Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


Finansai ir investavimas
MOKESČIAI
Per praėjusius metus akcizinių prekių gamintojos ir pardavėjos Sodrai ir VMI sumokėjo daugiausia
Daugiau nei 100 mln. eurų Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) ir „Sodrai“ 2023 – aisiaisi sumokėjo 15 šalies įmonių. Apie tai
NT ir energetika
ŽALIOJI ENERGETIKA
Jūrinės energetikos link – „Ignitis“ laimėtą konkursą lydėjo kritika, tačiau projekto svarba neabejojama
2023 m. Lietuvoje sėkmingai užbaigtas vienas iš dviejų vėjo jėgainių parko Baltijos jūroje konkursų, teisę statyti 700 MW galios elektrines maždaug 30 km nuo Palangos įgijo „Ignitis renewables“. Tiesa, konkurso ir jo sąlygų rengėjams nepavyko išvengti kritikos dėl galimai sudarytų palankių galimybių būtent valstybės valdomai „Ignitis grupei“.
NT ir energetika
ELEKTROS RINKA
„Ignitis“: elektros tiekimas buitiniams vartotojams ir šiemet yra nuostolingas
Pirmąjį 2023 m. pusmetį, kaip ir praėjusias metais, elektros tiekimo buitiniams vartotojams veikla buvo nuostolinga, sako didžiausią rinkos dalį turinčio
Verslas
VERSLAS
Didžiausios šalies įmonės – „Orlen Lietuva“, „Ignitis“, „Maxima“
Didžiausios Lietuvos įmonės pagal praėjusių metų apyvartą buvo naftos perdirbimo ir importo bendrovė „Orlen Lietuva“, elektros ir dujų tiekėja „Ignitis“
NT ir energetika
ENERGETIKA
Nepriklausomi elektros tiekėjai dar gauna valstybės lėšas daliai tarifo buitiniams vartotojams kompensuoti
Fiksuotos kainos planus siūlantys nepriklausomi elektros tiekėjai vis dar gauna valstybės lėšas, skiriamas tam, kad dalis buitinių vartotojų nemokėtų daugiau nei 28 ct/kWh.
Aktualijos
FINANSŲ MINISTERIJA
Finansų viceministras G. Norkūnas traukiasi iš posto
Viešuosius ir privačius interesus supainiojęs finansų viceministras Gediminas Norkūnas traukiasi iš pareigų, ketvirtadienį pranešė Finansų ministerija. Paskutinė jo darbo diena bus balandžio 28-oji.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: elektros kainos dabar – rekordinėse žemumose, tačiau turėtų kilti
Į seniai matytas žemumas nukritusios elektros kainos artėjant vasarai, tikėtina, augs, sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Vis dėlto, anot jo,
NT ir energetika
ELEKTROS KAINOS
„Ignitis“: nefiksuotos kainos sutartys liks to pageidaujantiems klientams
Energetikos bendrovei „Ignitis“ kiek anksčiau vienašališkai nusprendus nutraukti su birža nesusietos nefiksuotos elektros kainos sutartis ir sulaukus dalies klientų nepasitenkinimo, įmonė antradienį patikslino savo poziciją, jog šiuos planus toliau galės naudoti to pageidaujantys klientai.
NT ir energetika
ELEKTRA
„Ignitis“ vietoj nefiksuotos kainos elektros tiekimo klientams siūlo brangesnį planą
NT ir energetika
ENERGETIKA
Pradėti VKJ biokuro bloko įrenginių bandymai
Valstybės kontroliuojamos energetikos grupės „Ignitis grupė“ statomos Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro bloke pradėti technologinių įrenginių bandymai.
Aktualijos
INTERESAI
G. Landsbergis: dėl D. Kreivio įmonės turimų „Ignitis grupės“ akcijų turi pasisakyti VTEK
Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad partiečio, energetikos ministro Dainiaus Kreivio įmonės turimos „Ignitis grupės“ akcijos jam neturėtų kelti interesų konflikto, tačiau ragina palaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų.
Aktualijos
INTERESAI
Seimo pirmininkė: Vyriausybės nariai turi deklaruoti ryšius su „Ignitis grupe“
Seimo pirmininkė mano, kad energetikos ministro Dainiaus Kreivio įmonės bei finansų viceministro Gedimino Norkūno ryšiai su valstybės kontroliuojama „Ignitis grupe“ turi būti deklaruoti.
Verslas
LIETUVOS ĮMONĖS
„Coface“: tarp 50 didžiausių bendrovių Baltijos šalyse – 28 lietuviškos
Tarp 50 didžiausių bendrovių Baltijos šalyse šiemet pateko 28 Lietuvos įmonės – keturiomis mažiau nei pernai.
Aktualijos
ELEKTRA
Tiekėjai teigia, kad fiksuota elektros kaina negali keistis kartu su biržos kaina
Energetikos ministrui Dainiui Kreiviui pareiškus, kad nepriklausomi elektros tiekėjai turi reaguoti į mažėjančias kainas rinkoje, pastarieji teigia, jog atsižvelgiant į kainų svyravimo rizikas, vartotojams siūloma fiksuota kaina negali iš karto mažėti krentant kainai biržoje.
NT ir energetika
DUJOS
„Ignitis“ atstovas: dujų kainų riba TTF biržoje būtų naudinga šalies vartotojams
Europos Komisijos (EK) pasiūlymas laikinai nustatyti dinaminę kainų ribą sandoriams TTF biržoje būtų naudingas dujų vartotojams Lietuvoje, sako elektros ir dujų tiekėjos „Ignitis“ valdybos narys, verslo klientų ir plėtros vadovas Haroldas Nausėda.
ŽYMA
IGNITIS