Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 24 d.


Verslas
„GAZPROM“ ATEITIS
Užrūdijęs Kremliaus ginklas ir „Gazprom“ bankrotas
Legendinis JAV politikas Johnas McCainas kartą Rusiją pavadino „degaline, apsimetančia valstybe“. Milžiniški Kremliaus karūnos deimantu buvusio „Gazprom“ nuostoliai iškelia klausimą,
NT ir energetika
ENERGETIKA
P. Katinas: „Gazprom“ buvo sužlugdytas V. Putino rankomis
„Vladimiras Putinas prisižaidė su savo energetikos politika, t. y. dujų šantažu 2022 m., kai pats pradėjo nutraukti dujų eksportą į
NT ir energetika
ENERGETIKA
Milžiniški „Gazprom“ nuostoliai ir to padariniai
Kremliui priklausanti dujų milžinė „Gazprom“ gegužės pradžioje pranešė, kad 2023 m. patyrė 629 mlrd. rublių (6,9 mlrd. JAV dolerių)
Verslas
KARAS UKRAINOJE
Ukraina rado auksinį taikinį Rusijoje: kodėl dronai lekia į naftos perdirbimo gamyklas?
Ukraina ėmėsi naujos taktikos prieš agresorę Rusiją ir bepiločiais orlaiviais atakuoja naftos perdirbimo gamyklas. Tai kelia rimtą galvos skausmą Kremliaus
NT ir energetika
DUJOS
Europoje dujų kainos nukrito iki žemiausio lygio nuo karo Ukrainoje pradžios
Europoje didmeninės gamtinių dujų kainos pirmadienį nukrito iki žemiausio lygio nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, dėl kurio pernai dujos buvo
NT ir energetika
DUJOTIEKIS
Šveicarijos teismas 6 mėnesiams pratęsė „Nord Stream 2“ bankroto procedūros sustabdymą
Šveicarijos teismas šešiems mėnesiams sustabdė bankroto procedūrą taip ir neatidaryto dujotiekio „Nord Stream 2“ eksploatuojančiai bendrovei, kad pastaroji pamėgintų sumokėti
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
„Gazprom“ metė naujus kaltinimus Ukrainai, pagrasino apriboti dujų tiekimą
Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ antradienį pareiškė, kad Ukraina nukreipia dalį per šalį į Moldovą einančio gamtinių dujų tranzito ir pagrasino apriboti tiekimą pagrindiniu dujotiekiu į Europą.
NT ir energetika
GAZPROM
Rusija atnaujins dujų tiekimą Italijai
Rusija atnaujins dujų tiekimą Italijai, kurį buvo sustabdžiusi dėl „transportavimo problemos“ Austrijoje, rašoma Rusijos dujų milžinės „Gazprom“ trečiadienį paskelbtame pranešime.
The Economist
NACIONALINIO LYGMENS VEIKĖJAI
Perėjimo prie kitokios energijos sėkmė priklausys nuo valstybinių naftos milžinių
Jos ketina dar daug metų pumpuoti daugiau naftos, bet net ir joms neišeina visiškai užsimerkti prieš klimato kaitą
NT ir energetika
VOKIETIJA
Vokietijos dujų saugyklos užpildytos daugiau kaip 90 proc.
Vokietijos gamtinių dujų saugyklos užpildytos daugiau kaip 90 proc., nepaisant to, kad Rusija nuo šio mėnesio pradžios visiškai nutraukė jų tiekimą per Baltijos jūrą nutiestu eksporto koridoriumi, pažymi visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, remdamasi „Aggregated Gas Storage Inventory“ duomenimis.
NT ir energetika
RUSIJOS ANTRASIS DUJOTIEKIS
Vokietijos federalinės žemės vadovas: „Nord Stream 2“ niekada nebus įjungtas
Žemutinės Saksonijos – Vokietijos federalinės žemės – vyriausybės vadovas Stephanas Weilis pareiškė, jog Rusijos antrasis eksporto dujotiekis per Baltijos jūrą iki Vokietijos „Nord Stream 2“ niekada nebus naudojamas, net ir pasibaigus Vladimiro Putino vadovavimo Rusijai erai, pirmadienį skelbia Vokietijos naujienų agentūra DPA.
The Economist
SCHAFFT DEUTSCHLAND DAS?
Vokietijos laukia neeilinės permainos iškart keliose srityse
Susitvarkyti nebus paprasta
Pasaulis
ENERGETIKA
„Gazprom“ sustabdė dujų tiekimą Europai vamzdynu „Nord Stream 1“
Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ trečiadienį sustabdė dujų tiekimą Vokietijai vamzdynu „Nord Stream 1“, kad atliktų techninės priežiūros darbus, dar labiau padidindama įtampą sąmyšio apimtoje Europos elektros rinkoje.
Finansai ir investavimas
EURAS IR DOLERIS
Pirmadienį euro kursas JAV dolerio atžvilgiu nusmuko žemiau pariteto
Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu pirmadienį nusmuko žemiau pariteto lygio, rinkoms numatant, kad JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) laikysis savo palūkanų normų didinimo planų.
Pasaulis
NEPRIKLAUSOMYBĖS TROŠKIMAS
Bulgarijos sostinėje šimtai žmonių protestavo prieš ryšius su „Gazprom“
Šimtai bulgarų trečiadienį išėjo į gatves sostinėje Sofijoje, reikšdami nuogąstavimus, kad šalies laikinoji vyriausybė gali nutraukti savo provakarietiškos pirmtakės politiką ir grįžti prie glaudžių energetinių ryšių su Rusija.
ŽYMA
GAZPROM