Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugsėjo 27 d.


Pasaulis
KLIMATO KAITA
JT generalinis sekretorius apie gilėjančią klimato krizę: žmonija atvėrė vartus į pragarą
Žmonija atvėrė vartus į pragarą, leisdama, kad klimato krizė gilėtų, įspėjo Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas šią savaitę
Pasaulis
JT GENERALINĖ ASAMBLĖJA
JT Generalinėje Asamblėjoje daugiausia dėmesio bus skiriama Ukrainai
Pirmojoje gyvoje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje po to, kai prieš trejus metus keliones sutrikdė COVID-19 pandemija, pagrindinis dėmesys bus skiriamas
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
JT vadovas po pokalbio su V. Putinu: taikos tikimybė „minimali“
Jungtinių Tautų vadovas trečiadienį po pokalbio telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu apgailestavo, kad taikos Ukrainoje perspektyvos šiuo metu yra „minimalios“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
„Sabotažo aktai“ okupuotame Kryme atskleidžia Rusijos laukiančius iššūkius kare Ukrainoje
Po virtinės gaisrų ir sprogimų Rusijos aneksuotas Krymas iš saugios bazės tolesnei invazijai į Ukrainą virto židiniu, rodančiu, kokie iššūkiai laukia Maskvos jau beveik pusmetį trunkančiame kare.
Pasaulis
ŠIAURĖS KORĖJA
JT vadovas išreiškė „aiškų įsipareigojimą“ dėl Šiaurės Korėjos denuklearizacijos
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas penktadienį lankydamasis Seule išreiškė savo „aiškų įsipareigojimą“ dėl Šiaurės Korėjos denuklearizacijos, Pchenjanui prieš kelias savaites pareiškus, kad jis „pasirengęs mobilizuoti“ savo branduolinio atgrasymo priemones.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kremlius vėl apkaltino Kyjivo pajėgas apšaudžius Zaporižios elektrinę
Kremlius pirmadienį vėl apkaltino Kyjivo pajėgas apšaudžius Zaporižios atominę elektrinę Ukrainos pietryčiuose ir perspėjo, kad Europai gresia „katastrofinės pasekmės.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
A. Guterresas: bet kokia ataka prieš branduolinę elektrinę yra „savižudiška“
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pirmadienį perspėjo, kad bet kokia ataka prieš branduolinę jėgainę yra „savižudiška“; tai jis pareiškė po naujų smūgių didžiuliam atominės elektrinės kompleksui Pietų Ukrainoje.
Pasaulis
JT vadovas smerkia Rusijos raketų smūgį Odesos uostui
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas šeštadienį griežtai pasmerkė Rusijos raketų smūgį Juodosios jūros Odesos uostui, surengtą Maskvai ir Kyjivui ankstesnę dieną pasirašius susitarimą dėl ukrainietiškų grūdų eksporto atblokavimo.
ŽYMA
GUTERRESAS