Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 29 d.


Aktualijos
ATSISKAITYMAI GRYNAISIAIS
Seimas linkęs drausti atsiskaitymus grynaisiais virš 3 tūkst. eurų
Seime skinasi kelią pataisos, ribojančios atsiskaitymus grynaisiais. Jei jos bus priimtos, nuo lapkričio tiek įmonėms, tiek gyventojams būtų draudžiama atlikti sandorius grynaisiais virš 3 tūkst. eurų.
Temos
PINIGAI
Bankai, nusikaltėliai ir keistas grynųjų pinigų renesansas
Milijardai banknotų nežinia kur pradingę. Kodėl niekam nerūpi? Vieną praėjusio spalio šeštadienio vakarą mergina vardu Tara Hanlon atvažiavo į Hitrou oro
NT ir energetika
PINIGŲ PLOVIMO PREVENCIJA
Milijonai grynųjų NT bendrovėse: nusikaltimas ar tik seni blogi įpročiai?
Ar nekilnojamojo turto (NT) bendrovės tyčia ar dėl aplaidumo padeda plauti nelegaliai uždirbtus pinigus? Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) įžvelgia tokias rizikas ir NT įmones apdalijo baudomis.
Finansai ir investavimas
FINANSINĖS PASLAUGOS
Bankai didina grynųjų pinigų operacijų įkainius
Dalis Lietuvos bankų metų pradžioje atnaujins paslaugų įkainius. Su grynaisiais pinigais susijusios operacijos kai kur brangs.  „Swedbank“ teigimu, įkainiai nuo vasario
Aktualijos
Policijos vadovas siūlo pradėti traukti šešėlį iš turgaus, statybviečių ir automobilių prekybos
Lietuvos policijos vadovas Linas Pernavas ragina apriboti atsiskaitymus grynaisiais – tai padėtų suvaldyti šešėlinę ekonomiką. Jo teigimu, daugiausiai pajamų nuslepiančios sritys yra prekyba turgavietėse, statybose, transporte bei prekyba automobiliais.
Verslas
Pinigines ateityje matysime nebent muziejuose
Nors technologijų amžiuje klausimas apie grynųjų pinigų likimą iškyla nuolat, mokėjimų bendrovės jau ruošiasi atsisveikinti ir su mokėjimo kortelėmis. Kita vertus, atsiskaityti netrukus galės net jūsų šaldytuvas. Apie ateities mokėjimo būdus IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui pasakojo mokėjimų bendrovės „MasterCard“ vadovė Šiaurės ir Baltijos šalims Sasha Krstic.
Verslas
Lietuvoje ribos atsiskaitymus grynaisiais
Nepaisant elektroninių mokėjimų pažangos, apyvarta grynaisiais Lietuvoje vis dar išlieka didelė, ir politikai atnaujina iniciatyvą riboti šiuos atsiskaitymus. Tačiau taip pat sutariama, kad vien tai visų problemų išspręsti nepadės, be to, neaišku, kiek ši priemonė sumažintų šešėlį.
IQ Tema
Ar įmanoma išgyventi be grynųjų pinigų?
Banko kortelių Lietuvoje daug, banknotų ir monetų – dar daugiau
Komentarai
Meilė gryniesiems pinigams slepia problemas
Nors SEB banko statistika rodo nuolat augantį atsiskaitymo kortelėmis operacijų skaičių, Lietuva pagal atsiskaitymų negrynaisiais pinigais mastą tarp Šiaurės ir kaimyninių Baltijos šalių dar turi kur pasistūmėti.
ŽYMA
GRYNIEJI PINIGAI