Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 1 d.


Verslas
KONFERENCIJA
„Verslo kodas:i“: konferencijoje Šiauliuose apie dirbtinį intelektą, robotizaciją ir kitas inovacijas verlsui
Kaip dirbtinis intelektas paveiks verslus, o robotizacija – pramonę? Į kokias inovacijas reikėtų investuoti? Kokia ekonominė aplinka laukia artimiausiu metu?
Verslas
IQ FORUMAS „TELŠIAI 2023“
A. Jakubavičius: vietoj optimizavimo reikia kalbėti apie inovacijas
„Viltis kartais gali sutraiškyti“, – teigė Lietuvos Inovacijų centro inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas Artūras Jakubavičius. Skaitmenizacija, anot jo, yra ne visiems – nors kai kuriems ji gali atnešti proveržį, kitiems gali pakenkti, todėl priimti sprendimus reikėtų labai atsargiai.
Verslas
IQ FORUMAS „TELŠIAI 2023“
Ar senosios gamyklos gali sėkmingai skaitmenizuotis?
Pavojus verslui dėl padidėjusios skaitmeninės konkurencijos, sparti rinkos kaita, aktualių prekių tiekimas klientams – priežastys, kodėl skaitmenizacija Lietuvoje yra labai svarbi ir neturėtų būti nustumta į šalį. „Europa į tą traukinį jau įlipo, Lietuva beveik, bet dar reikia pastangų ir laiko“, – lapkričio 10 d. Telšiuose vykusiame IQ forume „Telšiai 2023: Telšių rajoną kuriame kartu“ sakė Gamybos inovacijų slėnio plėtros vadovė, inovacijų ekspertė Jolanta Zubkauskienė.
Verslas
IQ FORUMAS „TELŠIAI 2023“
R. Laurutis: neturime kito kelio, tik skaitmenizaciją
Anot Klaipėdos universiteto dėstytojo, bendrovių „Cherry Servers“ ir „Nord Robotics“ steigėjo Remigijaus Lauručio, skaitmenizacija versle tampa vis populiaresnė, nes paverčia daiktus universaliais ir padeda taupyti kaštus.
Verslas
IQ FORUMAS „SUDŪVA 2023“
Ar Rusija apeina sankcijas pasinaudodama reeksportu į NVS valstybes?
Lietuvos banko (LB) atlikta analizė rodo – lietuviškos kilmės eksportas į Rusiją nuo 2004 m. mažėja, o karinė Rusijos invazija į Ukrainą šią tendenciją tik paspartino. Tačiau paraleliai išaugo eksportas į Nepriklausomos valstybių sandraugos (NVS) šalis, t.y., Armėniją, Azerbaidžaną, Baltarusiją, Kazachstaną, Kirgiziją, Moldovą, Tadžikistaną, Uzbekistaną.
Verslas
IQ FORUMAS „SUDŪVA 2023“
ES kelias į strateginę autonomiją – kaip atsisakyti priklausomybių?
„Kalbame apie Europos Sąjungos (ES) strateginę autonomiją, bet kas yra strateginė autonomija? Jei Lietuvoje žmogui pasakai „autonomija“, tai turbūt pirmiausia, kas ateina į galvą, tai autonominis šildymas, – ironizavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Politikos analizės ir apžvalgos grupės vadovė Laimutė Pilukaitė. – Autonominis šildymas reiškia savarankiškumą.“
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forume Marijampolėje – apie geopolitinius iššūkius regionų verslui
Spalio 13 d. Marijampolėje vyks IQ forumas „Sūduva 2023: geopolitinių lūžių įtaka regionų ekonomikai“. Forume pranešimą „ES industrinė politika: romantišką naivumą
IT ir transportas
IQ FORUMAS „PANEVĖŽYS 2023“
Kokią naudą Panevėžiui atneš „Rail Baltica“?
Mantas Kaušylas, „LTG Infra“ „Rail Baltica“ valdymo projektų parengimo vadovas, rugsėjo 28 d. vykusiame IQ forume „Panevėžys 2023. Kaip valdyti regiono plėtros traukinį?“ pristatė „Rail Balticos“ projektą iš techninės pusės ir detaliau įvardijo, kokią naudą jis atneš ne tik Panevėžio miestui, bet ir visam regionui.
IQ video
IQ FORUMAS „PANEVĖŽYS 2023“
Kaip „Rail Baltica“ atrodys Baltijos šalių ir Europos žemėlapiuose?
Kaip atrodys „Rail Baltica“ globalioje perspektyvoje? Susisiekimo ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo grupės vadovas Gytis Mažeika rugsėjo 28 d. vykusiame IQ forume „Panevėžys 2023. Kaip valdyti regiono plėtros traukinį?“ teigė, kad Panevėžį siekiama padaryti ne tik regiono miestu, bet ir kad jis atsidurtų Europos žemėlapiuose kaip svarbus tarptautinis centras.
ŽYMA
IQ FORUMAS