Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 24 d.


Temos
ITALIJOS DEŠINIEJI
Italijos premjerės G. Meloni fantastiniai herojai
Kodėl dešinieji italai žavisi hobitais, piratais ir kalbančiomis žuvėdromis? Jų pomėgis fantastinei literatūrai turi ilgą ir įdomią istoriją. Ją narpliojo
Pasaulis
VAKARŲ PARAMA UKRAINAI
Italijos premjerė G. Meloni: G 7 ir toliau rems Kyjivą
Didžiajam septynetui (G 7) pirmininkaujanti Italija patvirtino, kad ir toliau rems Rusijos agresiją patiriančią Ukrainą. Pasak Italijos žiniasklaidos, ketvirtadienį per pokalbį
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR ITALIJA
Paryžiuje susitikę E. Macronas ir G. Meloni pažadėjo glaudžiau bendradarbiauti
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni, antradienį susitikę Paryžiuje taisyti ryšių, pažadėjo glaudžiau bendradarbiauti. Nuo 2022 metų,
The Economist
PASAULIS 2023. EUROPA
Kur eina Italijos premjerė?
Italai pamatys tikrąjį Giorgios Meloni veidą
Pasaulis
EUROPA
„Politico“: V. Zelenskis – įtakingiausias žmogus Europoje, V. Putinas – „metų nevykėlis“
Leidinio „Politico“ paskelbto 28 įtakingiausių žmonių Europoje sąrašo pirmąją vietą užima Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, o Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui teko „metų nevykėlio“ titulas.
NT ir energetika
RUSIŠKA NAFTA
Italijoje „Lukoil“ naftos perdirbimo gamyklai laikinai bus taikoma valstybės priežiūra
Italijoje Rusijos naftos milžinės „Lukoil“ naftos perdirbimo gamyklai laikinai pritaikytos valstybės priežiūros priemonės, vyriausybei siekiant išvengti gamyklos uždarymo ir garantuoti energijos tiekimą, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP teigė šaltinis vyriausybėje.
Pasaulis
ITALIJA IR KINIJA
Xi Jinpingas pakvietė naująją Italijos premjerę atvykti į Kiniją
Italijos vyriausybė pranešė, kad naujoji premjerė Giorgia Meloni trečiadienį Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimo kuluaruose susitiko su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu ir priėmė jo kvietimą apsilankyti Kinijoje.
Pasaulis
ITALIJA IR PRANCŪZIJA
Italijos premjerė sukritikavo „agresyvią“ Prancūzijos reakciją dėl migrantų
Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni penktadienį pasmerkė „agresyvią Prancūzijos vyriausybės reakciją“ į Romos atsisakymą priimti migrantų gelbėjimo laivą.
Pasaulis
ITALIJOS PARLAMENTO RINKIMAI
ES tikisi „konstruktyvaus bendradarbiavimo“ su nauja Italijos vyriausybe
Europos Komisija pirmadienį pareiškė besitikinti konstruktyvių santykių su nauja Italijos vyriausybe, visuotinius rinkimus šioje šalyje laimėjus euroskeptiškai partijai.
Pasaulis
ITALIJOS PARLAMENTO RINKIMAI
Italijos rinkimuose triumfuoja G. Meloni vadovaujami kraštutiniai dešinieji
Italijos kraštutinių dešiniųjų lyderė Giorgia Meloni pirmadienį sakė, kad yra pasirengusi valdyti dėl „visų italų“, jos euroskeptiškiems populistams laimėjus sekmadienį įvykusius visuotinius rinkimus.
Pasaulis
NEAIŠKI ATEITIS
Italijos parlamento rinkimai: nuosaikios politikos pabaiga?
Sekmadienį Italija rinks parlamentą. Dėl pergalės rinkimuose kovos dešinieji populistai „Italijos broliai“ ir kairioji Demokratų partija. Pirmalaikius rinkimus išprovokavo krizė – paramą nacionalinės vienybės vyriausybei pirmiausiai atšaukė Penkių žvaigždučių judėjimas (M5S), kurio nepasitenkinimą sukėlė premjero Mario Draghi priemonės kovai su energijos kainų krize ir ypač planai deginti atliekas Romoje. Vėliau iš nacionalinės vienybės vyriausybės pasitraukė ir Lyga bei „Pirmyn, Italija“ partijos.
ŽYMA
GIORGIA MELONI