Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 29 d.


Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
G. Skaistė: daugiausia pasiūlymų mokesčių pertvarkai – dėl individualios veiklos
Finansų ministerijai kovą pristačius siūlomą mokesčių pakeitimų paketą, finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad daugiausia pasiūlymų ir klausimų sulaukta dėl numatomo didesnio individualios veiklos apmokestinimo.
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
A. Armonaitė: mokesčių reformoje siūlomi pakeitimai turės atitikti koalicijos sutartį
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tvirtina, kad mokesčių reformos pakeitimai turės būti priimti atsižvelgiant į koalicijos sutartyje esantį teiginį, jog darbo mokesčiai neturėtų būti didinami. Tačiau, pasak jos, gali būti skirtingų sutarties aiškinimų.
Komentarai
MOKESČIAI
Siūloma mokesčių reforma: parengta slapta, nesąžininga, diskriminuojanti
Finansų ministerijos pasirinkta naujos mokesčių reformos pristatymo retorika, jog „mažinamas gyvulių ūkis“, demonstruoja gyventojų supriešinimą ir populizmą, pasitelkiant mokesčių sistemos
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
Mokesčių reforma: 10 svarbiausių pakeitimų
Finansų ministerijai antradienį pristačius siūlomą mokesčių pertvarką BNS pateikia svarbiausių pokyčių santrauką.
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
G. Skaistė: GPM tarifas dirbantiems individualiai per 3 metus pasiektų 20 proc.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad individualios veiklos ir darbo santykių apmokestinimas per 3 metus turėtų suartėti. Pasak jos, 2026 m. viršutinė gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifo riba turėtų pasiekti 20 proc., be to, keistųsi įmokos „Sodrai“.
Verslas
KARANTINAS
Vyriausybė pakeitė subsidijų mokėjimo tvarką – jas gaus daugiau kūrybos darbuotojų
Vyriausybė pakeitė dėl koronaviruso pandemijos prarastų pajamų subsidijų skaičiavimo tvarką, kad jas gautų daugiau kultūros ir kūrybinių industrijų kūrėjų bei darbuotojų.
Verslas
COVID-19
Savarankiškai dirbantieji gali teikti paraiškas papildomai išmokai
Individualiai dirbantys gyventojai nuo pirmadienio gali teikti paraiškas papildomai vienkartinei išmokai. Tam iš valstybės biudžeto numatyta 20 mln. eurų. 
Verslas
MOKESČIAI
Prezidentas siūlo labiau apmokestinti dideles individualios veiklos bei kapitalo pajamas
Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo pelno mokesčio paskatą sparčiau atlyginimų fondą didinsiančioms įmonėms ir didinti 35 tūkst. eurų viršijančių individualios veiklos metinių pajamų apmokestinimą. Labiau būtų apmokestintos ir 35 tūkst. eurų viršijančios pajamos iš kapitalo prieaugio bei dividendai.
ŽYMA
INDIVIDUALI VEIKLA