokai pamažino ekonomikos augimo prognozę 2020-iesiems
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) sumažino pasaulio ekonomikos augimo 2020 metais prognozę iki 2,4 procento.
Komentarai
Protestuojantys prieš globalizmą neįžvelgia esmės
Per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Hamburge daugiausia dėmesio sulaukė du dalykai: audringi protestai ir pirmasis JAV prezidento Donaldo Trumpo bei Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimas.
Aktualijos
D. Trumpas sako norintis „konstruktyviai“ dirbti su Rusija
Po susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė norintis „konstruktyviai“ dirbti su Rusija. Jis teigė matantis galimybes kalbėtis dėl kibernetinio saugumo srityje bei dėl Sirijos.
Aktualijos
G-20 apžvalga: D.Trumpas išliko dėmesio centre, renginį temdė riaušininkai
JAV prezidento Donaldo Trumpo nesutarimai su kitais pasaulio lyderiais dėl klimato kaitos išliko akivaizdūs šeštadienį baigiantis neramiausiam iš iki šiol surengtų Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimų.
Pasaulis
D. Trumpo ir V. Putino susitikimo ašimi tapo JAV prezidento rinkimai
Ilgai lauktame JAV vadovo Donaldo Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikime Hamburge buvo aptartas ir galimo Rusijos kišimosi į 2016 prezidento rinkimus klausimas, pranešė valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.
ŽYMA
G20