Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 5 d.


Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Dar vienas mokytojų streikas, ukrainiečių kovos kairiajame Dniepro krante ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių lapkričio 20-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Šį mėnesį – dar didesnis mokytojų streikas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS)
Aktualijos
MOKYTOJŲ STREIKAS
G. Jakštas: vertinu tai, kad streiko kelią pasirinkę mokytojai svarsto grįžti į mokyklas
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako vertinantis tai, kad streiką reikalaudami spartesnio atlyginimų kėlimo pradėję mokytojai svarsto galimybę grįžti į mokyklas.
Aktualijos
MOKYTOJŲ STREIKAS
Nesutarusi su ministerija, A. Navicko profesinė sąjunga derybas planuoja perkelti į Seimą
Neradusi sutarimo su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) dėl atlyginimų augimo tempo, streikuojanti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) derybas ketina perkelti į Seimą.
Aktualijos
MOKYTOJŲ STREIKAS
Streikuojantys mokytojai tikisi su šalies valdžia imti „kalbėti viena kalba“
Penktadienį dalyje mokyklų ir darželių dviejų valandų įspėjamąjį streiką surengę pedagogai tikisi, jog švietimo politikos formuotojai įsiklausys į jų keliamus reikalavimus didinti atlyginimus dar šiemet, mažinti moksleivių klasėse skaičių, ir ims „kalbėti viena kalba“.
Aktualijos
ANTRADIENIO KALEIDOSKOPAS
J. Stoltenbergas lieka vadovauti NATO, naujasis švietimo ministras ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių liepos 4-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Gyventojai paramai skyrė 27 mln. eurų GPM 24 mln. eurų GPM šiemet skirta
Aktualijos
ŠVIETIMO MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJA
Švietimo ministras: kiekybės kriterijus turi būti pagrindinis sprendžiant dėl mokyklų
Mokinių sutelktumas įstaigoje yra lemiantis faktorius ugdymo kokybei užtikrinti, o ilgesnė kelionė iki gimnazijos neturėtų būti problema vyresniųjų klasių mokiniams, sako naujasis švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
JAV santykių balansavimas su Kinija, Ukrainos kontrpuolimas ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių liepos 3-iosios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Aktualijos
ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJA
G. Jakštas po susitikimo su prezidentu: neišgirdau kliūčių mano paskyrimui
Kandidatas į švietimo, mokslo ir sporto ministrus, dabartinis viceministras Gintautas Jakštas po antro susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda sako neišgirdęs kliūčių, kurios stabdytų jo paskyrimą, ir teigė, kad jo ir šalies vadovo požiūriai „sutampa daugeliu klausimų“.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Viceministras G. Jakštas ramina Vilniaus ir Klaipėdos švietimo bei verslo atstovus dėl pokyčių kolegijose
Švietimo, mokslo ir sporto viceministro Gintauto Jakšto teigimu, ministerija girdi Seimo narių ir švietimo bei verslo bendruomenės nuogąstavimus dėl kolegijų tinklo pertvarkos. Tačiau, anot jo, kai kurių aukštųjų mokyklų, tarp jų ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos planuojami reorganizavimai yra būtini, siekiant pagerinti mokslo kokybę šiose ugdymo įstaigose.
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
Premjerė teikia G. Jakšto kandidatūrą į švietimo ministrus
Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį pateikė švietimo, mokslo ir sporto viceministro Gintauto Jakšto kandidatūrą į ministrus.
Aktualijos
ŠVIETIMO SISTEMA
Į trūkstamų pedagogikos sričių studijas planuojama priimti visus norinčiuosius
Stojantiesiems į trūkstamų pedagogikos sričių studijas numatoma suteikti valstybės finansavimą ir neriboti priėmimo – bus siekiama priimti visus norinčiuosius studijuoti
IQ Tema
Ačiū ir sudie: kas trukdo užsieniečiams studentams įsitvirtinti Lietuvoje?
Studentai yra viena imigrantų grupių, kuri nekelia vietiniams nepasitenkinimo, bet mūsų šalį jie palieka savo noru – vos į kišenę įsidėję diplomą. Tai būtina pakeisti.
IQ Tema
Būsi geras, gausi dešimt
Brandos egzaminai kritikuojami dėl subjektyvumo, o norint tai „ištaisyti“, siekiama įlieti dar daugiau žmogiškųjų veiksnių. Abejotinas siūlymas.
Aktualijos
Analitikai ramina – Lietuvoje dar lieka medikų
Beveik 94 proc. gydytojo specialisto kvalifikaciją įgijusių asmenų dirba Lietuvoje, remdamasis 2014–2016 metų medicinos rezidentūros absolventų duomenimis, teigia Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA).
ŽYMA
GINTAUTAS JAKŠTAS