Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


Kultūra
PREMJERA
Apie laimę ir laisvę puikiame naujame pasaulyje
Iš savotiško liūdesio, kad didysis menas pinga, žmonės tampa primityvesni ir seklesni, apimtas panikos dėl ateities nežinomybės, Gintaras Varnas ėmėsi vienos įtakingiausių praėjusio amžiaus antiutopijų – Aldouso Huxley „Puikaus naujo pasaulio“. Laimės ir laisvės priešpriešą narpliojantis režisierius jaučiasi laisvas. Agnė Žemaitytė aiškinasi – tik laisvas ar ir laimingas?
Kultūra
Podukra ir kiti Jovitos Jankelaitytės vaidmenys
Naujas Gintaro Varno spektaklis „Sombras“ tiek kūrėjų komandai, tiek auditorijai kelia klausimus apie teatro misiją ir vertę. Apie tai Viktorija Vitkauskaitė prieš premjerą kalbėjosi ir su šiame pastatyme vaidinančia Jovita Jankelaityte.
Kultūra
Iš antikos į šiandien
Jaunosios kartos režisierius Povilas Makauskas antrajame savo spektaklyje atkreips dėmesį į karo aukos temą. Apie debiutą Nacionaliniame Kauno dramos teatre su menininku kalbėjosi Laura Čiginskaitė.
Kultūra
Naujasis Gintaro Varno spektaklis vedžios po kaltės ir gėdos labirintą
Režisierius Gintaras Varnas naujausią savo spektaklį skiria dingusiam žydiškajam Vilniui ir lyg akupunktūrininkas į garsios pjesės siužetą įsmeigia tikras Holokausto liudininkų istorijas.
Kultūra
Agonija dar nesibaigia
Ledo rankos sugniaužta Jaunimo teatro premjera „Junas Gabrielis Borkmanas“.
Kultūra
Niekas niekuo nekaltas
Santūri Valentino Novopolskio laikysena iškart nušluoja jo talentui žeriamas kritikų ir gerbėjų liaupses. „Aš manau, kad man tiesiog sekasi“, – vis kartoja aktorius, kalbėdamas tiek apie jau sukauptų vaidmenų bagažą, tiek apie gautą pasiūlymą vaidinti Oidipą Gintaro Varno režisuojamame spektaklyje „Oidipo mitas“. Viktorija Vitkauskaitė su aktoriumi kalbasi apie artėjančią premjerą.
Komentarai
Žaidžiame klasiką? Ar gyvename ja?
Viena sunkiausių dilemų mūsų dienomis tapo santykis su klasika. Kiekviena epocha unikali savo gyvenimo ir kultūros formomis, pasaulėjauta, santykiu su
ŽYMA
GINTARAS VARNAS